Jak odstranit Centropen?

Jak odstranit Centropen ze stolu

Čmáranice na sedačce nebo nějakém citlivém materiálu doporučujeme nejdříve čistit jemnější cestou: smíchejte zubní pastu s jedlou sodou na kašičku, houbičkou naneste na postižené místo a nechte působit. Vlhkou utěrkou pak setřete zbytky. Radou našich babiček je potření citronovou šťávou.
Archiv

Jak odstranit Centropen z oblečení

Zkuste skvrnu nejprve potřít lihem a následně dočistit saponátem, ovšem bez vody. Teprve pak oblečení vyperte. Zkusit můžete i obyčejný acetonový odlakovač. Navlhčete si utěrku a jemně s ní vyčistěte skvrnu.
Archiv

Jak se zbavit permanentní fixy

Na skvrny od fixy skvěle zabírá lak na vlasy, nastříkejte ho zblízka přímo na skvrnu. Je potřeba ho nechat chvíli účinkovat a poté omýt vlhkým ubrouskem. Oblečení pak ihned vyperte.
Archiv

Čím odstranit permanentní fix z tabule

Návod na čištění tabule na fixyNa povrch tabule nastříkejte přiměřené množství kvalitního čističe na bílé tabule.Setřete čistým měkkým hadrem.Čistý a suchý hadr namočte do teplé vody, zlehka vyždímejte a tabuli otřete, abyste odstranili zbytky čističe (velice důležitý krok).
Archiv

Jak vyprat Centrofix

Můžeš zkusit vyčistit skvrnu lihem a přepráním mýdlem ve vlažné vodě. Záleží i na materiálu trička, ne všech případech se vyčištění povede.

Jak dostat fixu z nabytku

Úplným požehnáním se pro vás může stát jedlá soda. Vlhkým hadříkem namočeným do vody se sodou stačí lehce přejíždět po kresbě. Za chvíli po ní nebude ani památky. Pokud si váš malý umělec vybral jako plátno omyvatelnou plochu, například konferenční stolek, namočte hadřík do obyčejného stolního oleje.

Jak odstranit černý fix z oblečení

Skvrny od fixy, a to i od té permanentní, lze jednoduše odstranit, jestliže je nejprve potřete lihem a poté dočistíte saponátem, ovšem bez vody. Teprve pak oblečení vyperte.

Jak vyprat propisku

Žlučové mýdlo stojí jen pár korun a textilu v žádném případě neublíží, takže se nebojte ho vyzkoušet. Jednoduše postižené místo potřete mýdlem a perte v ruce. Poté látku vložte do pračky a perte běžným způsobem. Pokud se jedná o potah či jiný nepratelný kousek textilu, přetřete vlhkým hadříkem.

Jak dostat Fix z kůže

JINAK ČMÁRANEC POSTŘÍKÁME TROŠKU LAKEM NA VLASY A PAK HNED OPATRNĚ SETŘEME ABY NEŠLA I BARVA Z KŮŽE. STAČÍ JE PŘILOŽIT VLHKÝ HADŘÍK A LEHCE S NÍM UTŘÍT POSTŘÍKANÉ MÍSTO. FIX JDE KRÁSNĚ DOLŮ.

Jak odstranit fixu z podlahy

Potřebujete si poradit s odolnějšími skvrnami, například od fixu nebo barvy, nebo dokonce se šmouhami Voda nemusí stačit, ale aceton určitě bude. Navlhčete hadřík acetonem a skvrnu jím třete. Dávejte ale pozor, aby se aceton nedostal do spojů mezi laminátovými deskami!

Jak vymazat Centropen z papíru

Tady stačí vlastně jen alkohol. Vezměte vatový tampon, nalijte na něj alkohol a opatrně krouživými pohyby, dostaňte skvrnu z povrchu. Měla by pustit hned.

Jak na skvrny od stolice

Obraťte oblečení naruby a opláchněte skvrnu z druhé strany studenou vodou. Skvrny od zvratků, výkalů a moči předčistíte tak, že na postižené místo nanesete prací prostředek Persil Regular Gel nebo Persil Color Gel a necháte 30 minut působit.

Jak vyčistit stěny

Na většinu zdí postačí teplá mýdlová voda. Jestli vám připadají hodně špinavé, vyzkoušejte 100 g mycí sody se čtyřmi litry vody. K lepší desinfekci poslouží voda s bílým octem. Můžete asi ale také vyrobit voňavý roztok, když smícháte lžičku levandulového oleje s litrem vody a nalijete do rozprašovače.

