Jak platit v Římě?

Čím se platí v Římě

V celé Itálii se používá euro včetně San Marina a Vatikánu.
Archiv

Jak platit kartou v Itálii

Platba kartou a bankomaty

Platební karty jako je MasterCard či Visa jsou všeobecně přijímány v obchodech, hotelech, půjčovnách aut i restauracích. Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut.

Jak vybrat z bankomatu v Itálii

Bankomaty najdete i v malých městech a přijímají všechny hlavní karty. Karty lze také použít k výběru peněz na přepážkách v bankách. Poplatek za výběr z bankomatu v Itálii si ověřte, různé banky mají odlišné poplatky (cca. od 0 Kč až do cca.
Archiv

Jak draho je v Itálii

Zahraniční láci nebo drahotu vyjádříme procentuálně, vůči průměrným cenám v České republice. V Itálii stojí hotely a restaurace 153,4 %, potraviny 122,3 % a nealkoholické nápoje 84,6 % toho, co platíme za stejné produkty a služby v tuzemsku.

Kde koupit jízdenky Řím

Jízdenky se nekupují u řidiče, ale je třeba si je pořídit ve speciálních kioscích, v automatech nebo ve stáncích s novinami (Tabacchi). Jízdenka se italsky řekne biglietteria. Pokud plánujete cestu do Říma, zvažte zakoupení zvýhodněné jízdenky a vstupenky Roma Pass, platí 3 dny od označení.

Co navštívit v Římě zdarma

Před návštěvou Říma si můžete zařídit ROMA PASS, jde o turistickou kartu, se kterou lze navštívit zdarma památky, které jsou do tohoto projektu zapojeny, tedy Koloseum, Forum Romanum, Trajánovo fórum, Andělský hrad, Kapitolská muzea, Galerie Borghese, Caracallovy lázně, Circus Maximus, Římské národní muzeum aj…

Jak je lepsi platit kartou v zahranici

Na cestách v zahraničí si při platbě kartou nebo výběru z bankomatu obvykle můžete zvolit, jestli zaplatíte nebo vyberete v lokální měně, nebo v měně svého účtu (DCC). Pokud jste v zemi, kde se kurz lokální měny příliš nemění – například, kde se platí eurem nebo dolarem, je vždy lepší vybrat si platbu v lokální měně.

V jaké měně platit kartou

Téměř ve všech případech se vyplatí platit v místní měně. Jak je možné, že se platba liší podle toho, jakou metodu přepočtu kurzu si vyberete Jde o to, podle jakého kurzu se měna převádí. Pokud si zvolíte platbu v místní měně, řídí se platba kurzem vydavatele vaší karty, případně kurzem banky.

Na co si dát pozor při výběru v zahranici

Na co si dát pozor při výběru peněz z bankomatu v zahraničíPřiložte a vybírejte.Bankomat zkontrolujte.U bankomatu dodržujte zásady bezpečnosti a nemluvte s cizími lidmi.Dávejte pozor, co se děje v okolíPozorně čtěte pokyny na displeji.Sledujte své transakce.Věřte důvěryhodné značce.

Jak správně vybírat z bankomatů v zahraničí

Když vybíráte hotovost z bankomatu v zahraničí, můžete se rozhodnout mezi přepočtem v měně vašeho účtu (DCC) a přepočtem v lokální měně. Pokud nejste zrovna v zemi s nestálým vývojem měnového kurzu, je dobré zvolit výběr a přepočet v lokální měně.

Co se vyplatí v Itálii

Při návštěvě Itálie nelze zapomenout na sýry – tak dobrý parmezán či mozzarellu z buvolího mléka u nás jen tak někde nekoupíte. Už jen samotný Parmigiano Reggiano (pravý vyzrálý parmezán) zde nakoupíte výrazně levněji než v Česku. Úspora může být klidně i víc než 50%!

Jak je drahý Řím

Je Řím drahé město Průměrné ceny v Řím jsou vyšší než v Česko. Pokud nakupujete v Řím, musíte za ni platit 1.32 krát víc než v Česko. Průměrná ubytovací cena v Řím se pohybuje od: 494 CZK (21 EUR) v hostelu po 2,000 CZK (88 EUR) v 3 hvězdičkovém hotelu.

