Jak odstranit kostici z pračky?

Jak vyndat kostici z pračky LG

doplněno 25.11.12 18:32: Plastové krytky by měly jít vycvaknout jedním směrem buď ručně nebo plochým šroubovákem uvolnit pružné pojistky na výlisku (lze použít i příborový nůž.) Opatrně ať tyto zobáčky neulomíte. Náhradní krytka se dá sice sehnat, ale většinou se musí objednávat.
ArchivPodobné

Jak dostat ponožky z pračky

K tomu lze použít celou řadu pomůcek. Úplně tou nejjednoduší je použít obyčejné plastové kolíčky, kterými si páry ponožek sepnete ještě před tím, než je hodíte do pračky. Metoda je to sice pracnější, ale budete mít jistotu, že je také v páru z pračky vytáhnete.

Jak se dostat do bubnu pračky

Zkuste zjistit, jak je připevněná gumová manžeta vstupního otvoru k přední stěně pračky. Měla by jít poměrně jednoduše uvolnit a pak se dostanete do mezery mezi bubnem a nádrží a víceméně snadno vyndáte cizí předmět. Manžetu pak upevníte zpátky a je vyřešeno.

Jak vyndat žebro pračky

Stačí čudlík označený šipkou lehce zamáčknout a celé žebro posunout doprava (někdy to chce trochu síly). Žebro vypadne do prostoru bubnu. Po otočení bubnu a otevření jeho dvířek pak můžete cokoliv zapadlého pod buben otvorem po žebru vyndat.

Jak vyndat plast z bubnu pračky

Plastový díl bývá zajištěný kovovým knoflíkem o průměru cca 3 – 5 mm na listové pružině. Hledej vedle tohoto dílu knoflík, který se dá zmáčknout, po jeho zmáčknutí se dá plastový díl posunout a vyndat.

Jak vyndat těsnění z pračky

Pružinu povytáhneme směrem od těsnění ven. Drát z vnější strany těsnění musíme sundat (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.) Abychom mohli správně nasadit gumové těsnění bubnu pračky na původní místo, musíme tento drát kompletně vyjmout. Od místa, kde jsme našli malou pružinu, sundáme drát z těsnění.

Jak vytáhnout kostici že sušičky

Jen má sušička zpravidla větší buben než pračka, takže ta "operace" je jednodušší. Sama nijak. Musíte zavolat opraváře,aby sušičku rozebral a kostici vytáhl. Některé pračky mají jeden z plastových výčnělků v bubnu uživatelsky odmontovatelný a pod ním je otvor pro tyto účely.

Jak poznat uvolněný Buben pračky

Buben je zavěšen na pružinách, aby se mohl volně hýbat do všech stran a aby pružiny zároveň tlumily nadměrný pohyb a hluk. Pokud se jedna z pružin uvolní, špatně fixovaný buben v pračce bouchá při odstřeďování. Náhledem do vnitřku pračky zjistíte, zda není uvolněná pružina a případně ji opět zahákněte za buben.

Jak poznat uvolněný buben pračky

Buben je zavěšen na pružinách, aby se mohl volně hýbat do všech stran a aby pružiny zároveň tlumily nadměrný pohyb a hluk. Pokud se jedna z pružin uvolní, špatně fixovaný buben v pračce bouchá při odstřeďování. Náhledem do vnitřku pračky zjistíte, zda není uvolněná pružina a případně ji opět zahákněte za buben.

Jak vyndat zásobník z pračky LG

Vysuňte dávkovač a vyjměte přihrádku na aviváž a zkontrolujte je 1x až 2x měsíčně. 1. Vytahujte dávkovač, dokud se nezastaví. Silněji zmáčknete tlačítko pro vyndání (Push) směrem dolů a vyjměte dávkovač.

Jak vyndat ložisko z pračky Whirlpool

More videos on YouTube

Normálně to zapře za ten plastový okraj díry, ve které to ložisko je, zahákne ho a vyšroubuje ven. Jediné, na co se musí u těchto nerozebíratelných bubnů dávat pozor je to, že je vždy napevno podložen ten plastový střed. Když se do bubnu začne mlátit jen tak, tak praskne.

Jak vyčistit pračku jedlou sodou a octem

Půl hrnku jedlé sody rozpusťte ve vodě a nalijte do přihrádky na prášek a aviváž. Do bubnu pračky nalijte 2 hrnky octa a přidejte sáček jedlé sody. Spusťte nejdelší program s nejvyšší teplotou, po vyprání pračku propláchněte. Roztokem octa a jedlé sody očistěte i další místa, kde se usazuje vodní kámen a nečistoty.

