Jak osadit bylinkovou spirálu?

Jak vytvořit bylinkovou spirálu

Jak postavit bylinkovou spiráluVyberte si místo pro bylinkovou spirálu.Vytyčte si základ spirály, odstraňte drny a zeminu do hloubky 20 cm a vytvořte spirálu z vámi zvoleného materiálu.Použít můžete kámen, cihly nebo tvrdé dřevo.Spirála by měla být dostatečně velká, aby se na ní vešly všechny vybrané bylinky.
Archiv

Jak zalozit bylinkovou zahrádku

Základní zásady při zakládání bylinkového záhonu

Zásadně vybíráme slunné stanoviště, většině bylinek se nejvíce daří na slunci. Stanoviště by též mělo být co nejblíže domu, abyste to pro své bylinky neměli daleko. Volte stanoviště raději závětrné, nejlépe u stěny domu, která se slunečním zářením zahřívá.
Archiv

Jak vyrobit spirálu

Na podložku položte papír, doprostřed zapíchněte špendlík a přivažte na něj provázek tak pevně, aby se ne- protáčel. Na druhý konec přivažte tužku a můžete začít. Snažte se držet tužku stále kolmo k podložce. Pojedete-li tužkou tak, abyste udržovali provázek stále napnutý, povede vás sám po spirále.

Které byliny se nesmí kombinovat

Těhotenství bez maliníku, šalvěje a pelyňku

Sice své miminko jedním šálkem lipového nebo šípkového odvaru určitě neohrozíte, ale některým bylinám se raději vyhněte obloukem, protože mohou vést k překrvení pánevních orgánů. Mezi ně patří maliník, šalvěj a pelyněk.

Které bylinky pěstovat spolu

Bylinky, které se vyplatí pěstovat společně

Majoránka – podobně jako tymián je vhodná ke všem druhům bylinek i ostatních rostlin. Dobromysl + kopr a fenykl – všechny tyto bylinky se podporují v růstu navzájem a nekonkurují si. Kopr + pažitka – vedle sebe na vlhkém a slunném stanovišti, nekonkurují si.

Jak Vystrihnout Spiralu

Spirálu vystřihneme a zavěsíme na provázek . Nyní máme spirálu na provázku a zavěsíme ji na svíčku . Zdroj tepla zahřívá vzduch a teplý vzduch stoupá směrem vzhůru. Stoupající vzduch tlačí na závity spirály a roztáčí ji.

Jak udělat spirálu z drátu

Spirálu začneme dělat tak, že na konci drátu uděláme pomocí kulatých kleští malé očko a drát otáčíme kolem očka dokola a vytvarujeme spirálu. Na jedné straně spirály uděláme malou smyčku, drátek vrátíme ke spirále a obtočíme ji drátem dokola na druhou stranu od smyčky.

Jaké bylinky zasadit spolu

Středomořské druhy jako rozmarýn, tymián, oregano, yzop, estragon a saturejka zase milují slunce a suchou, propustnou půdu. Nezapomeňte také na to, že máta a meduňka mají rozpínavé kořeny, proto je nikdy nesesazujte s jinými bylinami dohromady. Dopřejte jim raději samostatný květináč.

Jaký květináč na bylinky

Klasikou jsou nejrůznější nádoby keramické, ať už s glazurou nebo bez ní. Vždy ale kontrolujte, aby měly na dně drenážní otvory, kterými má přebytečná voda možnost odtékat. Dřevo je jako tradiční materiál nejvhodnější pro použití na přímém slunci.

Jak udělat spirálu

Stačí z folie nebo třeba ze zapuštěného starého hrnce. Pomůže to ekosystému spirály a může to být prostor pro pěstování dalších vlhkomilných oku lahodících rostlin. Podle těchto zásad (vyčuhující kameny, rozdílná zemina a osázení dle výšky) můžeš udělat jen jednoduchý kopeček.

Jak začít Drátovat

Drátky k drátování pro začátečníky

Pro úplné laiky postačí drát měděný, na kterém si vyzkoušíte základní manipulaci, a nebude vám líto jej zničit. Počítejte s tím, že ze začátku budete mít hodně odpadu, než získáte jistotu a grif. Dráty seženeme jednoduše v kutilských potřebách nebo v železářství.

Které bylinky se nesnesou

Bylinky, které se vyplatí pěstovat společně

Majoránka – podobně jako tymián je vhodná ke všem druhům bylinek i ostatních rostlin. Dobromysl + kopr a fenykl – všechny tyto bylinky se podporují v růstu navzájem a nekonkurují si. Kopr + pažitka – vedle sebe na vlhkém a slunném stanovišti, nekonkurují si.

Jak se starat o bylinky v květináči

Aby vám voňavé rostlinky dělaly radost co nejdéle, umístěte je na slunné místo. Zalévejte je střídmě, při suchém vzduchu je mlžte a rozhodně se je nebojte stříhat, protože jenom tak udržíte rostliny v hezkém kompaktním tvaru. Občasným otočením květináče podpoříte pravidelný růst.

Jaké drátky na drátkování

Pro úplné laiky postačí drát měděný, na kterém si vyzkoušíte základní manipulaci, a nebude vám líto jej zničit. Počítejte s tím, že ze začátku budete mít hodně odpadu, než získáte jistotu a grif. Dráty seženeme jednoduše v kutilských potřebách nebo v železářství. Prodávají se různé dráty mnoha tlouštěk, délek a barev.

Jak si vyrobit Strom života

Strom života uděláte tak, že budete natahovat od středu z jedné a druhé strany postupně motouz a vždy kolem drátu omotejte motouz dokola nebo udělejte suk, aby neujíždělo. Střední část formujeme postupně do tvaru kmene. A to uděláte tak, že omotáváme kolem kmene motouz.

Jak Odrátovat sklenici

Ustřihneme si drát asi metr dlouhý a jeden jeho konec otočíme okolo sklenice. Tento kruh by měl být volnější, aby se ná lépe protahoval drát při pletení. Konce drátu stočíme okolo sebe a tím tak uzavřeme kruh – osnovu. a protáhneme dolů před protahovaným drátem – viz.

Jak vyrobit strom štěstí

Nemáte-li měděný drát, můžete použít i drát stříbrné barvy s měděným jádrem. Počítejte s tím, že na jednu větvičku budeme potřebovat cca 60 cm drátku a 6 až 8 kamínků. Na celý strom potřebujeme 15 a více větviček. TIP: stromeček si můžete vyrobit také z barevných korálků, které budou připomínat jednotlivá roční období.

Co je to drátkování

Drátkování( nebo také drátování) je stará ruční technika, při které využíváme dráty různých typů a tlouštěk ať už k tvorbě domácích dekorací, nebo šperků apod. K drátování vám stačí prostor, trochu šikovnosti a pár dalších cviků a zručnosti.

Jak vybrat drát pro drátování

se hodí vázací dráty průměru od 1,4 do 2,0 mm. Dráty se také vyrábějí barevné nebo měděné a na šperky i zlaté a stříbrné. Z tzv. zubařského drátu se vyrábějí náušnice a náhrdelníky.