Jak přesadit sazenice okurek
Pohrabáním upravíte vrchní část zeminy do hloubky čtyři až osm centimetrů, aby se semena při výsevu dostala na pevnou spodní vrstvu půdy, která k nim díky nepoškozené kapilaritě přivádí vláhu ze spodních částí. Kyprá půda nahoře naopak brání dalšímu vysychání, protože zde už vláha vzlíná jen nepatrně.
Kdy Přepichovat sazenice
Aby předpěstované rostliny dostatečně zesílily, doporučuje se jejich přepichování, lidově zvané pikýrování. Vhodný čas k tomuto úkonu nastává ve chvíli, kdy vzešlé rostlinky mají plně vyvinuté první, tedy děložní lístky. Nejpozději bychom měli přepichovat po vytvoření prvního pravého lístku.
Co dělat aby se sazenice Nevytahovaly
Co dělat, aby se sazenice nevytahovalyNeuspěchejte výsev. Sazenice potřebují od chvíle, kdy vykouknou nad zem, světlo.Sadbovače dejte na nejsvětlejší místo v bytě Jo, hodně se toho točí kolem světla.Světlo znásobte.Pohrajte si s teplem.Pozor na moc hustý výsev.Nepřehnojte je.
Kdy přesazovat venkovní rostliny
Přesazení by se mělo provádět každé 2 až 3 roky. Ideálním obdobím je jaro, kdy rostliny naberou novou energii. Rostliny v květináčích přesazujte ideálně od března do července a kbelíkové rostliny v květnu.
Kdy přesazovat sazenice rajčat
Jakmile spatříme první lístky, můžeme rajčata nejlépe s pikýrovacím nástrojem oddělit a přesadit do jednotlivých květináčů – vždy vybíráme jen ty nejsilnější rostlinky! Po mrazivých mužích v květnu je vhodný čas na přesazení rajčat na konečné místo. Pokud jsme je už v březnu zasadili ven, je to v pořádku.
Jak hluboko koření okurky
Okurky mělce koření (jejich kořeny sahají do hloubky přibližně 15–20 cm), avšak rozrůstají se do velké plochy, proto není vhodné pod nimi pěstovat jinou zeleninu. Na proschnutí povrchu substrátu rychle reagují tím, že vadnou, zemina by tedy měla být stále vlhká. Okurky též mnoho vláhy odpaří velkými listy.
Jak hluboko sázet sazenice rajčat
Jak hluboko sázet semínka rajčat, paprik a okurek
Použijte pomůcku starých zahradníků, která říká, že semínka patří do takové hloubky, jaká je jejich výška. Vyseté osivo nezalévejte, jen roste rozprašovačem, aby se semínka nevyplavila. Zároveň ale dbejte důsledně na to, aby substrát nikdy nevyschnul.
Jak se starat o sazenice
Nedoporučujeme dávat přímo na topení, ideální teplota je od 17 do 22 °C. Nezapomeňte si označit jednotlivé druhy vyseté zeleniny, díky tomu budete hned vědět, o jakou se jedná. Průhledná fólie na výsevní misce urychlí klíčení semínek a růst. Jednou až dvakrát denně misku odkryjte, aby se rostlinky nadýchaly vzduchu.
Proč nerostou sazenice paprik
Zkroucené listy u sazenic paprik
Nejčastěji však kvůli rozdílnému pH či nedostatku bóru. Tento prvek je v podstatě velmi opomíjen, ale pokud chybí u paprik, rostliny se nemusí správně vyvíjet. A co hůře – listy se začnou kroutit, rostlina neroste a později listy začínají odumírat.
Jak urychlit sazenice
Jak urychlit klíčení semínek
Abyste urychlili klíčení, semínka si předem namočte na dvanáct až osmačtyřicet hodin do vlažné vody, vyplaví se tak inhibitory klíčení. Ty brání semenu vyklíčit na jaře v půdě hned po prvním jarním dešti. Semena by měla být celou dobu zcela ponořená pod vodou.
Co dát na dno květináče
Na dno hliněného květináče umístíme drenážní vrstvu. Můžete použít hrubý štěrk, kamínky nebo střepy ze starých hliněných květináčů. U těch plastových není drenážní vrstva nutná, my ji ale vždy do květináče přidáváme, abychom měly jistotu, že kořeny rostliny nebudou sedět ve vodě.
Jak vykopat keře
Kolem stromku nebo keře vykopeme svislou rýhu vzdálenou asi 40 cm od hlavního kmene nebo spodních větví. V této vzdálenosti překopneme, přesekneme nebo odřízneme všechny kořeny, na které zde narazíme. Z takto vyhloubené rýhy kolem dokola podkopeme kořeny i pod zbylým kořenovým balem.
