Jak připevnit střešní fólii?

Jak Prichytit střešní fólií

Fólie má být ve spodní části ukončena v okapové hraně pomocí okapnice, aby byla fólie spolehlivě odvodněná. Při zhotovení střechy nezapomeňte na otvory na přívod a odvod větracího vzduchu. Hned po montáži fólie zakryjte střechu střešní krytinou, aby nedocházelo k jejímu nadměrnému namáhání UV zářením.
ArchivPodobné

Jak připevnit parotěsnou fólií

Parozábrana se na podklad přichytí pomocí sponkovačky. Některé typy parotěsných fólií jsou také vybaveny samolepicí vrstvou pro pohodlnější aplikaci na podklad. Důležité je, aby každá sponka v parotěsné fólii byla přelepena speciální lepicí páskou dle pokynů výrobce fólie.
Archiv

Jak opravit Paropropustnou fólií

Tipy a triky:Opravná páska je paropropustná. Nemusíte mít tedy strach, že funkci fólie omezí.Při práci na střeše dodržujte bezpečnostní opatření.Je lepší zapojit do opravy pomocníka, který místo trhliny z půdního prostoru vypodloží, aby páska při lepení lépe přilnula.

Co se dává pod strechu

Parotěsné fólie

Tyto fólie mají za úkol chránit zateplovací vrstvy před vodní párou vznikající v interiéru domu. Parotěsná fólie je upevňována mezi zateplovací vrstvu a sádrokartonové desky. Takto je zateplení chráněno před vlhkem z obou stran – zvenčí a z interiéru domu. Oba druhy fólií se tedy vzájemně doplňují.

Jak svařovat fólií

Je to jednoduché, vezmete sáček, přiložíte jej do svářečky a stisknete (jako kancelářského „koníka“). Tím se svaří horní část sáčku a zboží je tak neprodyšně uzavřeno. Široký výběr svářeček, náhradních dílů ke svářečkám i další příslušenství najdete v kategorii Svářečky.

Jakou fólií na střechu

Paropropustné jsou fólie s menším odporem proti prostupu vlhkosti a jsou tedy určené spíše pro vlhkostně nenáročné prostředí. Zpravidla slouží jako doplňková hydroizolace, tedy chrání konstrukci před deštěm a sněhem. Zároveň jsou ale schopné propouštět vlhkost do odvětrávaného prostoru střešního pláště.

Kam umístit Paropropustnou fólii

Fólie se aplikuji horizontálně nebo vertikálně, potištěnou stranou směrem ke střešní kryti ně (exteriéru). Pokládka začíná u okapu a postupuje směrem k hřebeni. Horizontálni i vertikál ni překrytí je min. 10 cm (podle sklonu střechy).

Kdy použít parotěsnou fólii

Používají se jako podstřešní fólie, ale také do konstrukcí stěn. K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.

Jak opravit střešní fólii

Dobrý den, opravu mechanického poškození fólie doporučujeme řešit záplatou, kterou horkovzdušně přivaříme na očištěný povrch fólie (vhodný čistič např. TOPWET Cleaner). Záplata je zpravidla vyříznuta nebo vystřižena z běžné střešní fólie tloušťky 1,5mm.

Jakou fólií pod střešní tašky

podstřešní fólie, nebo též fólie pod tašky. Jedná se o nekontaktní folii pod střešní krytinu, která se používá u tříplášťové střechy. Naopak u dvouplášťové střechy se volí kontaktní folie pod střešní krytinu. Technologie dnešní doby přináší zcela nové možnosti realizace pro lepší vlastnosti stavby.

Jak natáhnout folii do bazénu

Napustíme cca 5 cm vody a dno bazénu optimálně vyrovnáme a upravíme správné napnutí folie na stěně. V průběhu napouštění vody do bazénu kontrolujeme napnutí bazénové folie a dle potřeby folii povolujeme a napínáme. Při dosažení vodní hladiny cca 20 – 30 cm je možné bazén zalištovat.