Jak opravit gumové těsnění

To je důvod, proč těsnění nelze jednoduše přilepit zpět lepidlem na své místo. Existuje však i jiný způsob, jak opravit těsnění okna Vašeho auta. Gumové těsnění můžete snadno vyměnit a použít silikonové mazivo WD-40 Specialist silicone lubricant, abyste zajistili dlouhou životnost gumového těsnění.

Co dát do sušičky aby prádlo nebylo pomačkané

Pokud vyndáváte prádlo ze sušičky velmi pomačkané, chyba je v tom, že jej vyndáváte pozdě. Prádlo je zapotřebí vytáhnout ještě teplé a nenechat ho v sušičce příliš dlouho. Stihne-li prádlo v sušičce vychladnout, způsobí to jeho pokrčení. Prádlo ze sušičky proto vždy hned vyndejte, uhlaďte a složte nebo pověste.

Jak se projevuje vadné ložisko

Jak ji udělat Ověření poškozených ložisek spočívá v provedení testovací jízdy, aby bylo možné zjistit, které kolo vydává charakteristický zvuk, který se pojí s tímto typem poškození. Poškozené ložisko bude během jízdy hlučet a tento zvuk připomíná narůstající šum nebo šoupání.

Proč se netočí buben v pračce

Prasklý nebo vyvlečený řemen bubnu.

Jak si ověříte, zda jde o tento případ Pračku vypněte, otevřete dvířka a zkuste buben ručně protočit. Pokud nevyvíjí žádný nebo jen malý odpor, znamená to, že jde o problém s řemenem bubnu, vyžadující opravu proškoleným a kvalifikovaným servisním technikem.

Jak vyndat zasobnik z pračky Electrolux

Chcete-li ovládací panel mírně rozšířit, uvolněte páčky směrem dolů a uvolněte spony, které jej upevňují na místě. Mírně zvedněte přední část ovládacího panelu. Posuňte jej směrem dozadu. Rozšiřte / rozbijte svorky, které blokují potrubí vedoucí k automatu na vodu.

Čím odstranit aviváž

Chcete-li z oblečení odstranit skvrny od aviváže, musíte nejprve navlhčit skvrnu studenou vodou a pak na plochu skvrny nalijte malé množství pracího prostředku Persil. Jemně jej vetřete konečky prstů a důkladně opláchněte.

Jak vyndat ložisko z pračky Electrolux

Na pračce demontujeme boční kryty, mají na zadní straně čtyři šrouby a tahem dozadu jich odebereme. Na straně s řemenicí stejně jako na opačné straně uvolníme šroub na ose bubnu. Řemenici tahem vysuneme ven, neměla by jít těžko. Případně si pomůžeme šroubovákem.

Jak otevřít zablokovaná dvířka pračky Bosch

V případě, že nebudete úspěšní, zaveďte do mezery mezi dvířky a pračkou pevnou nit, uchopte ji do obou rukou a zatáhněte směrem k sobě tak, aby se háček zámku uvolnil. Tah nití proveďte směrem k závěsu dvířek. Po uvolnění uslyšíte charakteristické cvaknutí.

Kam dát ocet do pračky

Postup je stejný jako při čištění pračky. Nalijte dva hrnky octa přímo do bubnu pračky, nastavte co nejvyššší teplotu a nejdelší program a pusťte pračku naprázdno. Pokud máte domácího mazlíčka a jeho chlupy jsou všude včetně vašeho oblečení, přidejte polovinu šálku bílého octa do cyklu máchání.

Proč nečistit pračku octem

Oblíbený způsob čištění pračky, který se užívá už dlouhá léta, je čištění pračky pomocí octa. Jeho výhodou je schopnost efektivně odstranit zápach, ale také odstranit odolný vodní kámen.

Jak vyčistit gumové těsnění u pračky

Jak vyčistit gumové těsnění dveří pračky

Gumové těsnění dveří pračky čistěte ideálně po každém praní. Rukou vyjměte velké nečistoty ze záhybů. Suchým hadříkem vytřete gumové těsnění dosucha. Pokud nějaká špína odolává, vezměte si na pomoc například starý zubní kartáček.

Proč míčky do sušičky

Jejich velkou výhodou je, že oddělují prádlo od sebe, čímž ulehčují a urychlují sušení, a tak vám konec konců míčky do sušičky ušetří hodně peněz za energii. Navíc změkčují tkaniny bez použití chemických látek. A ano, i alergici se mohou radovat, protože jsou netoxické a nealergické.

Kde se bere prach v sušičce

Nečistíte filtry. Velmi důležitou součástí sušičky je prachový filtr. Měli byste ho čistit po každém sušení. „Na konci každého programu vlhkou rukou setřete zbytek vláken a prach z předního filtru v otvoru dveří.