Jak přilepit polystyrén na strop?

Jak silný polystyren na strop

Izolační materiál by měl mít tloušťku minimálně 12 cm. Každý centimetr navíc přispívá k lepší tepelné ochraně a přitom představuje jen minimální materiálové náklady. Na příkladu byly pro izolaci použity minerální izolační desky. Alternativně můžete použít také desky z polystyrenu, polyuretanu nebo minerální vlny.
Archiv

Co nalepit na strop

Zateplování sklepního stropu zespodu

Stavebními lepidly a lepidly na obklady lze snadno přilepit na strop také desky z minerální vlny. Pokud vám spodní strana izolace vzhledově nevyhovuje, můžete na ni nanést tenkou vrstvu štuku. Anebo existují také desky z minerální vlny potažené bílou skelnou tkaninou.
Archiv

Co se dává na polystyren

Podklad, na který se bude lepit polystyren, musí být suchý, čistý, zbavený prachu i hrubších částic, odmaštěný a především soudržný. Pokud zateplujete starou zeď, na jejíž části je omítka, je třeba ji odstranit, pokud se snadno odlupuje od podkladu. Podklad pro lepení polystyrenu by měl být také rovný.

Jak obložit strop

Na obložení stěn a stropů se velmi často používají palubky a stěnové a stropní panely. Před tím, než se pustíte do práce s palubkami a příslušenstvím, tak se zaměřte na rozdělení palubek do kvalitativních tříd. Ať vás pak při práci nežádoucí kvalita prkna nepřekvapí.

Jak silnou izolaci na strop

„Ideální tloušťka tepelné izolace pro zateplení stropu v domě je 200–240 mm v závislosti na typu a kvalitě izolačního materiálu. “ Promyšlená izolace podlahy a stropu tvoří nedílnou součást domu.

Jak upevnit izolaci na strop

Pomocí hmoždinek uchyťte dřevěné latě na strop, případně je upevněte pomocí bočních lišt na zeď. Izolační desky přiřízněte na požadovaný rozměr a upevněte mezi laťování. Následně k latím upevněte sponkovačkou speciální parobrzdnou fólii a překrývající se pásy fólie přelepte izolační lepicí páskou.

Jaký polystyren na strop sklepa

Pro vnější izolaci sklepa nebo základové desky jsou nejčastěji používány desky z extrudovaného polystyrenu, který je zcela nenasákavý a lze ho použít i v místech, kde je vlhko. Ke stejnému účelu se dá použít i pěnové sklo ve formě desek nebo granulátu.

Jakou tloušťku izolace na strop

„Ideální tloušťka tepelné izolace pro zateplení stropu v domě je 200–240 mm v závislosti na typu a kvalitě izolačního materiálu. “ Promyšlená izolace podlahy a stropu tvoří nedílnou součást domu.

Jak zvolit tloušťku izolace

Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light. Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm.

Jak nanášet lepidlo na polystyren

Příprava takového lepidla sice může být pracnější, ale na druhou stranu jeho použití je nejjednodušší, zvlášť když se polystyren lepí na fasádu domu o velké ploše. Nanáší se na plášť budovy pomocí stěrky, na kterou se následně tlakem nalepí polystyrenová deska. Tento způsob aplikace zaručuje rychlost aplikace.

Jak zakrýt křivý strop

Speciální fólií snadno zakryjete nerovný či popraskaný stropFólie můžeme využít ryze účelově: ke schování popraskaných stropů, k zakrytí instalací pod stropem, jako kreativní dekoraci.Fólie jsou ideální také do koupelen, protože dokonale odolávají vlhkosti, navíc jsou omyvatelné, odolné vůči změnám teplot.

Jak na stropní podhledy

Napínané stropní podhledy tvoří plastová fólie, která se nejprve zahřeje, pak se upevní na hliníkovou konstrukci a po vychladnutí se vypne. Instalace je rychlá a bezprašná, nemusíte kvůli ní stěhovat nebo zakrývat nábytek. Napínaný podhled se dá instalovat v libovolné výšce, nejméně však 3 cm od stropu.

Jaká tloušťka zateplení stropu

Aby se investice do zateplení stropu vyplatila, je vhodné aplikovat 26–34 cm tepelného izolantu. Tloušťka běžného izolantu by nikdy neměla být menší než 20 cm, zbytečně byste platili za uni- kající teplo.

