Jak oloupat křepelčí vejce?

Jak dlouho se vaří křepelčí vejce

Tepelná úprava u křepelčích vajec je opravdu velmi rychlá, protože vajíčka jsou velikostí třetinová než slepičí. Pokud je budeme chtít připravit natvrdo, vaříme přibližně 3-4 minuty. V případě, že bychom rádi křepelčí vejce naměkko, postačí vařit 2 minuty. Na hniličku pak přibližně necelé 3 minuty.
Archiv

Co se dá dělat z křepelčích vajec

Křepelčí vajíčka50 minut. Šakšuka v praprikách.Křepelčí vejce v bramborovém košíčku. Troubu předehřejte na 190 °C.Zapečené lečo.Špagety s vajíčkama.Košíčky s hráškem a křepelčími vajíčky.30 minut.Krevetový koktejl s křepelčím vejcem.paštika z divočiny.

Jak se připravují křepelčí vejce

Začněte tak, že do kastrolu, nebo plecháčku dáte vodu a přivedete ji k varu. (Pro vaření stačí 3 cm.) Do vroucí vody dejte vejce, přikryjte je pokličkou a vařte je po dobu čtyř minut. Nakonec je zchlaďte pod studenou tekoucí vodou.

Jak vyfouknout křepelčí vejce

Jde to i obyčejným brčkem

Skořápku jemně oťukejte a vzniklou dírku lehce rozšiřujte tak dlouho, dokud se dovnitř nevejde menší plastové brčko s kloubem. Obsah vajíčka můžete trochu promíchat pomocí pilníku, špejle nebo jehly, aby lépe vytekl ven, a pak do dírky zastrčte brčko kratší stranou.

Jak zabránit praskání vajec při vaření

Než se pustíte do vaření vajíček, vyndejte je z lednice a nechte ohřát na pokojovou teplotu. Tak vám vajíčka ve vroucí vodě neprasknou a budou perfektní. Jestli nechcete ztrácet čas, můžete do vody v hrnci nalít lžičku octu, díky kterému vajíčka také nepopraskají.

Jak se chovají křepelky

Křepelky mají rády světlo a teplo.

Jinak nejsou spokojené a snáší méně kvalitní vejce. Ideálně by na světle měly být alespoň 16 hodin denně. Teplota, ve které křepelky žijí, by neměla klesnout pod 18°C. Ale nejlepší teplota pro domácí chov křepelek je kolem 20°C.

Jak se jí Krepelci vajíčka

Konzumují se stejně jako slepičí, tedy například vařená, přičemž doba varu je pouhých 80 sekund, dále smažená, pečená, nakládaná, ale také zasyrova. „Já osobně si dělám jednou za týden takový koktejl, do kterého dávám pět syrových vajíček a na to naliju kefír a zamíchám to,“ dává jako příklad zapálený chovatel.

Jak se jí křepelčí vejce

Křepelčí vejce jsou křehká, proto je nerozklepávejte o ostrou hranu, jako jste zvyklí u vajec slepičích – skořápka by se roztříštila. Raději vezměte do ruky nožík a skořápku opatrně rozřízněte po jejím obvodu. Stačí naříznout asi polovinu vajíčka, zbytek už zvládnete opatrnými prsty.

Co s přebytky vajec

Klasickým řešením může být salát, do kterého se vejce mohou přidat, nebo pokrmy, ke kterým se pokrájené vejce na tvrdo hodí – třeba koprová omáčka. Největší klasikou na tisíc způsobů je vajíčková pomazánka, která má tu výhodu, že do ní padne vajec hodně. Velmi efektním způsobem se dají vejce zpracovat jako plněná.

Jak vyfouknout

Vezmeme si injekční stříkačku s jehlou a nasajeme do ní vzduch. Jehlu vsuneme do vajíčka a pomalým stlačením stříkačky vytlačíme obsah vajíčka do připravené misky. Stříkačku vyndejte, opět nasajte vzduch a krok opakujte, dokud nebude všechen obsah vajíčka venku.

Jak odstranit razítka z vajec

Na odstranění stačí běžné potraviny

Chopte se octu a houbičky a jemně, aby vám vejce neprasklo v ruce, z něj barvu setřete (super je též vařit vejce v octové vodě, pak je setření kódů takřka bez práce). Protože co producent, to jiná barva, někdy to úplně snadno nejde.

Co dát do vody aby vejce neprasklo

Jestli nechcete ztrácet čas, můžete do vody v hrnci nalít lžičku octu, díky kterému vajíčka také nepopraskají. Vezměte hrnec a naplňte ho takovým množstvím vody, aby pak byla vajíčka celá zakrytá. Než ale vložíte vajíčka dovnitř, přiveďte vodu k varu.

