Jak přežít pracovní dobu
Snažte se na všem negativním najít něco pozitivního
Tím pozitivním může být možnost naučit se spoustu nových věcí, dobrý kolektiv ale třeba i pěkné pracovní prostředí. Když zahodíte negativismus, můžete najít spoustu maličkostí, které vám pomůžou přežít pracovní dobu v nenáviděném zaměstnání.
Jak zvládnout vedra
Jak zvládat vedroTeplo zbytečně nezvyšujte.Snižujte teplotu povrchu těla.Snižujte i teplotu prostředíDbejte na příjem tekutin.Upravte svůj denní režim.
Jak se ochladit v práci
Pokud ale udeří skutečně velká vedra, zkuste ho požádat alespoň o větráky. Snažte se co nejméně pouštět dovnitř horký vzduch zvenku a trochu také pomůže, když stáhnete žaluzie. Pokud máte to štěstí a pracujete v klimatizované kanceláři, teplota by měla být nastavena na 24,5 °C.
Jak přežít zkušební dobu
Tedy konkrétní tipy a rady, jak zkušební dobu úspěšně zvládnout.Ani mistr světa, ani šedá myšPtejte se a zapisujte si.Dodržujte termíny.Zjistěte si co nejvíc o výrobcích a službách.Pěstujte hezké vztahy s kolegy.Pozor na brouzdání po internetu.Přijďte včas a vhodně oblečení
Jak přežít první den v práci
První den v nové prácidostavte se včas. Dochvilnost je výsadou králů.buďte pozitivní Nic vám nepomůže udělat první dojem lépe, než úsměv na tváři a milé vystupování.oblečte se profesionálně Je to pravda odvěká, že šaty dělaj´ člověka.váš tým je základ.nehrajte si na supermana.všímejte si prostředí firmy.
Co dělat když je venku horko
Co dělat když je venku teploJděte na piknik.Vypněte internet a podnikněte něco s přáteli ze skutečného života.Najděte si nejbližší koupaliště.Chodte někam.Zkuste něco, co jste nikdy předtím nezkusili.Jděte na dovolenou.Udělejte nějaké domácí práce.
Jak lépe snášet horko
Hodně pijte!
Normálně bychom měli vypít 1,5 až 2 litry vody denně. Ve vedrech reaguje naše tělo rozšířením cév a pocením, což vede k mnohem většímu úbytku vody. Proto je třeba tekutinu v těle neustále doplňovat. Příjem tekutin by měl tedy být až kolem 3 litrů za den!
Co dělat když je venku vedro
Kam se schovat, když je v létě pořádné horko Máme pro vás tip – co zkusit výlet do některého z příjemně chladivých údolí, hlubokých roklí a skalních strží! A pokud údolím navíc protéká říčka či potok, je možné se navíc i ochladit.
Jak se chovat ve vedru
Dospělý by měl vypít až tři litry tekutin denně, dítě až dva litry. Lidé by měli ve vedru omezit tělesnou zátěž a pohyb. Odborníci nedoporučují pobývat v poledních hodinách na přímém slunci. Vhodná je pokrývka hlavy.
Jak přežít v novém zaměstnání
Důležitá je především ochota učit se a také jistá systematičnost, tedy schopnost neokázale dát najevo, že si svou práci umíte dobře zorganizovat. Naprostou samozřejmostí pak je, že budete chodit do zaměstnání včas a že si v práci nebudete vyřizovat soukromé záležitosti.
Jak se chovat při nástupu do zaměstnání
Nastupujete do nové práce 10 tipů pro úspěšný startBuďte sami sebou.Pozor na první dojem.Soustřeďte se na práci a plňte, co jste slíbili.Snažte se nechybovat, ale případnou chybu přiznejte.Využijte zkušební dobu i pro sebe.Ptejte se, komunikujte.Nehodnoťte, neposuzujte, nejprve poznávejte novou firmu.
Jak zvládnout stres z nové práce
Jak se poprat se strachem z nové výzvyPoznejte svého „nepřítele“ Pocit strachu bývá často dost neurčitý.Zjistěte a poskládejte fakta. Ne nadarmo se říká, že informace jsou základ.Dejte si odstup, čas.Kdo nic neriskuje, nic nezískáVykročení z komfortní zóny lze trénovat.
Jak se zchladit ve vedru
Jak ochladit bytPřes den neotevírejte okna a ponechte je zatemněná.Větrejte pouze brzy ráno a v noci.Omezte na nutné minimum používání elektroniky (TV, počítač, žehlička a další).Namočte závěsy do vody, nebo do místnosti rozvěste vlhké ručníky.Zapněte ventilátor a dejte před něj lahev nebo kbelík s ledem.
