Jak odstranit žluté tóny?

Jak se zbavit žlutých tónu

Tmavě žlutý až oranžový odstín

Pokud chcete eliminovat žluté odstíny, měla byste sáhnout po barvě tzv. popelavé blond. Barvu smíchejte s peroxidem vodíku s koncentrací 10 % a to v poměru půl na půl. Tato koncentrace peroxidu je pro tónování dostačující.

Jak neutralizovat žluté vlasy

Pro eliminování žluté je tak nejvhodnější hlavně fialový toner. K vysněné studené blond pomůže hlavně světlým blondýnkám. Modrá vám může přijít vhod, pokud máte vlasy střední blond až světle hnědé. Umí neutralizovat oranžové až mosazné odstíny.
Archiv

Jak zesvětlit žluté vlasy

Jestli je úplná změna barvy velký krok, zkuste melír – na jeho intenzitě můžete postupně přidávat. Další variantou je balayage, která se hezky vmísí do vaší přirozené barvy a nepocítíte tak razantní změnu. Při výběru odstínu se poraďte s kadeřnicí. Pomůže s tím, aby barva seděla vašemu odstínu pleti a celkové vizáži.
Archiv

Jak zesvětlit špatně obarvené vlasy

Šampon proti lupům a jedlá soda

Výsledek můžete ještě podpořit přimícháním jedlé sody. Ta je přírodním bělícím činidlem, takže podpoří rychlejší vymytí barvy z vlasů. Jednoduše smíchejte šampon proti lupům a jedlou sodu ve stejném poměru, vzniklou směs vmasírujte do mokrých vlasů a nechte působit několik minut.

Proč mi žloutnou vlasy

Proč vlasy žloutnou Vlasy postupným vymýváním barvy a působením externích vlivů ztrácejí původní barvu a lesk. V létě bývá žloutnutí vlasů nejhorší. K získání nežádoucího teplého odstínu vlasů přispívá sluneční záření, vzduch, chlorovaná voda, déšť, smog či tvrdá voda.

Jak zesvětlit vlasy vitaminem C

Vitamin C rozdrťte na prášek, přidejte horkou vodu zhruba v poměru 1:1 a vytvořte řidší pastu. Vzniklý stahovač barvy na vlasy naneste na namočené vlasy, zakryté koupací čepicí nebo igelitem a nechte působit alespoň 1 hodinu. Poté hlavu důkladně umyjte šamponem a ošetřete kondicionérem.

Jak si doma odbarvit vlasy

Vitamin C rozdrťte na prášek, přidejte horkou vodu zhruba v poměru 1:1 a vytvořte řidší pastu. Vzniklý stahovač barvy na vlasy naneste na namočené vlasy, zakryté koupací čepicí nebo igelitem a nechte působit alespoň 1 hodinu. Poté hlavu důkladně umyjte šamponem a ošetřete kondicionérem.

Jak často používat Silver šampon

Nevýhodou většiny fialových šampónů je, že vlasy hodně vysušují, proto by se neměly používat častěji než jednou týdně. Toto ovšem neplatí pro Silver Shampoo značky Age Defence.

Jak urychlit Odrůstání barvy

Pokud chcete proces urychlit, můžete si vlasy nechat každých 8 týdnů o několik tónů ztmavit a dostat se tak blíže k vašemu přirozenému odstínu, dokud všechna původní barva nezmizí. Prvním krokem je opět nechat vlasy odrůstat několik měsíců nebo alespoň do té doby, dokud neuvidíte přirozenou barvu vašich loken.

Jak zachránit odbarvené vlasy

Pokud se snažíte vlasy po odbarvení či melíru zregenerovat, je dobré tepelnou úpravu na nějaký čas vynechat. Omezte žehlení vlasů i jejich fénování horkým vzduchem na minimum. Pokud se bez toho neobejdete, alespoň snižte teplotu a používejte přípravky pro tepelnou ochranu.

Jak zesvětlit vlasy bez chemie

Smíchejte citronovou šťávu s rozpuštěným kokosovým olejem nebo kondicionérem a naneste na části vlasů, které chcete zesvětlit. Nechte působit 30 minut. Pro větší účinek zesvětlení nechte působit také sluneční paprsky a poté vlasy umyjte.

Jak zesvětlit tmavé vlasy doma

I na zesvětlení vlasů vám bude fungovat zmiňovaná pasta z vitamínu C. Skvělou alternativou je citronová šťáva, která zesvětlí i tmavé vlasy. Smíchejte ji s vodou v poměru 1:1, aplikujte na vlasy a máte hotovo. Kyselina citronová se aktivuje teplem, proto je dobré jít na sluníčko nebo si vyfénovat hlavu.