Jak se nejlevněji dostat do Říma

Z Česka nebo Slovenska vede do Říma jediná schůdná cesta, a to letecká. Nejnižší průměrná cena zpátečních letenek se pohybuje kolem 3 500 Kč, ale v akcích, především u společnosti Ryanair, se můžete dostat i k hranici 1 500 Kč. Akce se objeví zhruba 3x za rok a ve většině případů na zimní období.

Jak se pohybovat po Římě

Veřejná doprava v Římě se skládá ze 3 linek metra, 6 tramvajových linek, 300 městských autobusových linek a desítek příměstských autobusových linek. Na dopravě v Římě se také významně podílí železniční síť – regionální vlaky (linky FR1 až FR8) a 3 linky městské železnice (Lido, Giardinetti a Viterbo).

Jak se obléknout do Říma

Při návštěvě Říma myslete především na nutnost mít zakrytá ramena a kolena při návštěvě kostelů, kterých jsou tu desítky. Stejný dresscode se očekává i pro návštěvu světoznámé Sixtinské kaple ve Vatikánských muzeích. Tip pro vás: Dobrým pomocníkem zejména pro dámy je v letních měsících šátek či šálka.

Na co si dát pozor v Římě

Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích, pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži. Velice časté je vykrádání vozidel a karavanů.

Na co je třeba si dát pozor při platbě kartou

Osm věcí, na které si dát při placení kartou opravdu pozorPIN si prostě nikam nepište.Zkontrolujte bankomat, než do něj vložíte kartu.Zjistěte, zda kartou smíte platit na internetu.Nedávejte kartu z ruky ani na chvíli.Plaťte u důvěryhodných obchodníkůZkontrolujte limity na kartě

Jaký je kurz eura při platbě kartou

Placení kartou

Pokud hodláte v zahraničí platit kartou, přepočítává banka útratu kurzem devizy prodej. Ten se v současnosti pohybuje v oslovených bankách od 25,40 do 26,50 korun za euro.

Jak funguje platba kartou v zahranici

Pokud si zvolíte platbu v místní měně, řídí se platba kurzem vydavatele vaší karty, případně kurzem banky. Když ale zvolíte v zahraničí platbu rovnou v českých korunách, převod zajišťuje provozovatel terminálu. A na směnném kurzu si často přihodí velkou marži.

V jaké měně platit kartou v zahraničí

Na cestách v zahraničí si při platbě kartou nebo výběru z bankomatu obvykle můžete zvolit, jestli zaplatíte nebo vyberete v lokální měně, nebo v měně svého účtu (DCC). Pokud jste v zemi, kde se kurz lokální měny příliš nemění – například, kde se platí eurem nebo dolarem, je vždy lepší vybrat si platbu v lokální měně.

Jak vybrat z bankomatu v Řecku

Podle informací z Řecka platí omezení na výběry z automatů do výše 60 € za den pouze pro Řeky. Turisté s kartami k zahraničním účtům mohou z bankomatů vybírat do výše svého stanoveného limitu. Přesto doporučujeme mít s sebou hotovost pro případ, že by v některých případech nebyly bankomaty plynule doplňovány.

Co si přivézt z Říma

Typickým italským produktem, kterým nikdo nepohrdne, je vynikající sýr pecorino romano. Pokud budete přemýšlet nad dalšími delikatesami, které domů přivézt, můžete si vybrat například parmskou šunku, olivový olej, voňavé sušené hříbky, olivy, sušená rajčátka, vynikající vína, výbornou čokoládu či kvalitní kávu.

Co si přivézt z Toskánska

Z Toskánska si proto určitě přivezte dobré jídlo a pití. Vyhlášené jsou sýry, prosciutto nebo kančí salámy. Lahůdkami se to hemží na každém kroku, a vynikající jsou i nejobyčejnější potraviny ze supermarketových akcí.

Kdy nejlépe jet do Říma

Nejlepší čas na návštěvu Itálie je na jaře od dubna do června nebo na podzim od září do října. V těchto obdobích jsou v rozmanitých regionech této země mírnější teploty a často i méně turistů než v hlavní letní sezóně.

Jak dlouho trvá let do Říma

Informace o letu: Praha – Řím

Nejlevnější let 1 014 Kč
Průměrná délka letu 1 hodina 49 min.
Nejlevnější měsíc k odletu říjen
Nejoblíbenější letecká společnost Ryanair
Letů týdně 76