Jak pečovat o elektrický kartáček?

Jak správně používat elektrický zubní kartáček

Na sonický kartáček stačí vyvíjet minimální tlak, aby se zubů i dásní dotýkaly konce vláken s lehkostí. Vždy se jedná o kontaktní čištění a konečky vláken se musí dotýkat zubů a dásní. Úchop sonického kartáčku se od manuelního liší. Sonický kartáček držíme stabilně všemi konečky prstů podobně jako smyčec.

Jak čistit zuby El kartáčkem

Ta u elektrického kartáčku spočívá zejména ve správném přiložení k zubům. Hlavici kartáčku přitiskněte k zubům pod úhlem 45 stupňů. Vlákna kartáčku se tak dostanou k linii dásní a odstraní odtud zubní plak. Při čištění zadní strany zubů nakloňte kartáček napůl svisle.

Jak často čistit zuby elektrickým kartáčkem

Kolik minut a jak často si zuby s elektrickým kartáčkem čistit Ideální je věnovat čištění zubů 2-3 minuty po každém jídle. Odstraníte tím z ústní dutiny zbytky, které na zubech zůstávají a mohou vést ke vzniku zubního kazu a onemocnění dásní.

Jak dlouho vydrží kartáček na zuby

Nejzákladnější a nejvýznamnější pomůckou dentální hygieny je zubní kartáček, který je určený k odstranění zbytků potravy a zubního plaku. Proto, aby zubní kartáček dobře sloužil nám a našim zubům, je potřeba mu trochu péče také věnovat. Kartáček nám v ideálním případě vydrží 2-3 měsíce při čištění zubů 2x denně.
Archiv

Jak dlouho se nabíjí elektrický kartáček

Jak dlouho se nabíjí elektrický zubní kartáček Doba nabití a výdrže baterie je u každého modelu i výrobce odlišná. Obecně se ale elektrické kartáčky plně dobijí za cca 20h a vydrží nabité v rozmezí až 7 – 14 dní (při klasickém použití 2× denně 2 minuty).

Jak si správně čistit zuby

Vždycky si čistěte zuby směrem „z červeného na bílé“, tedy od dásně směrem k zubu. To je obzvláště důležité u dásní, které jsou poškozené nebo dokonce zanícené (viz článek Zánět dásní). Při čištění používejte jemný tlak a krouživé pohyby. Vodorovnými pohyby si čistěte pouze kousací plošky.

Jak dlouho by se měli čistit zuby

Jediná správná odpověď je: dvakrát denně, dokud nejsou zuby čisté. To lze zjistit pomocí různých barevných indikátorů zubního povlaku. Pokud ovšem i přesto chceme alespoň nějaký časový údaj, dá se říci, že minimální čas, který potřebujeme k vyčištění všech zubů, jsou 2 minuty.

Jak funguje elektrický kartáček na zuby

Jak fungují sonické zubní kartáčky Sonické vibrace ve vysoké rychlosti rozkmitají štětiny. Tím dochází ke stírání stejně jako u manuálních kartáčků, ovšem s nesrovnatelně větší účinností. Pulzováním se naruší zubní plak a stíráním ho kartáček odstraní i v mezizubních prostorech.

Který sonický kartáček je nejlepší

Sonické zubní kartáčky

Hodnocení Produkt Orientační cena
Top 1 93,6 % Top produkt TrueLife SonicBrush UV Přečíst recenzi 1 300 Kč
Top 2 86,8 % Top cena/výkon Sencor SOC 1101RD 800 Kč
Top 3 72,3 % Pro nenáročné ETA 0709.90010 Sonetic 400 Kč
Top 4 84,0 % Nejlepší pro děti Philips Sonicare For Kids HX6322/04 1 200 Kč

Po jaké době vyměnit kartáček

Všeobecně platí, že zubní kartáček by měl být vyměněn za nový přibližně každé tři měsíce.

Jak poznam že je kartáček nabity

Dobrý den, pokud se kartáček nabíjí, tak světlo na kartáčku bliká. Jakmile je baterie plně nabitá, světlo pouze svítí (už nebliká) a po chvíli se vypne. Byla pro vás tato odpověď užitečná

Co se stane když si nebudu čistit zuby

Když zapomenete jednou, nic se nestane. Pokud si ale nečistíte zuby pravidelně, zubní plak ztvrdne v zubní kámen, který sami nevyčistíte. Nezapomínejte proto na péči dentální hygientistky a pravidelné kontroly u zubaře.

