Jak Odvapnit sprchu?

Jak odšroubovat sprchu

Odstraňte sprchovou hlavici tak, že ji rukama odšroubujete z potrubí. Pokud je hlavice pevně přilepená (což se často stává, pokud nebyla delší dobu demontována), použijte k jejímu odšroubování kleště nebo půlkulatý klíč.

Jak vyčistit sprchovou růžici

Do mikrotenového sáčku nalijte mírné množství běžného kuchyňského octa. Do takto připraveného sáčku vsuňte sprchovou hlavici. Aby byl ocet účinný po celé velikosti sprchové hlavice a došlo tak k vyčištění všech trysek, sáček s uvnitř umístěnou hubicí zavažte, přetáhněte gumičkou a položte například do umyvadla.
Archiv

Jak vyčistit hadici od sprchy

Směs bílého octa a vody v poměru 50/50 je jedním z nejúčinnějších čisticích řešení, které zajistí čistou sprchovou hlavici . Kyseliny mohou účinně vyřešit vodní kámen, minerály a další zbytky, které se časem nahromadí.

Jak vyčistit vodní kámen ve sprše

Nejlepší je nalít do lahve s rozprašovačem vinný ocet a všechny kovové části jím důkladně postříkat, případně ho nalít do kovových drážek. Octovou lázeň aplikujte až po ukončení sprchování a nechte ji působit přes noc. Ráno vše opláchněte a vyleštěte utěrkou z mikrovlákna.
Archiv

Jak uvolnit odpad ve sprše

Gumový zvon bývá jako první po ruce a mnohdy k vyřešení problému stačí. Ucpěte otvor špuntem, napusťte trochu vody, mokrým hadrem ucpěte přepadový otvor (vpusť), odšpuntujte a přiložte zvon tak, aby neunikal vzduch. Pumpováním vznikne podtlak, který trubky uvolní. Vodní vír je znamením, že odpad znovu funguje, jak má.

Jak demontovat sprchovou baterii

Chcete-li odmontovat sprchovou baterii, nejdříve povolte obě rozety. Pod rozetami se nacházejí potrubní armatury ve tvaru S. Povolte zajišťovací matice nebo kroužky a poté budete moci starou baterii demontovat.

Jak opravit sprchovou hlavici

Výměna poškozeného těsnění

Ve chvíli, kdy máme zakoupené nové těsnění, vložíme gumový kroužek do prostoru k tomu určeného. Teď už jen stačí našroubovat sprchovou hadici, pečlivě dotáhnout a vyzkoušet, zda se výměna těsnění povedla. Pokud voda již neprotéká, práce se zdařila.

Jak se zbavit vodního kamene na kohoutku

Pro hůře přístupná místa použijte starý zubní kartáček, kterým jemně povrch kohoutku ošetřete. Citronovou šťávu nechte působit přes noc a ráno vodovodní baterii opláchněte a osušte. Velmi účinná může být i jedlá soda, kterou nanesete na navlhčený hadřík a kohoutek očistíte.

Jak se zbavit plísně ve sprchovém koutě

Velmi účinným pomocníkem je i ocet, který využijete zejména na plíseň na zdech – nalijte jej neředěný do rozprašovače a nastříkejte na postižené místo a nechte působit. Použít jej můžete i na umývání vany, umyvadla či sprchového koutu a sprchové vaničky, zde je ale vhodné naředit jej v poměru 1:1 s vodou.

Jak uklidit sprchový kout

Do rozprašovače nalijte postupně mýdlo a teplý ocet. Roztok nastříkejte na sprchový kout, vetřete houbou do plochy a nechte působit 30 minut. Po uplynutí času umyjte studenou vodou a máte hotovo. Buďte opravdu opatrní, aby ocet nebyl horký.

Proč Bubla v odpadu

Typicky se jedná o odpadovou trubku, která má příliš malý spád, případně ještě malý průměr. Zde je řešení jediné, výměna trubky a její případné větší svažování (pokud je to možné). Druhým důvodem je zanesení přepadu odtoku z vany, umyvadla nebo dřezu. Pokud se tak stane, dochází zpravidla k bublání po odtečení vody.

Jak vyčistit ucpaný odpad ve sprše

Stačí nasypat nebo nalít hrnek jedlé sody do odpadu, po chvíli zalijte hrnkem teplého octa (stačí přihřát v mikrovlnce), nechte 5-15 minut působit. Následně prolijte dostatkem vody uvařené v rychlovarné konvici.

