Jak odstranit staré dlaždice?

Jak vyčistit staré dlaždice

Ocet, citrón a soda v jednom boji

Nejdřív vmíchejte sodu do vody, potom přilijte citrónovou šťávu a až nakonec přidávejte ocet. Jakmile se vytvoří pěna, můžete pracovat. Směsí naplňte rozprašovač a postříkejte špinavá místa. Půl hodiny nechte roztok pracovat a pak špínu snáz odstraníte houbičkou nebo kartáčem.
Archiv

Jak opravit starou dlažbu

Jejich oprava je poměrně jednoduchá. Trhlinky se navlhčí a stěrkou se do nich vetře řídká cementová kaše, případně epoxidový tmel, kterým lze dosáhnout větší pevnosti. Tmel i cementová kaše se můžou přibarvit vhodným plnivem, aby získaly původní vzhled a nerušily celkový dojem dlážděné plochy.

Jak vyčistit dlažbu doma

Čištění povrchu zámkové dlažby

Snadno a bezpečně zámkovou dlažbu vyčistíte mýdlovou vodou a obyčejným kartáčem. Jen dejte pozor na saponát, který do vody přidáte – mělo by se jednat o čisticí prostředek na bázi mýdla. Další variantou je použití vysokotlakého čističe (wapky).

Jak zrenovovat starou dlažbu

Doporučuji použít odmašťovač Denas, který se jen zředí vodou. Zvláště u starší dlažby není od věci povrch ještě trochu zbrousit. Použijeme k tomu brusnou houbičku nebo jemný smirkový papír. Po uschnutí podlahy se můžeme pustit do prvního nátěru.
Archiv

Jak nejlépe vyčistit dlažbu

V závislosti na druhu dlaždic a stupni jejich znečištění lze dlažbu vyčistit i jednoduchými domácími prostředky, jako je soda a ocet. Tyto metody jsou vhodné zejména pro betonové dlažby. Tvrdou dlažbu je také vhodné čistit strojem, například tlakovou myčkou.

Jak vyčistit dlažbu v kuchyni

Velmi oblíbenou domácí metodou je omývání dlažby pomocí vody a tekutého amoniaku v poměru 2:1. Jste-li spíše pro přírodní drogerii a nechce se vám do používání amoniaku, zkuste kupříkladu smíchat půl litru vody a 3 lžíce jedlé sody a houbičkou setřete zašpiněnou dlažbu.

Jak zakrýt starou dlažbu

Protože mají staré obklady zpravidla hladký, nesavý povrch, nanese se základní penetrační nátěr. Dobře vám poslouží váleček na penetrační nátěr. Pro zaručenou přilnavost nových obkladů, především u větších formátů, se na staré obklady nanese vrstva lepidla na obklady. Lepidlo můžete uhladit pomocí hladící lžíce.

Jak se zbavit starych spár

Výměna spárovací hmotu v obkladu

Potřebujeme-li vyměnit spárovací hmotu mezi obklady nebo v dlažbě, musíme nejprve odstranit tu starou. K tomu použijeme ostrý nůž (můžeme použít i nůž vylamovací nebo speciální škrabku). Po odstranění spárovací hmoty ze spáry bude ideální, pokud spáru vysajeme vysavačem.

Jak vyčistit spáry v dlažbě

Při čištění spár mezi obkladačkami a dlažbou smíchejte 1/4 šálku bělidla na prádlo s 3/4 jedlé sody. Hmotu naneste jako čistič na spáry, nechte působit alespoň 30 minut a pak kartáčkem odrhněte.

Co se starou podlahou

Nejčastějším způsobem renovace je zbroušení povrchu (mnohdy stačí i překartáčovat „rejžákem“), vysátí dřevního prachu a následný šetrný nátěr. Na staré podlahy se doporučují přírodní oleje, s vosky, které jsou pro dřevo též velmi vhodné, bývá u podlah potíž, jelikož se na povrchu vytvářejí při styku s tekutinami fleky.

Co na starou dlažbu

Stávající dlažbu je třeba odmastit např. saponátem s vodou a zároveň odstranit zbytky vosku alkalickým roztokem (soda + voda). Uvolněné dlaždice odstranit a následné výtluky vyspravit materiálem weberbat opravná hmota.

Jak odstranit mastnotu z dlažby

Na suché i mokré skvrny skvěle zafunguje stelivo pro kočky, piliny nebo jedlá soda. Vyberte jednu z možností a obsahem posypte flek. Nohou materiál pořádně zašlapejte na skvrnu a nechte klidně několik dní působit. Přes skvrnu můžete položit fólii a zatížit ji například cihlou.

