Jak Okyselit vodu v akváriu
Pokud chcete pH snížit, můžete použít dodávání CO2, které svědčí rostlinám. Pokud Vám to však nevyhovuje, lze využít japonských substrátů. Ty trvale hodnotu pH v akváriu snižují tak, aby byla vhodná pro tropické rybky a rostliny, které mají rády pH okolo 6,5.
Jak se starat o vodu v akváriu
Návod na čištění akváriaKAŽDÝ TÝDEN MĚŇTE JEN ⅕ VODY.NA POMOC SI VEZMĚTE ODKALOVAČ Odkalovač vám pomůže odstranit všechny nečistoty ze dna.VODU NECHTE DOSTATEČNĚ DLOUHO ODSTÁT. Nově dolévanou vodu do akvária nenapouštějte přímo z kohoutku.PRAVIDELNĚ ČISTĚTE FILTR.NEZAPOMÍNEJTE ANI NA SKLA.PROVEĎTE ZÁVĚREČNOU KONTROLU.
Kdy Vzduchovat akvárium
Bubliny ze vzduchovátka potřebujeme především za tmy. V noci, nebo při nedostatečném osvětlení asimilace ustává a rostlina naopak kyslík k dýchání spotřebovává. Tím vzniká právě v noci nedostatek kyslíku tam, kde je větší počet ryb. Je proto daleko důležitější vzduchovat v akváriu v noci.
Archiv
Jak okysličit akvárium
Každé akvárium potřebuje kvalitní osvětlení. Světlem rybám odlišíte den a noc a kromě toho zabráníte růstu nežádoucích řas. Pokud trpíte zapomětlivostí, kupte si rovnou automatický spínač, který bude rybám rozsvěcet a zhasínat ve vámi nastavených intervalech sám. Nepodceňte výběr vhodné zářivky.
Archiv
Jak často měnit vodu v akváriu bez filtru
Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit. Zejména, pokud provádíme výměnu jednou za 14 dní.
Co čistí vodu v akváriu
Zbavit se jich můžete snadno a rychle pořízením UV lampy, nebo naočkováním filtru či vody čističem akvária s prospěšnými bakteriemi. Pokud se vám na skle akvária tvoří bílý povlak, pravděpodobně se jedná o vodní kámen. Ten lze snadno odstranit drátěnkou či akvarijní žiletkou.
Jak často měnit vodu po založení akvária
Od čtvrtého týdne stačí měnit 1/3 až 1/2 vody 1x týdně. Rostliny se již rozrostly a přibylo tak zelené masy, proto je třeba přidat na množství přidávaného CO2. Zvyšte množství bublinek na dvě za sekundu, případně se řiďte podle Drop Checkeru.
Jak poznat že ryba umírá
Změna ve vzhledu – vyblednutí barvy, změny na šupinách, ploutvích. Náhlý úhyn většího množství ryb – je potřeba zjistit příčinu úmrtí a zamezit tak opětovnému rozvoji onemocnění
Jak dlouho se má svítit Rybičkám
Jak dlouho svítit v akváriu Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté.
Proč se mi kazí voda v akváriu
V akváriu se časem objeví nečistoty – výměšky ryb, části odumřelých rostlin a zbytky potravy, které způsobují zákal, a zvyšuje se hladina fosforu a dusičnanů. Neměníte celý objem vody, ale pouze 1/3 až 1/2 vody v akváriu. Jak často je potřeba vodu měnit, pak záleží na velikosti akvária i počtu ryb, které v něm žijí.
Po jaké době dát ryby do akvária
Ryby nevpouštíme do čerstvě založeného akvária, ale postupně přidáváme zhruba po 3-4 týdnech podle testů NO2 a NO3. Maximálně můžeme po pár dnech dát pár "zajížděcích rybiček" pro správný záběh akvária.
Jak se starat o nové zalozene akvárium
Aplikujte hnojiva v plných dávkách, pokud je potřeba prove%dte i prostřih rostlin. Akvárium by už v této fázy mělo být velmi dobře zaběhnuté, a je zapotřebí se mu nadále věnovat, abyste jej udrželi hezky čisté a bez řasy. Musíte tedy pokračovat v pravidelných výměnách vody, prostřihu a hnojení.
Co dát na dno akvária
Dno by mělo mít přírodní charakter i barvu, nejvhodnější je štěrkový písek střední zrnitosti (asi 2-5 mm). Písek nasypejte tak, aby se dno postupně zvyšovalo, tedy v přední části bude vrstva písku nižší (asi 4 cm) a v zadní vyšší (kolem 10 cm), záleží samozřejmě na velikosti nádrže.
Jak usmrtit nemocnou rybu
Usmrcení rybky se provádí co nejrychleji – ostrým nožem řízneme rybu za hlavou, nebo náhlou změnou teploty (podchlazením v malé nádobě s ledem, přehřátím v horké vodě), případně se také dá venku mrštit rybkou prudce o zem. Nemocné ryby (ani uhynulé) v žádném případě nesplachujeme do záchodu!!!
Jak často dávat bakterie do akvária
Jak těmto problémům předcházet Především je zapotřebí užitečné bakterie do akvária pravidelně vysazovat. To je absolutní nutností u čerstvě založené nádrže. Ale i v zaběhlém akváriu toto nelze podcenit a násadu bakterií aplikujeme minimálně jednou za 14 dnů.
Co na zakalenou vodu v akváriu
Bílý zákal
Bílý nebo mléčný zákal způsobuje přemnožení jednobuněčných organismů – nálevníků a objevuje se nejčastěji v čerstvě založených akváriích nebo při výměně filtrace. Nejsnadněji se jich zbavíte pomocí UV lampy, kterou necháte celou noc zapnutou. Ta na nálevníky 100% zabírá.
Jak poznat že je ryba mrtvá
Víceméně jediným zcela spolehlivým ukazatelem života či smrti kaprů a jakýchkoli ryb je dýchání. Platí tedy, že pokud se hýbají žábry, může být „zabitý“ kapr ještě živý. V takovém případě je třeba urychleně zopakovat ještě jednou to, co mělo proběhnout při usmrcení kapra u prodejce – omráčení a vykrvení.
Jak dlouho vydrží ryby bez filtru
Svět akvárií uvádí, že většina ryb může bez problémů bez potravy vydržet dva až čtyři dny, než se z toho stane problém.