Jak spojit bublinkovou folii

Kotvení nopové fólie

Fólii na stěnu připevněte pomocí speciálních hřebíků s plastovou podložkou nebo hřebů s kotvící podložkou a hmoždíky. Fólii upevňujte nopy směrem ke zdivu, aby mezi nopy dobře proudil vzduch. To je klíčové pro odvětrávání zdiva.

Kdy je potřeba parozábrana

Parozábrana se zřizuje v případech, kdy je konstrukce Rigips součástí obvodového pláště budovy a ve skladbě konstrukce je vrstva tepelné izolace (podkroví, předsazené stěny).

Kdy použít parotěsnou fólií

Používají se jako podstřešní fólie, ale také do konstrukcí stěn. K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.

Na co je parotěsná fólie

Parotěsné fólie se používají jako ochrana tepelné izolace proti pronikání vodních par z interiéru do konstrukce a nadměrné kondenzaci.

Jak opravit hydroizolaci

Pokud máte skutečně zájem zbavit váš dům mokrých sklepů, pak je tím nejvhodnějším způsobem naše oprava izolací suterénu tlakovou injektáží a novou, kompaktní izolací proti vodě. Oprava se provádí z výkopu z vnější strany suterénních zdí, po dokončení prací tak získáte nový okapový chodníček okolo celého vašeho domu.

Jak najít díru ve střeše

Díra ve střeše je problém

Netěsnost střešního pláště se často projeví tím, že se objeví mokré fleky na stropě nebo tak, že při dešti stéká voda po pojistné hydroizolaci. Pokud takové projevy pozorujete, pak je jasné, že střešní plášť má poruchu. Další netěsnosti často vznikají kolem oplechování komína.

Jak funguje difúzní fólie

Odvádí vodní páry z konstrukce ven, vytváří uzavřený systém pro tepelnou izolaci, která je chráněna před deštěm, sněhem, větrem, prachem a vlhkostí. Difuzní fólie je vybavena 2 integrovanými lepícími páskami, které při vzájemném slepení v takovém přesahu vy tvoři dokonalý větrotěsnící a vodotěsnící spoj.

Jakou fólií pod plechovou střechu

Pro montáž střešních krytin doporučujeme používat difúzní fólie, které nabízejí jednotliví výrobci (ve vvýrobním programu alterntivně folie od specialistů – Dörken, Tyvek® Solid).

Jak dlouho vydrzi fólie v bazénu

U klasických bazénů se uvádí, že životnost bazénové fólie je okolo 6 let. Fólie v bazénu Magiline vydrží klidně 10 a více let. A to už je pěkně dlouhá doba.

Jak narovnat dno bazénu

Nejprve napusťte jen trochu vody, abyste vyrovnali dno. Stačí asi tak 5 centimetrů. Dno totiž bývá pokrčené, narovnejte ho taháním za okraj bazénu. Až bude dno úplně hladké, můžete vodu napustit pod nafukovací límec.

Jak natáhnout fólii do bazénu

Napustíme cca 5 cm vody a dno bazénu optimálně vyrovnáme a upravíme správné napnutí folie na stěně. V průběhu napouštění vody do bazénu kontrolujeme napnutí bazénové folie a dle potřeby folii povolujeme a napínáme. Při dosažení vodní hladiny cca 20 – 30 cm je možné bazén zalištovat.

Jak lepit Bazenovou fólii

Doporučujeme použít lepidlo na bázi polyuretanového (PU) kaučuku, které je transparentní a použitý kaučuk nejvyšší kvality je velice pružný a odolný vodě a změnám teplot např. BISON VINYL PLASTIC nebo UHU Weich PVC. Některá lepidla již obsahují průhlednou, dostatečně silnou záplatu z měkčeného PVC.

Jakou stranou dát parotěsnou fólii

Jak tomu zabránit Použitím parotěsné fólie v konstrukci! Používají se jako podstřešní fólie, ale také do konstrukcí stěn. K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu.

Proč se dává parozábrana

Parozábrana zabraňuje pronikání vodní páry obsažené ve vzduchu a musí spolehlivě vyloučit jakoukoliv difuzi, aby se zabránilo vlhnutí konstrukce. Parotěsná zábrana (fólie) je umístěna v konstrukci před tepelnou izolací směrem z interiéru.