Co nedělat ve vedru
V největších vedrech by se nemělo chodit na přímé slunce mezi jedenáctou a třetí hodinou. Pro děti, starší a nemocné lidi je pobyt na přímém slunci obzvlášť nebezpečný. Vysoké teploty nejvíce vadí nemocným s chronickými záněty dýchacích cest, alergikům a kardiakům.
Co delat aby mi nebylo vedro
8 způsobů, jak bojovat proti vedru v ložnici i bez klimatizaceZahoďte peřinu. I když existují sezónní chladivé přikrývky, nejlépe se mi osvědčilo peřinu prostě na léto uklidit do skříně.Přes den zavřete okna.Vyměňte pyžamo.Zaledujte se.Jezte střídměOsprchujte se.Netulte se.
Jak usnout když je vedro
Spěte v pyžamu
„Látka z pyžama mnohem lépe při vyšších teplotách odvede pot a vy se budete cítit pohodlněji,” uvedl. Někteří odborníci také radí při vedrech spát raději na boku než na zádech, protože je větší část těla vystavena vzduchu a zároveň se z těla odvádí více tepla.
Jak usnout ve vedru
Ráno všechna okna zavřete. Na ochlazení ložnice pro lepší spánek musíte začít pracovat už od rána.Dveře ale nezavírejte. S dveřmi je to ale přesně naopak.Mokrý ručník do okna.Trik s ledem a větrák.Chladivé povlečeníMrazený polštářVypněte elektroniku.Odložte pyžamo.
Jak se chránit před vedrem
studená voda má opačný účinek na organismus a tělu příliš nepomůže, důležitá je ochrana pokožky před sluncem pomocí pokrývky hlavy, sluneční brýle a světlé oblečení mají rovněž svůj smysl, ve vedrech pomáhá osvěžení organismu v podobě např.
Jak se zbavit strachu z nové práce
Jak se poprat se strachem z nové výzvyPoznejte svého „nepřítele“ Pocit strachu bývá často dost neurčitý.Zjistěte a poskládejte fakta. Ne nadarmo se říká, že informace jsou základ.Dejte si odstup, čas.Kdo nic neriskuje, nic nezískáVykročení z komfortní zóny lze trénovat.
Jak si zvyknout chodit do práce
Jak zvládnout začátek v nové práciBuďte sami sebou.Pozor na první dojem.Soustřeďte se na práci a plňte, co jste slíbili.Snažte se nechybovat, ale případnou chybu přiznejte.Využijte zkušební dobu i pro sebe.Ptejte se, komunikujte.Nehodnoťte, neposuzujte, nejprve poznávejte novou firmu.
Jak se zbavit úzkosti z práce
10 metod, jak se zbavit stresu z práceSledujte stresory a veďte si stresový deník.Dělejte to, co vám přináší potěšeníDopřejte si více spánku.Změňte jídelníček.Udělejte si čas na dobití baterek.Nastavte si hranice.Naučte se relaxovat.Promluvte se svým nadřízeným.
Jak nemyslet na úzkost
Během dýchání nemyslete na nic jiného, a naopak se plně soustřeďte na tempo svého dechu. V případě, že necítíte žádné úlevy, zkuste tzv. čtverec. Nadechněte se na čtyři až sedm dob a následně vydechněte na čtyři až sedm dob.
Co jíst a pít ve vedru
Tady jsou tipy na některá z nich.Meloun. Ideální do velmi horkého počasí.Jogurty a zakysaná mléka. Sklenička či miska nějakého mléčného výrobku ve velkých vedrech osvěží, ale také zasytí, takže pak člověku stačí nějaké lehčí jídlo.Studené polévky.Mořské řasy.Bulgur, kuskus…Banány.Hlavně čerstvost.
Jak nemit v pokoji vedro
Zkuste před něj dát třeba misku s kostkami ledu, které proudící vzduch citelně ochladí. Podobného efektu dosáhnete, když kousek před větrák pověsíte svázaný a do studené vody namočený ručník. Nedisponujete-li ani elektrickým větrákem, otevřete alespoň co nejvíce oken, které zajistí lepší cirkulaci vzduchu.
Co delat v teplych dnech
Kam se schovat, když je v létě pořádné horko Máme pro vás tip – co zkusit výlet do některého z příjemně chladivých údolí, hlubokých roklí a skalních strží! A pokud údolím navíc protéká říčka či potok, je možné se navíc i ochladit.