Jak demontovat starou baterii

Odmontujte starou baterii

Pokud máte nástěnnou baterii, uvolněte pomocí francouzského klíče obě matice. Můžou být zatuhlé nebo zrezlé, s tím vám pomůže technické mazivo, například WD-40 ve spreji. Stojánkové baterie jsou upevněné převážně ve spodní části umyvadla. Po sundání staré baterie vyčistěte vstupy přívodů vody.

Jak vyčistit sprchovou baterii

Zcela univerzální je pro čištění vodního kamene jedlá soda. Ostatně její přednosti při úklidu již zajisté poznalo mnoho lidí. Použít ji však lze nejen k odmašťování a odstraňování skvrn, ale také k neutralizaci zápachu, čištění odtoků, baterií, sprchových hlavic apod.

Jak opravit prasklou hadici

Na trhu je však páska, která dokáže opravit i zdánlivě neopravitelné nehody: je jím samosvařitelná silikonová páska tesa Xtreme Conditions! Není to běžná opravná páska, ale tzv. samosvařitelná silikonová páska bez lepidla, jejímž principem je „zatavení“ několika vrstev do sebe.

Jak odstranit velkou vrstvu vodního kamene

WC. Vodní kámen v toaletě můžete odstranit buď umytím octem, či roztokem vody a kyseliny citronové. Pokud by byla vrstva kamene větší, pak do mísy nalijte klidně celý litr octa a nechejte působit. Účinné jsou i čističe s kyselinou citronovou, které jsou víc koncentrované.

Jak Odvapnit kohoutek

Odstranění vodního kamene z vodovodních baterií

Nejsnáze se jich zbavíte pomocí zředěné citronové šťávy a žínky nebo houbičky. Pokud je baterie hodně zanesená, namočte do citronového roztoku obinadlo a dopřejte baterii minimálně hodinový zábal.

Jak na černé spáry

Smícháním 1/2 šálku jedlé sody s 1/3 šálku kyseliny citronové vznikne hustá pasta. V případě potřeby ji můžete dolít horkou vodou. Pastu poté naneste na spáry a nechte působit (opět alespoň 30 minut). Dále je postup stejný jako u používání pasty z bělidla a jedlé sody.

Jak vyčistit plíseň

Napadené oblečení namočte na noc do octa, ráno ocet vylijte, oblečení vymáchejte a postup opakujte. Potom oblečení vyperte v pračce na dlouhý program a na nejvyšší teplotu, jakou oblečení snese. Kromě skvrn vás ocet zbaví i zápachu.

Jak se zbavit kapky ve sprchového koutu

Ocet v kombinaci s teplou vodou dokonale odstraní mýdlo a zaschlé kapky od vody ve sprše. Nastříkejte na postižená místa a nechejte zhruba 10 minut působit. Po 10 minutách setřete nečistoty hadříkem a kabinu opláchněte teplou vodou.

Jak se zbavit zápachu z odpadů v koupelně

Domácí přípravek na čištění odpadů

Nasypte šálek sody do odpadu, nechte minutu působit, zalijte hrnkem teplého octa a po zhruba pěti minutách spláchněte proudem horké vody. Ocet má silné antibakteriální a odmašťovací účinky, díky čemuž snadno a jednoduše zbaví odpad zápachu.

Jak vyčistit ucpaný odpad

Jako první použijte klasický gumový zvon, kterým budete dostatečně silně pumpovat, abyste nečistoty uvolnili. Dobrou volbou pak může být také chemický čistič na ucpaný odpad, jako je například Krtek nebo Fredy. Z babských rad pomůže třeba jedlá soda s octem.

Co dělat když se ucpe odpad

Sodu nasypejte do sifonu a přidejte k ní 200 ml octa. Následně prolijte sodu s octem vroucí vodou. Celý proces je třeba několikrát zopakovat a také počítat s vodním gejzírem, který vznikne po vlití vroucí vody do odpadu. Jedlá soda je účinný pomocník v boji s ucpaným odpadem.

Jak vyměnit baterii sprcha

Jakmile bude voda vypnutá, bude vás v první řadě zajímat, jak povolit vodovodní baterii – to zvládnete za pomocí hasáku. Odšroubujete matice pod krytkami, které drží buď na závitu, nebo jsou ke zdi jen napasovány, a poté můžete baterii jednoduše sundat.

Jak sundat sprchovou baterii

Odšroubujte baterii.

Chcete-li odmontovat sprchovou baterii, nejdříve povolte obě rozety. Pod rozetami se nacházejí potrubní armatury ve tvaru S. Povolte zajišťovací matice nebo kroužky a poté budete moci starou baterii demontovat.