Jak přesadit Sazenicky rajcat
Při přesazování dbejte na to, abyste zasadili rostlinu dostatečně hluboko do země, rajčata začnou tvořit kořeny i ze zakryté části stonku a budou silnější. Před přesazením na konečné stanoviště by se rostlinka měla otužovat – asi týden před výsadbou nechte rostlinu 2 hodiny venku.
Jak často zalévat sazenice rajčat
8) Sazenice zalévejte 2 – 3 x týdně. Mezi jednotlivými zálivkami nechte substrát v květináči částečně proschnout, pouze tak dosáhnete silné sazenice se zdravými kořeny. Trvalé provlhčení substrátu má často za následek odehnívání kořenů.
Jak často zalévat sazenice okurek
Okurky ocení zálivku, kterou budeme provádět spíše méně často, zato vydatně a důkladně. Rostlina si pak vytvoří lepší kořenový systém. Okurky stačí zalévat 1–2x týdně tak, aby se voda dostala cca 10–20 cm pod povrch půdy.
Kdy přesazovat okurky
Na předpěstování se můžeme vrhnout od půlky dubna, pokud budeme pěstovat venku v záhoně, na předpěstování okurek do skleníku se můžeme vrhnout dřív. Sazeničkám budou stačit kelímky o průměru 6 až 8 centimetru s odvodňovacím otvorem dole. Nezapomeňte na výživný substrát nejlépe se čtvrtinou vyzrálého kompostu.
Čím zalévat sazenice
Vše se odvíjí od fáze vývoje dané rostliny. Dokud nevyroste stonek s prvními listy, zavlažujte zeminu jednou denně. Od chvíle, kdy se sazenice objeví, ji po dobu dvou dnů nezalévejte, aby byla dostatečně silná a odolná. Následně zalévejte jednou týdně.
Jak správně přesadit papriky
Na dně kelímku často dochází k hromadění shluku mnoha kořenů. Ty je doporučeno roztrhnout / rozdělit na několik častí a až poté sazenici vložit do jamky. Nepoužíváme výraznou sílu, sazenici do země netlačíme, pouze ji případně obsypeme a kolem přihrneme hlínu, která schová kořenový krček. V kostce je to vše.
Proč se sází papriky po dvou
Dvě rostliny si tak poskytnou navzájem oporu. Ač je paprika světlomilující rostlina, dvě koruny lépe ochrání plody před úžehem v období intenzívního slunečního svitu a ty se tak nepřehřívají a mohou pokračovat v růstu.
Jak často zalévat sazenice
Vše se odvíjí od fáze vývoje dané rostliny. Dokud nevyroste stonek s prvními listy, zavlažujte zeminu jednou denně. Od chvíle, kdy se sazenice objeví, ji po dobu dvou dnů nezalévejte, aby byla dostatečně silná a odolná. Následně zalévejte jednou týdně.
Co použít místo keramzitu
Ideální je proto keramzit, který koupíte v každém hobby marketu. Jde vlastně o čistý jíl, jenž je v peci prudce vypálen a tím vznikne potřebná porézní a velmi stálá struktura. Místo keramzitu můžete použít perlit nebo kamínky obyčejného štěrku (v průměru maximálně 10 mm).
Jak udělat Drenaz do květináče
Jak drenáž vytvořit
Nejprve si nachystáme vše potřebné – nový květináč, substrát a drenážní materiál. Ten navrstvíme na dno nového květináče zhruba do 1/4 až 1/3 výšky ode dna, na něj položíme vrstvu zeminy a zasadíme rostlinu. Poté květináč prolejeme vodou, která má protéct odtokovými otvory. A je hotovo.
Kdy se přesazují keře
Přesazování je nejlepší na podzim, kdy listí seschne, zmrzne, nebo je opadané. Úspěch spočívá, čím více kořenového systému vykopete, rostlina se lépe ujme. Je dobré zachránit jemné kořínky, ty přenášejí vláhu ze země do rostliny a tak rostlina odolá letním vedrům.
Jak rychle odstranit pařez
Nejjednodušším způsobem je použití přípravku zvaného Pařezník, který chemickou cestou rozloží většinu dřeva. Další možností je tvrdá fyzická dřina v podobě takzvaného kučování, čili postupného vykopávání pařezu a jeho kořenů.
Jak posílit sazenice rajčat
Máčení a výsev
Máčení klíčení urychlí a usnadní, a pokud místo vody použijeme bylinkový nálev, podpoří i odolnost mladých rostlinek vůči nemocem. Heřmánkový nálev je pomáhá chránit proti houbovým chorobám a potírá bakterie a plísně. Přesličkový nálev bohatý na křemík klíčící rostlinky posiluje.