Jak udrzet bile vlasy

Pokud si chcete atraktivní odstín udržet co nejdéle, doporučuji používat speciální přípravky pro blond vlasy. Základní výbavu by měla kromě šamponu a kondicionéru tvořit také maska, která dodá vlasům výživu,“ zdůrazňuje kadeřnice Markéta Brocková ze sítě kadeřnických salonů Klier. Po vlasové masce sahejte pravidelně.

Co udela ocet s vlasy

Posiluje vlasovou kutikulu a pomáhá tak předcházet roztřepeným konečkům a lámání vlasů. Jablečný ocet má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Obsahuje živiny a vitamín B, C a draslík, které jsou pro vlasy prospěšné. Jablečný ocet vlasy nezatěžuje, a tak napomáhá s objemem a kudrnatým vlasům s definicí kudrlin.

Jak zesvětlit vlasy octem

Ocet s medem smícháte v poměru 2:1, dále do směsi přidáte lžíci arganového oleje a poté čajovou lžičku skořice. Vše smícháte, a to hlavní máte připravené. Teď si na aplikaci připravíte Vaše vlasy. Nejideálnější je, když budete mít vlasy třeba 2-3 dny po umytí.

Jak dlouho nechat působit Silver šampon

Nechte působit cca 5 minut, pro ještě silnější efekt klidně i 10 minut. Ale pozor! Pokud necháte masku na vlasech moc dlouho, může se stát, že vám chytnou do fialova. Není to žádná tragédie, fialové pigmenty se za chvíli vymyjí, ale přece jen je to trošku rozdíl oproti vytoužené studené blond.

Co dělá modry šampon

Co je modrý šampon Modrý šampon obsahuje modré pigmenty, které se při mytí ukládají do vlasů. Stejně jako fialový šampon neutralizuje mosazné tóny, které vznikají při zesvětlování vlasů. Ale tam, kde má světlejší barva vlasů po nadzvednutí podkladové žluté tóny, má tmavší barva vlasů podkladové oranžové tóny.

Jak udělat falešné odrosty

Česky se tato technika nazývá falešné odrosty, angličtina ji označuje jako shadow root. Její podstatou je to, že se ke kořínkům vlasů cíleně nanese tmavší barva, a to cca o 2 tóny. Ta následně přechází ve světlejší délky. Přechod má být v maximální možné míře přirozený.

Jak se vrátit ke své původní barvě

Barvu nevrátíme, můžeme se jí ale opticky přiblížit

To, že se jednou barvené vlasy už téměř nikdy nenavrátí ke své přírodní barvě, přiznává i ambasador značky Tigi Martin Loužecký. „Pokud jsou vlasy jednou barvené, tak už se vlastně nikdy nemůžeme dostat na svoji původní barvu.

Jak na Chemlonove vlasy

Používejte vlasové olejíčky

Olej nepatří jen do kuchyně, to se dávno ví. Pokud vás děsí chemlonové vlasy na konci léta, dopřávejte své hřívě v jeho průběhu pečující olejovou proceduru. Každý večer (a klidně i ráno) do konečků vlasů vmasírujte trochu oleje.

Jak uzdravit spálené vlasy

Používat kvalitní kosmetiku, masky a olejíčky odpovídající typu vlasů. Na suché vlasy se doporučují hydratační přípravky, naopak na poškozené a zničené vlasy přípravky s proteiny (keratinem). Dále nechodit často s mokrou hlavou, ale raději lehce prosušit fénem po směru růstu vlasů. A samozřejmě pravidelně zastřihovat.

Jak nejšetrněji zesvětlit vlasy

Domácí zesvětlování vlasů

I to zvládnete v klidu sami. I na zesvětlení vlasů vám bude fungovat zmiňovaná pasta z vitamínu C. Skvělou alternativou je citronová šťáva, která zesvětlí i tmavé vlasy. Smíchejte ji s vodou v poměru 1:1, aplikujte na vlasy a máte hotovo.

Jak prosvětlit tmavé vlasy

Přírodní způsob, jak prosvětlit hnědé vlasy

Smíchejte 800 ml vody s 15 ml octa a povařte je společně s heřmánkem. Tímto odvarem, který před použitím necháte lehce vychladnout, poté pravidelně oplachujte vlasy. Vyzkoušet můžete i rebarboru. Ta obsahuje látky, které jsou známé tím, že přirozeně zesvětlují vlasy.

Která barva na vlasy vydrží nejdéle

Permanentní barva neboli barva trvalá vlivem amoniaku proniká do vlasu a má dlouhotrvající efekt. Taková barva zbavuje vlas pigmentu, který následně nahradí barvou, kterou je vlas barven. „Na výšce tónu záleží podle použití oxidačního činidla. Lze takto vlasy barvit či zesvětlovat.

Jak dlouho nechat ocet na vlasech

Na vlasy mastnější lze 1 lžíci octa přidat, na vlasy sušší dát o 1 lžíci méně. Po použití nechte směs působit 5 až 10 minut a poté vlasy rychle propláchněte vlažnou vodou.