Jak odstranit starou spárovací hmotu

Výměna spárovací hmotu v obkladu

Potřebujeme-li vyměnit spárovací hmotu mezi obklady nebo v dlažbě, musíme nejprve odstranit tu starou. K tomu použijeme ostrý nůž (můžeme použít i nůž vylamovací nebo speciální škrabku). Po odstranění spárovací hmoty ze spáry bude ideální, pokud spáru vysajeme vysavačem.

Jak odstranit mastné skvrny z dlažby

Na suché i mokré skvrny skvěle zafunguje stelivo pro kočky, piliny nebo jedlá soda. Vyberte jednu z možností a obsahem posypte flek. Nohou materiál pořádně zašlapejte na skvrnu a nechte klidně několik dní působit. Přes skvrnu můžete položit fólii a zatížit ji například cihlou.

Jak vyčistit spáry mezi dlaždicemi

Ocet a jedlá soda

Dokážou totiž pomoci nejen s čištěním dřezu od vodního kamene apod., ale také s údržbou spár. Jejich smícháním vznikne kašička, kterou důkladně nanesete mezi obklady. Použít k tomu můžete například starý zubní kartáček, dostanete se s ním i do těžko přístupných rohů.

Jak zakrýt dlaždice

Nejprve zkontrolujte, zda je povrch dlaždic hladký. Pokud jsou jednotlivé dlaždice poškozené a mají například praskliny, můžete tato místa opravit pomocí opravného lepidla. Poté dlaždice a spáry očistěte a teprve pak plochu přelepte fólií.

Jak vyčistit dlažbu od spárovací hmoty

Pro vyčištění spár využijete kartáč a dezinfekční prostředek, který u cementové spárovací hmoty nesmí být příliš agresivní, aby ji nerozpouštěl. Vhodné je také vyčištění spár pomocí domácího parního čističe. Pokud to je možné, doporučujeme použití speciálních čisticích prostředků.

Jak dlouho nechat vyschnout Sparovacku

Spáry vyplňujeme gumovým hladítkem tak, abychom do nich hmotu doslova zatřeli a aby byly spáry dokonale vyplněny. Schnutí spár je vysoce individuální. Záleží na mikroklimatu místnosti, hloubce i šířce spáry. Obecně se však uvádí u nasákavých obkladů časové rozmezí v řádu 5 – 25 minut.

Jak obnovit zašlé spáry

Čím ještě vyčistit spáry mezi dlaždicemi

Smícháním 1/2 šálku jedlé sody s 1/3 šálku kyseliny citronové vznikne hustá pasta. V případě potřeby ji můžete dolít horkou vodou. Pastu poté naneste na spáry a nechte působit (opět alespoň 30 minut). Dále je postup stejný jako u používání pasty z bělidla a jedlé sody.

Jak odstranit staré spáry

Pro odstranění starých spár se používá speciální nůž. Pokud jsou původní spáry vyplněny tvrdou maltou nebo jiným typem pevné spárovačky, můžete použít multifunkční vibrační brusku. Při odstraňování staré spárovací hmoty si dejte pozor, abyste nepoškodili samotné dlažby a obkladačky.

Jak opravit starou podlahu

Nejdříve je potřeba starou podlahu strhnout, vyčistit a vyrovnat podklad a vyrobit nové podkladové rošty. Následuje důkladná renovace krytiny, moření, broušení a tmelení. Dále přichází ke slovu finální úprava lakem či olejem, přesně podle Vašeho přání.

Co dát na starou drevenou podlahu

Pokud netrváte na zachování původní dřevěné podlahy, z finančního hlediska bývá jednodušší staré parkety zpevnit nivelačním nátěrem nebo podlahu zcela odstranit, podklad upravit betonem a následně položit novou podlahovou krytinu: koberec, PVC či laminátovou plovoucí podlahu.

Jak vyčistit dlažby

Smíchejte ocet a vodu v poměru 1:1 a směs rozetřete na dlažbu. Nechte směs alespoň jeden den působit a poté plochu důkladně opláchněte čistou vodou. K čištění octem se uchylujte pouze v případě, že přímo u chodníku není trávník nebo záhon. Octová směs by mohla poškodit okolní rostliny.

Jak dostat mastnotu z betonu

Absorpční materiál a rozpouštědlo

Před očištěním olejové skvrny lehce postříkejte okolí skvrny vodou. Následně navlhčete rozpouštědlem (ředidlo, aceton) sypký absorpční materiál (piliny, stelivo atp.) a přikryjte igelitem. Směs nakonec zatižte cihlou a nechte působit alespoň 24 hodin.

Jak odstranit beton z dlažby

Nejsnáze odstranitelný materiál je sádra. Často je dostatečné důkladné vykartáčování vodou a octem. Pokud odolává, použijte před použitím octové vody špachtli. Tím lze narušit veškerý vosk na podlaze, který bude nutné po úplném zaschnutí obnovit.