Jaký polystyren na zateplení stropu

Nejjednodušším řešením pro volné rozložení izolace na stávající strop je zvolit polystyren s označením EPS 100Z nebo S. Pokud požadujete maximální zateplení stropu vyberte šedý polystyren Styrotherm PLUS 100 v minimální tloušťce skladby 200mm (doporučená tloušťka se může lišit na základě typu objektu).

Jakou zvolit tloušťku polystyrenu

6. A jakou doporučenou tloušťku zvolit při zateplení polystyrenem S ohledem na předpokládaný vývoj cen energií v budoucích letech se dnes odborníci shodují na tloušťce 14–16 cm, pro maximální efekt doporučují i 20 cm zateplovací izolace.

Jak zateplit betonový strop

Na vyklizený a zametený strop položíte po celé ploše stavební folii 50mikro a přelepíte spoje lepicí páskou. Na folii začnete pokládat desky polystyrenu po celé ploše tak, aby se jednotlivé vrstvy překrývaly nad spárami. Ideální celková tloušťka je minimálně 20cm polystyrenu v alespoň dvou vrstvách.

Jak silný polystyren na zateplení

Tloušťka polystyrenu na zateplení

Obecně se doporučuje volit polystyren o tloušťce 14 až 20 cm, podle konstrukce zdí u vašeho domu, ale také podle typu polystyrenu, který se rozhodnete použít. Klasický EPS polystyren je používán nejčastěji, ale má horší izolační vlastnosti než šedý polystyren s příměsí grafitu.

Jak správně kotvit polystyren

Desky pěnového polystyrenu lepíme na soudržný, vyčištěný a dostatečně srovnaný podklad. Teprve po zatvrdnutí lepidla přistupujeme ke kotvení. Doporučená je zápustná montáž hmoždinek se zakrytím polystyrenovými zátkami. Tak předejdeme budoucímu prokreslování při změnách vlhkosti.

Čím lepit tvrzený polystyren

K lepení extrudovaného polystyrenu lze použít (stejně jako k lepení klasického pěnového polystyrenu) disperzní lepidlo (například známý Herkules, který se nyní prodává i v malém třicetigramovém balení), nebo dvousložkové epoxidové lepidlo (to je však těžké, takže se používá jen k lepení velmi namáhaných dílů – …

Jak správně namíchat lepidlo

Zednickou lžící stírejte lepidlo z boků vědra, kde rádo ulpívá a zůstává nepromíchané. Metlu ponořte do kbelíku s čistou vodou a nechte chvíli protočit. Tak ji snadno a rychle očistíte od lepidla (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.) Točící se metlu nikdy nevytahujte z vědra – jinak si zastříkáte vše okolo.

Co dát na strop

Problém dokáží navždy vyřešit plastové stropní podhledy, které navíc zahladí i nerovnosti stropu. Přibíjí se speciálním kladívkem na slabý dřevěný rošt. Na jeden čtvereční metr stropu se používají čtyři plastové kazety. Strop se díky nim sníží o čtyři centimetry a pod podhledy se pak může dát i polystyren na zateplení.

Jakou tloušťku sádrokartonu

Nejběžněji používané sádrokartonové desky mají tloušťku 12,5 mm, šířku 1250 mm a délku 2000 / 2600 mm. K dispozici jsou však i desky v jiných tloušťkách, šířkách a délkách – viz Ceník Rigips. Pro sádrokartonové desky Rigips jsou typické podélné hrany PRO, které umožňují výrazně jednodušší tmelení spár mezi deskami.

Jakou izolaci na strop

Nepochozí stropy se řeší jen prostým položením minerální izolace Isover Orsik či Isover Domo Plus na stropní konstrukci. U pochozích stropů je možné na původní strop aplikovat systém Isover StepCross, který byl pro tyto účely vyvinut a zdarma provádíme i kalkulace potřebného materiálu.

Jak dlouho vydrží polystyren

Jak dlouho zateplení polystyrenem vydrží Při správné zateplovací aplikaci je pěnový polystyren vysoce stabilní a jeho prokazatelná životnost je více než50 let, s předpokladem 100 až 200 let při zachování všech vlastností. Polystyren je navíc odolný teplotám do 80 °C.

Jak zaklopit strop

Nejjistější způsob, jak nainstalovat akustické lisované desky na strop, tak aby perfektně držely a bylo možno je bezpečně zaklopit pohledovým materiálem (SDK, OSB desky, Cetris, apod.), případně je přetáhnout perlinkou a omítkou či štukem, je přikotvit desky na vruty.