Jak odstranit propisku ze zdi

Mastné pastelky a propisku dostanete ze zdi, podlahy i nábytku lihem. Pokud jej nemáte doma, stejně funguje i klasická Alpa. Navíc vám v místnosti zůstane příjemný mentolový odér. Jen pozor na některé povrchy se líh opravdu nedoporučuje.

Jak odstranit zvýrazňovač

Nápisy provedené fixou či zvýrazňovačem jdou špatně odstranit jak z krabiček na potraviny do mrazáku, tak třeba z omylem popsaného stolu. Na všechny materiály jako linolea, keramika, porcelán, plasty, sklo i kov vám pomůže deodorant ve spreji. Stačí nastříkat na skvrnu a ta se sama po chvíli rozpustí.

Jak odstranit propisku z čalounění

I když se to může zdát jako zvláštní způsob, lak na vlasy na skvrny od propisky opravdu funguje. Postříkejte ušpiněné místo lakem, nechte jej zaschnout a následně přetřete hadříkem s mýdlovou vodou. Tento postup skvěle funguje i na kožené potahy, sedačky nebo kabelky.

Jak dostat dolů propisku

Čištění skvrn od propisky glycerinem, lihem, mýdlem a peroxidem vodíkuNa skvrnu nejdříve naneste horký glycerin. Nechejte několik minut účinkovat.Poté místo přečistěte lihem.A nakonec použijte klasické mýdlo.Pokud bude skvrna stále viditelná, postižené místo dočistěte peroxidem vodíku.Na závěr vyperte v pračce.

Jak odstranit propisku

Žlučové mýdlo stojí jen pár korun a textilu v žádném případě neublíží, takže se nebojte ho vyzkoušet. Jednoduše postižené místo potřete mýdlem a perte v ruce. Poté látku vložte do pračky a perte běžným způsobem. Pokud se jedná o potah či jiný nepratelný kousek textilu, přetřete vlhkým hadříkem.

Co na fleky na podlaze

Skvrny od krve či inkoustu odstraníte pomocí silně zředěného alkoholu. Ten nechte na skvrnu několik minut působit a následně postižené místo bez drhnutí otřete vodou a následně suchým hadrem. Skvrny od značkovačů či kuličkových per otřete hadříkem s trochou benzinu, ihned je opláchněte vodou a místo osušte.

Jak na odolné skvrny

JEDLÁ SODA S VODOU

Na obzvlášť odolné mastné skvrny vyzkoušejte jedlou sodu smíchanou s trochou vody. Vetřete do skvrny a nechte působit tak dlouho, dokud není místo suché. Následně odstraňte zaschlou pastu jemným kartáčkem.

Jak se zbavit skvrn na bílém oblečení

Smícháte-li jedlou sodu s pracím prostředkem, vytvoříte pastu ideální, pro odstranění skvrn od make-upu, například z bílé košile. TIP: Smícháním polévkové lžíce vody a jedlé sody, vytvoříte pastu, kterou můžete následně nanést na skvrny na oblečení. Opět nechejte účinkovat, klidně přes noc.

Jak odstranit voskovky z nábytku

Voskovky by se měly na křídu nabalit a druhý den jít dolů hadříkem. Horší je to u čmáranic propiskou, temperami a lihovými fixami. Těch se zbavíte jen prostředky na bázi lihu a alkoholu (líh, alpa, odlakovač), opět ale musíte být velmi opatrní, abyste nepoškodili povrch zdi.

Jak vymalovat špinavé zdi

Odmaštění stěny před malováním

Pokud je stěna zamaštěná (například v okolí sporáku), je třeba ji omýt houbičkou namočenou ve vodě s pracím mýdlem, a to třeba i několikrát po sobě, dokud nebude stěna naprosto čistá. Větší plochy, kterou jsou méně mastné lze ošetřit tímto roztokem pomocí malířské štětky.

Jak vyčistit propisku z nábytku

Mastné pastelky a propisku dostanete ze zdi, podlahy i nábytku lihem či odlakovačem na nehty či dokonce obyčejným octem. Pokud nemáte doma ani jedno, pak sáhněte po Alpě. Před použitím lihu ale na malém málo viditelném místě vyzkoušejte, jak bude na něj váš nábytek reagovat.

Jak vyčistit skvrnu od propisky

Žlučové mýdlo stojí jen pár korun a textilu v žádném případě neublíží, takže se nebojte ho vyzkoušet. Jednoduše postižené místo potřete mýdlem a perte v ruce. Poté látku vložte do pračky a perte běžným způsobem. Pokud se jedná o potah či jiný nepratelný kousek textilu, přetřete vlhkým hadříkem.