Jak odstranit skvrny od potu a deodorantu?

Jak odstranit staré skvrny od potu

Zamíchejte čtyři lžičky jedlé sody a čtvrt skleničky vody. Směs naneste na žlutou skvrnu starým zubním kartáčkem, rozetřete a nechte hodinu působit. Poté vyperte ve vlažné vodě a osušte (ne však na přímém slunci nebo v sušičce). V případě potřeby ještě několikrát opakujte.
Archiv

Jak odstranit fleky z deodorantu

Rozdrťte v misce dva aspiriny a přilijte k nim půl šálku vroucí vody. Směs vetřete do skvrny a nechte ji několik hodin působit. Skvrna by pak měla zmizet. Nejprve si ale vše vyzkoušejte na malé části oděvu, ať máte jistotu, že to daná látka bez problémů ustojí.
Archiv

Jak se zbavit žlutých skvrn v podpaží

Smíchejte jedlou sodu s vodou tak, aby vám vznikla pasta. Směs vetřete do znečištěné oblasti podpaží, pomocí starého zubního kartáčku. Případně lze skvrnu potřít neředěným bílým octem. Nechte působit po dobu 30 minut, poté opláchněte studenou vodou.
Archiv

Jak se zbavit černých skvrn v podpaží

Pokud chcete bělit tmavé skvrny, které se nacházejí po těle, nejčastěji na břiše, zádech, krku, v podpáždí, jedná se o kožní mykózu. Na řešení této těchto potíží se používají přípravky s antimykotickou složkou, která zabraňuje růstu a množení houby-kvasinky, která fleky na kůži způsobuje.

Jak na skvrny od potu diskuze

Ahoj, klasika, jak jsem už někde doporučovala, je nejlepší Prewash, něco jako vanish, ale daleko mírnější k tkaninám, více pak vydrží. a je ve spreji, takže to nastříkáš a nemusíš hned prát. Hodíš to do prádla a pereš, až se ti chce.

Jak se zbavit zápachu potu na oblečení

Zkuste jedlou sodu

Namočte oděv do jedlé sody smíchané s vodou a nechte jej tam alespoň hodinu – ideálně však přes noc. Poté oblečení vyperte v pračce. S barevnými kousky však buďte opatrní. Jedlá soda může způsobit jejich zabarvení – poškodit může i hedvábné a vlněné oblečení.

Co na skvrny od potu

Kyselina citronová – je vhodná na bílé i barevné prádlo. Skvrny od potu můžete odstranit díky lázni, kterou připravíte asi z 10 g kyseliny citronové na litr horké vody. Oblečení do něj namočte minimálně na hodinu před tím, než ho dáte normálně vyprat. Použít můžete i citronovou šťávu.

Jak se zbavit Zapraných skvrn

Technický benzín, Jar

Properte skvrnu od oleje v technickém benzínu tolikrát, dokud zcela nezmizí. Pokud nemáte doma technický benzín, obdobně by měl sloužit i přípravek na mytí nádobí. Jednoduše textil navlhčete, naneste trošku jaru a přemáchněte v rukách. Poté opět klasicky vyperte v automatické pračce.

Jak se zbavit potu v podpaží

Pro většinu lidí, kteří trpí nejen nadměrným pocením v podpaží, je pravděpodobně první volbou kvalitní deodorant či antiperspirant. Je dobré vědět, že deodorant pouze omezuje pach, který vzniká činností mikroorganismů na povrchu kůže, naproti tomu antiperspirant díky obsahu solí hliníku pocení přímo omezuje.

Jak vyprat bílé prádlo od potu

Kyselinu citrónovou jako šikovného pomocníka v boji proti skvrnám od potu lze ovšem použít pouze na bílé oblečení. Do horké vody nasypte 10 gramů kyseliny citrónové a dobře vše promíchejte. Bílé oblečení namočte na 45 minut a pak jej běžným způsobem vyperte v pračce. Se zaschlými skvrnami si hravě poradí jedlá soda.

Jak odstranit zápach potu z trička

Zkuste jedlou sodu

Namočte oděv do jedlé sody smíchané s vodou a nechte jej tam alespoň hodinu – ideálně však přes noc. Poté oblečení vyperte v pračce.

Jak se zbavit zatuchlého zápachu

Kypřící prášek odstraňuje zatuchlý zápach z prádla a navíc ho osvěží a rozjasní. Soda – dobře pohlcuje pachy také soda. Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin.

