Jak omladit tlustici?

Co léčí tlustice

Tlustice však dovede léčit také různé záněty (např. ledvin), strie, abscesy, popáleniny a zmírňuje artrózu kloubů. Pomáhá také při bolestech v krku, pomůže s drobnými ránami a oděrky a též s žaludečními vředy.

Čím hnojit tlustici

Tlustice nejlépe rostou ve směsi zeminy, rašeliny a písku. Někdo doporučuje i malý přídavek cihlové drtě. V každém případě u tlustice dbejte na dobrou drenáž na dně květináče. Hnojení: 1x měsíčně od března do října dusíkatými a minerálními hnojivy nebo speciálním hnojivem na kaktusy a sukulenty.

Jak přesadit tlustici

Tlustice vyloženě nesnáší přesazování, to proto provádíme až v době, kdy se rostlina do malého květináče již nevejde. Doporučujeme substrát, který je určen pro pěstování kaktusů. V těch letech, kdy rostlinu nepřesazujete, je třeba přisypávat do květináče shora trochu čerstvého substrátu.

Jak rychle roste tlustice

Sukulent je rostlina, která uskladňuje zásobu vody ve stoncích a listech, takže její silný kmínek už po třech až pěti letech správného tvarování vypadá jako letitý veterán. Abychom vypěstovali z tlustice bonsaj, potřebuje mít hodně světla (pozor na šok z přímého slunce po přenesení z bytu ven!)
Archiv

Jak zachránit tlustici

Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia. V tomto případě je pomoc jednoduchá. Rostlinu umístěte na světlé místo, kde jsou teploty trvale nad 10 stupňů Celsia. Optimální teplota je v zimě kolem 15 stupňů Celsia.

Proč tlustici opadávají listy

Tlustice vyžadují trochu zvláštní způsob pěstování než běžné pokojové rostliny, jsou však vhodné i pro nezkušené pěstitele. Potřebují dostatek světla, zalévat musíme jen opatrně (snesou dobře i delší období sucha). Při nedostatku světla začne tlustice chřadnout, její lístky začnou žloutnou a postupně opadávat.

Kdy dát ven tlustici

Tlustici sice můžeme přesadit kdykoli během roku, na přesazování je však choulostivá. Vlastně je nejlepší přesazovat až když se tlustice svými kořeny nevejde do květináče. Doporučujeme substrát vhodný pro sukulenty a kaktusy, který můžeme v ostatních letech v rozumné míře přisypávat.

Jak ozivit tlustici

Zalévat tlustice opravdu nemusíte často, jsou to v podstatě kaktusy. Jejich nafouklé lístky slouží jako zásobárna vody, takže jim vůbec nevadí, když jim hlína dokonce úplně vyschne. Zalévat tedy stačí jednou za čas (například jednou za dva týdny nebo jednou za měsíc) a spíše menším množstvím vody.

Co potrebuje tlustice

Nároky na pěstování má tlustice vejčitá opravdu minimální. Potřebuje jen dostatek světla a přiměřenou zálivku. Přelití je snad to jediné, co ji může zahubit. S vodou tedy opatrně; v horkém létě zalévejte kvečeru, kdy už teploty klesnou, a použijte přitom odstátou vodu pokojové teploty.

Co dělat když opadává tlustice

Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia. V tomto případě je pomoc jednoduchá. Rostlinu umístěte na světlé místo, kde jsou teploty trvale nad 10 stupňů Celsia. Optimální teplota je v zimě kolem 15 stupňů Celsia.

Co dělat když Přeliju kytku

Vyjměte ji z květináče či jiné pěstební nádoby a odstraňte co nejvíce substrátu, tak abyste nezasáhli kořenový systém. Než ji znovu zasadíte, nechejte ji nejprve přes noc na teplém místě, kde není průvan. Mezitím proveďte dezinfekci květináče a dobře jej usušte.

Jak oživit kytku

Ano, řeč je o octu. Nechte ocet s vodou ve váze hodinku pracovat. Máte jistotu, že bakterie, které se ve váze zabydlely ještě z minula, mají totální utrum. Pak už stačí vázu jen propláchnout pod tekoucí vodou.

Jak zachranit Prelitou tlustici

Vyjměte ji z květináče či jiné pěstební nádoby a odstraňte co nejvíce substrátu, tak abyste nezasáhli kořenový systém. Než ji znovu zasadíte, nechejte ji nejprve přes noc na teplém místě, kde není průvan.