Kdy si čistit zuby před nebo po snídani

Pravidlo čištění zubů: 20 minut po jídle

Jestliže patříte k těm, kdo si zuby čistí až po snídani, je správné dodržet jednu zásadní podmínku, a to věnovat se čištění zubů až s časovým prodlením. Po konzumaci jídla je pro vyčištění zubů dostačující dvacetiminutový odstup.

Proč si čistit zuby večer

Dalším důvodem, proč čistit zuby večer je zubní plak, který se vytváří především během noci, kdy jej nic neruší. Během dne pomáhají sliny odstraňovat zbytky jídla a narušují usazující se bakteriální plak. Pokud si čistíte zuby i po obědě, měli by jste nechat čas slinám na jejich práci i po jídle.

Jak dlouho vydrží elektrický kartáček

Obecně se ale elektrické kartáčky plně dobijí za cca 20h a vydrží nabité v rozmezí až 7 – 14 dní (při klasickém použití 2× denně 2 minuty). Existují však i elektrické kartáčky na výměnné tužkové baterie (AA nebo AAA), které si můžete kdekoliv a kdykoliv ihned vyměnit.

Jaký je nejlepší elektrický zubní kartáček

Nejlepší elektrické zubní kartáčky

Pořadí Název Koupit
1. Philips Sonicare DiamondClean HX9911/27 Nazuby.cz
2. Sencor SOC 3311BK Tipa.eu
3. TrueLife SonicBrush UV 4home.cz
4. Philips Sonicare For Kids HX6322/04 Notino.cz

Jak vybrat dobrý elektrický kartáček na zuby

Vždy vybírejte takovou, která má měkčí vlákna a je určená přímo na citlivé zuby. Zároveň se při výběru soustřeďte na režimy čištění. Ideálně hledejte kartáček s jemným režimem nebo s možností snížení intenzity čištění.

Jak funguje sonický kartáček na zuby

Sonický kartáček je nejmodernější typ zubního kartáčku, který nevyužívá rotační pohyb, ale pracuje na principu ultrazvuku. Ultrazvuk rozkmitá nejen vlákna kartáčku, ale i sliny a vodu smíchanou se zubní pastou v okolí kartáčku, přičemž dochází k odstraňování zubního plaku, nečistot a bakterií.

Jak casto se mění kartáček

Všeobecně platí, že zubní kartáček by měl být vyměněn za nový přibližně každé tři měsíce. Ale může se stát, že je nutné kartáček vyměnit i dříve – pokud kartáček jeví příznaky opotřebení v podobě roztřepených vláken, vyměňte ho ihned.

Jak často používat mezizubní kartáček

Mezizubní kartáček používaný denně vydrží přibližně 2 – 3 týdny. Vyměnit je ale potřeba i v případě, že se například ohne drátek, roztřepí se štětinky nebo se kartáček jakkoliv viditelně opotřebí. Čištění mezizubních prostor by mělo být každodenní součástí zubní hygieny.

Jaký je rozdíl mezi Sonickým a rotačním kartáčkem

Rozdíl mezi těmito dvěma druhy je v čistícím pohybu, který vykonávají. Sonické kartáčky jsou jemnější, jejich čistící pohyb připomíná spíše vibrace. U rotačních kartáčků jde o pohyb ze strany na stranu, kartáček tedy rotuje.

Proč si nečistit zuby hned po jídle

Gamble, prezident Akademie obecného zubního lékařství. Výzkum týmu doktora Gambleho odhaluje, že zubní sklovina koroduje mnohem rychleji, je-li čištěna kartáčkem do půl hodiny po jídle. Demineralizace zubu je v takovém případě mnohem rychlejší, než když si člověk nečistí zuby vůbec.

Co kdyz si Cistim zuby jednou denně

Pokud si ale čistíte zuby pouze jednou denně nebo ještě méně, začnou bakterie postupně narušovat zubní sklovinu a oslabovat kořeny našich zubů. V takovém případě je vytvořena živná půda pro zubní kaz a další onemocnění. Již zmíněné bakterie mají za příčinu i další nepříjemnou věc – zápach z úst.

Co to je sonický kartáček

Sonická technologie funguje na principu vysokofrekvenčního stírání, kdy kartáčková hlavice stírá zubní plak v určitém rozsahu nahoru a dolů. Tato technika čištění je šetrná k zubům i dásním. Kartáčky Philips Sonicare vykonají až 31 000 stěrů za minutu, a jsou tak mnohem efektivnější než manuální kartáčky.

Jaký je rozdíl mezi Sonickým a Oscilačním kartáčkem

Prvním typem jsou rotačně-oscilační kartáčky, které rotují nebo oscilují tam a zpět v kruhovém pohybu, druhým pak sonické kartáčky vibrující při vysokých frekvencích.