Kdy dát vejce do vody

Čerstvá vajíčka mají průhledný bílek a kompaktní žloutek. Pokud chcete mít jistotu ještě předtím, než je rozklepnete, ponořte vajíčka do studené vody. Ta, co vyplavou nahoru, jsou staršího data.

Jak se starat o křepelku

Křepelky mají rády světlo a teplo.

Jinak nejsou spokojené a snáší méně kvalitní vejce. Ideálně by na světle měly být alespoň 16 hodin denně. Teplota, ve které křepelky žijí, by neměla klesnout pod 18°C. Ale nejlepší teplota pro domácí chov křepelek je kolem 20°C.

Proč se křepelky Klovají

Proč ke klování dochází

Tento zlozvyk je typický pro slepice, které jsou chovány v nevyhovujících podnímkách. Většinou se tím rozumí hlavně nedostatek prostoru či velké množství slepic na malém prostoru. Někdy se může stát, že slepice tímto nežádoucím chováním projevují nudu.

Proč Nejist vejce

Podle lékařů podílejících se na studii je konzumace šesti vajec týdně bezpečná, pokud je jich ale více, zvyšuje se riziko předčasného úmrtí o celých 23 procent. Diabetici by se měli této potravině úplně vyhnout, pokud se nechtějí vystavit riziku infarktu nebo mozkové mrtvice.

Čím krmit křepelky

Hlavní složkou domácího krmení pro křepelky jsou obiloviny (pšenice, oves, proso, čirok, pohanka). Aby měly křepelky dostatečný příjem bílkovin, přidáváme jim do směsi moučku z vojtěšky, rozemletý hrách, tvaroh nebo vejce na tvrdo.

Jak se pozná zkažené vejce

Jak rozpoznat čerstvé vejce od zkaženéhoPokud vejce klesne ke dnu a drží se na dně, je čerstvé.Pokud vejce klesne ke dnu, pak se trochu nadnese a vznáší se u dna sklenice, je ještě v pořádku.Pokud se vejce vznáší u hladiny, vyhoďte ho, je to zkažený pukavec!

Jak uchovat vejce na zimu

Neskladujte vejce v kartonovém platu, a hlavně ne ve vlhkém prostředí. Mohou se v nich vyskytovat patogeny, které by kontaminovaly i zbytek lednice. Vajíčka by měla být uskladněna v lednici, kde se teplota pohybuje mezi 2 až 8 °C. Dát je můžete také na místo, kde teplota nekolísá a nepřekročí 18 °C, např.

Kdy se mají nakládat vejce

Přebytky vajec se vyplatí naložit

Přebytky můžeme lehce naložit pro období, kdy slepice snášejí méně. Využíváme postupy a metody našich babiček. Na naložení nesmíme použít vejce stará – měla by být maximálně týden od snůšky, proto raději vejce nakládáme postupně.

Jak vyfouknout vejce aby nepraskla

Brčko vložte do vejce a začněte do něj foukat.

Náš tip: Nefoukejte příliš silně, aby skořápka nepraskla. To se může stát také v případě, že je zbývající část dírky, kterou brčko nezabírá, příliš malá.

Jak odstranit razítko

Jak odstranit razítkovou barvu z kůže

Klasická razítková barva je z převážné části složená z vody, glycerolu a propylenglykolu. Barvu odstraníte umytím kůže ve vlažné vodě s použitím běžného mýdla. V případe většího znečištění kůže použijte houbičku nebo kartáček.

Jak vyčistit vejce

Špinavé vajíčko lze omývat v dezinfekčním roztoku, ale pozor. Jeho teplota nesmí být vyšší než teplota samotného vejce. Ideální teplotou čistícího roztoku je kolem 41 °C a v jedné misce roztoku zbavte vejce nečistot a v druhé misce ho pak znovu umyjte dočista.

Jak nejlépe oloupat vařená vejce

Jakmile vejce uvaříte, slijte z nich vodu a do hrnce místo ní napusťte co nejstudenější. Když přidáte i několik kostek ledu, uděláte jedině dobře. Ledová voda totiž vajíčko uvnitř smrští, díky čemuž se vytvoří prostor mezi skořápkou a bílkem. Skořápku poté oloupete mnohem jednodušeji.

Co znamená když vejce plave

"Plavec" – čím je vejce starší, tím víc je v něm vzduchu. Když vejce vhozené do vody klesne ke dnu, je čerstvé, pokud plave, nejezte ho. Konzistence – čím je vejce starší, tím tekutější je žloutek. Pokud vám tedy nejde snadno žloutek oddělit od bílku, není vejce čerstvé.