Jak vyprat Zaprané bílé prádlo

Vaječné skořápky, sůl nebo citron

Větší množství soli rozmíchejte ve vodě a přes noc do ní namočte zažloutlé záclony. Na druhý den je vyperte. Zaprané bílé prádlo rozzáříte díky citronu. Prádlo nechte odmočit ve vodě s několika plátky nakrájeného citronu, případně vytvořte lázeň z vody a citronové šťávy.

Co s obarveným bílým prádlem

Omylem obarvené prádlo

Vyzkoušejte, co bude fungovat právě u vás. Na zaprané bílé prádlo pomůže jedlá soda nebo prášek do pečiva. Přidejte jednu lžíci prášku či sody přímo do bubnu pračky a běžně vyperte. Bílému prádlu dokážete také vrátit jas vyvařením, případně bělením na slunci.

Co použít místo deodorantu

Škrob – v podstatě slouží jako ztužovač tuku a pohlcovač potu – protože nasákne do sebe pot. Zkoušela jsem variantu kukuřičného, bramborového i tapiokového škrobu – všechny měly stejný účinek. Jedlá soda – potlačuje pocení a mírní zápach.

Co proti potu

Používejte kvalitní antiperspirant

Antiperspiranty cílí na potní žlázy, což z nich dělá lepší volbu při zvýšeném pocení. Antiperspiranty blokují ústí potní žlázy na povrchu kůže a krátkodobě zužují vývod, což omezuje pocení. Deodoranty naproti tomu zabraňují pachům, které mohou nastat při smíchání bakterií s potem.

Jak Vybelit zasle bílé prádlo

Vaječné skořápky, sůl nebo citron

Zaprané bílé prádlo rozzáříte díky citronu. Prádlo nechte odmočit ve vodě s několika plátky nakrájeného citronu, případně vytvořte lázeň z vody a citronové šťávy. Budete překvapeni výsledkem. Proti zašednutí skvěle fungují i obyčejné vaječné skořápky.

Jak se zbavit zápachu v podpaží

Pro většinu lidí, kteří trpí nejen nadměrným pocením v podpaží, je pravděpodobně první volbou kvalitní deodorant či antiperspirant. Je dobré vědět, že deodorant pouze omezuje pach, který vzniká činností mikroorganismů na povrchu kůže, naproti tomu antiperspirant díky obsahu solí hliníku pocení přímo omezuje.

Co funguje na Zatuchlinu

Kromě starého známého větrání vyzkoušejte misku s octem, který je známý svou schopností pohlcovat pachy, popřípadě levandulový olej (postačí několik kapek), který po smíchání s vodou umístěte do skříně a nechte ho, ať skříň krásně provoní.

Jak provonět starou skříň

S naftalínem si poradí citron i lih

U starších kousků je to docela běžné. V takovém případě zkuste smíchat citronovou šťávu s octem nebo s lihem a roztokem skříň znovu vymýt. Během větrání do ní umístěte nádobu s roztokem, která by měla účinky mytí posílit a nábytek nemilého zápachu zbavit.

Jak mít Belejsi prádlo

Obyčejný citron nebo koncentrát kyseliny citronové má skvělé bělicí účinky. Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí.

Jak na Zaprané bílé prádlo

Nejlepší je bílý vinný ocet, ale dá se použít i obyčejný kvasný lihový. Přidávejte ho při praní místo aviváže, prádlo změkčí, vydezinfikuje a ještě k tomu vybělí. Skvěle si poradí také s pracovním oblečením, které dokáže krásně vyčistit i odstranit zápach z potu.

Proč nepoužívat deodorant

Regulace byla zavedena z důvodu dráždivosti této látky s kůží. U některých lidí tímto byla způsobena až dermatitida. Triclosan – Dále deodoranty a antiperspiranty obsahují chemické látky, které hubí bakterie na povrchu kůže. Ta může být podrážděna nebo se mohou vytvořit dlouhodobé kožní problémy.

Jak si vyrobit tuhý deodorant

Smíchejte jedlou sodu, kukuřičný škrob a vybrané esenciální oleje v misce. Přidejte kokosový olej a míchejte a míchejte a míchejte, dokud směs není v požadované konzistenci. Naplňte prázdnou nádobku od deodorantu a dejte do lednice ztuhnout. Tip: pokud vám vyhovuje tužší konzistence přidejte trochu kakaového másla.

Co je nejlepší proti pocení

Používejte kvalitní antiperspirant

Antiperspiranty cílí na potní žlázy, což z nich dělá lepší volbu při zvýšeném pocení. Antiperspiranty blokují ústí potní žlázy na povrchu kůže a krátkodobě zužují vývod, což omezuje pocení. Deodoranty naproti tomu zabraňují pachům, které mohou nastat při smíchání bakterií s potem.