Proč Kytka žloutne

Nejčastěji je na vině špatná intenzita zalévání, nedostatek, nebo naopak přebytek světla a nevhodná teplota v místnosti.

Co delat se zlutymi listy

Málo zaléváte

Pokud si všimnete, že se jednotlivé listy zbarvují žlutě a zvlňují se, jedná se o klasický příznak toho, že je dostatečně nezaléváte. Zkontrolujte vlhkost půdy pomocí prstů a pokud je zcela suchá, přidejte vodu.

Proč mi Zloutnou listy

Rostlina je bledá a listy žloutnou Dopřejte jí světlo a slunce! Jestliže si všímáte, že rostlina postupně bledne a lístky žloutnou, je možné, že nemá dostatek světla. Nejdříve si dle druhu rostliny ověřte, jaké podmínky jsou pro ni ideální (polostín, slunné místo apod.), a poté ji zkuste najít nový, vhodnější prostor.

Proč Monsteře žloutnou listy

Žloutnutí listů: postupné žloutnutí a ztráta barvy listů může znamenat příliš mnoho slunečního světla, zasychající žloutnutí potom málo vláhy a opad a žloutnutí do jasně žluté potom příliš mokrý substrát. POZOR na děti a zvířata – monstera je jedovatá!

Jak zachránit banánovník

Od kvetení do dozrání plodu, které dozrávají postupně, potřebuje banánovník 90 – 120 dnů. Po vývinu plodů mateřská rostlina odumírá. Po dozrání plodů již rostlina na stejném kmeni neplodí, musíme ji uříznout a nechat růst jednu z odnoží. Je nutné vyčerpanou zeminu nahradit novou.

Proč žloutnou listy na ibišku

Dobrý den, listy žloutnou a opadávají, pokud je rostlina přemokřená. Žloutnutím listů a jejich opadáváním však může také rostlina reagovat na změnu stanoviště, pokud píšete, že jste ji zakoupil. Dopřejte jí nyní světlé stanoviště bez přímého slunce a zalévejte vždy tak, že prstem zkontrolujete vlhkost substátu.

Jak často rosit monsteru

Monstera se v přírodě pne po okolních stromech, takže jí bude dobře, když jí do květináče přidáte oporu. Výborně poslouží kokosová vzpěra. Každé dva roky byste pak měli rostlinu přesadit do většího květináče.

Jak Vylecit monsteru

Rostlinu léčíme tak, že ji poléváme méně a jen do substrátu. Použijeme propustnější substrát s dostatečnou drenážní vrstvou a květináč s odtokovými otvory. Odstraníme všechny napadené listy a rostlinu ošetříme opakovaným postřikem (3 – 4 krát) v časovém intervalu cca 10 dní.

Proč žloutnou listy banánovníku

Banánovník Cavendish dobře snáší teploty mezi 20 a 25 °C po celý rok, v zimě bychom mu však měli dopřát určité období klidu, kdy ho postavíme na chladnější místo, kde se teplota pohybuje okolo 15 °C, a omezíme zálivku. Přílišná zálivka v zimě může vést ke žloutnutí a opadávání listů.

Jak často zalévat banánovník

Zcela specifické jsou nároky banánovníku na zálivku. Podle velikosti rostliny zaléváme 2 až 3 krát týdně, přičemž nikdy nesmíme substrát přemokřit. Přemokření je rovnítkem zahnívání kořenů banánovníku. Hnojení banánovníku prospívá jednou týdně hnojivem s vysokým obsahem dusíku a draslíku.

Jak často zalévat ibišek

Nejlepší je zalévat ibišek v průměru jednou za tři dny, a to do misky. Záleží ale samozřejmě na ročním období, okolní teplotě a vzdušné vlhkosti. Vodu, která v misce zůstane i půl hodiny po zalití, vylijte. Na zálivku nikdy nepoužívejte čerstvě natočenou studenou vodou.

Kdy hnojit ibišek

Od jara do podzimu ibišek pravidelně přihnojujeme. Zaléváme opatrně, abychom rostlinu nepřemokřili, při delším přemokření zeminy mohou být kořeny ibišku napadeny hnilobou. Zároveň pravidelně sbíráme opadané, nemocné a uschlé listy. největšího růstu proto hnojíme i jednou týdně.