Jaké pletivo pro slepice?

Jak oplotit výběh pro slepice

Mobilní výběh pro slepice jednoduše vytvoříte např. pomocí sítě pro drůbež. Síť pro drůbež postavíte během pár minutek na jakémkoliv místě. Jakmile slepice ve svém výběhu vyzobou nebo vyhrabou trávu, můžete jim tento mobilní plot během chvilky přesunout na nový prostor.
Archiv

Co do výběhu pro slepice

Každý výběh by měl mít pevný základ, který zajistí uvnitř výběhu bahna a vody co nejméně. Skvělou volbou je tak štěrk nebo i malé oblázky, nejsou špičate, a tak drůbeži nijak neublíží. Stačí tak pár kil aspoň dvě vrstvy na sobě rozházet volně na zem do výběhu a máte hotovo.

Jak má být velký výběh pro slepice

Velikost výběhu:

Minimální plochu pro výběh doporučujeme 4 metry čtvereční na jednu slepici, ale čím více, tím lépe, a to především z toho důvodu, že pokud je výběh malý, slepičky ho brzy celý prohrabou.
Archiv

Jak zabezpečit slepice

Slepičí výběh by měl tedy obsahovat dost stromů a keřů, můžete jim vyrobit i jednoduché stříšky, kam se při hrozícím nebezpečí rychle ukryjí. Pokud chcete mít stoprocentní jistotu, že si žádný dravec vaši slepičku neodnese, musíte na výběh pořídit síť nebo ho překrýt pletivem a vyrobit vlastně takovou slepičí voliéru.
Archiv

Jak velký výběh pro 5 slepic

Menší kurník pro 5 slepic nedoporučujeme, aby se v něm holky nemačkaly, ale zároveň by kurník pro slepice neměl být ani o moc větší, aby v něm bylo drůbeži příjemně i v chladném počasí. Při plánování kurníku však počítejte také s výběhem, který by měl mít výměru minimálně 20m2.

Kdy se zavírají slepice

21 hodin je dostačující, to už se stahuje škodná. Slepice jdou spát podle světla. Navíc pokud bude příští den deštivo,ošklivé počasí,courají venku déle do večera než obvykle. Nastavte si to spíše na dýl a´t se Vám to zavírá,když už skutečně venku žádné nejsou.

Co dát do Popeliště pro slepice

Dobře poslouží dřevěný popel. Popel z uhlí nepoužívejte, ten je plný škodlivých látek jako síry a různých kyselin. Obsah popeliště můžete doplnit jemným suchým pískem a suchou hlínou. Jak vypadá popelení slepice se můžete podívat na následujícím videu.

Kam umístit Popeliště pro slepice

Popelí se, popelí…

Popeliště je nehluboká jamka, naplněná nejlépe dřevěným popelem nebo jemným pískem. Protože musí zůstat suché, je nelepší umístit popeliště pod stříšku nebo přímo pod kurník, pokud máte nadzemní.

Jak velký otvor pro slepice

Vchod do kurníku by měl mít zhruba 50 cm na výšku a 30 cm na šířku, v zimě je dobré zakrýt ho třeba jutovým pytlem. Není třeba se obávat, že slepice nepochopí, jak si nadzvednout růžek a dostat se dovnitř. Velká by měla být asi 30x30x40 cm, kam slepice snášejí vejce.

Jak velký kurník pro 5 slepic

Pokud plánujete chov do 5 slepic, pak pro Vás bude ideální kurník s podlahovou plochou 1-1,5 m2, podle toho, jak je rozvržen prostor kurníku.

Co může zabít slepice

Nešťastné náhody, co zabijí slepiceOtrava. Otrava patří mezi nejčastější nešťastná úmrtí slepiček na dvorků chovatelů.Požár kurníku. Bohužel i požár může někdy zachvátit váš kurník.Domácí mazlíček. Hrozba číhá především od psů a koček.Málo vody.Nebezpečný materiál.

Co proti kunám u slepic

Babské rady proti kunám doporučují například chlorové nebo naftalínové tablety, ale pokud je v kurníku špatně přiděláte, mohly by se k tomu dostat samotné slepice a zemřít. Dále se proti kunám doporučuje elektrický ohradník, ale ten je pro drůbež také nebezpečný. Různé spreje proti kunám jsou také na pováženou.

Co potřebuji k chovu slepic

Slepice potřebují výběh, nejlépe zatravněný a osázený stromy, aby měly podle potřeby sluníčko i stín. Doporučuje se 10–25 metrů čtverečních výběhové plochy na jednu slepici. Nezapomeňte ani na kurník, chrání především v noci před případnými nájezdy predátorů.

Jak velký má být kurník na 10 slepic

Rozměry kurníku pro 10 slepic

Pokud hledáte kurník pro 10 slepic, pak pro Vás bude ideální prostor s podlahovou plochou 1,5-2,5 m2. Záleží ale také na tom, jak je prostor kurníku koncipován, kolik má hřadů a snáškových hnízd.

Čím se krmí slepice

Základem jídelníčku slepice (nosnice) by měla být krmná suchá směs nebo šrot (směs drcených obilovin/luštěnin/zrnin/dalších přísad ve správném poměru). Šrot si lze doma udělat úplně od pídě, je potřeba si ale předem nastudovat, jaké množství čeho do něj patří, důležité je nezapomínat na bílkovinnou složku a vápník.

Co obnasi mít slepice

Přístup ke krmivu by měly slípky mít po celý den. Nejvhodnější je směs obilí a semínek, která je v ideálním případě umístěná v krmítku, které sice není nezbytné, ale pomáhá zabránit tomu, aby slepice potravu znečistily. K tomu sice nakonec dojde tak jako tak, ale v případě užívání krmítka ne tak rychle. Voda.

Jak zvyknout slepice

Použijte taktiku odvedení pozornosti, zapískejte, zatleskejte a slepice od sebe pokud možno oddělte. Hřebínky jim namažte vazelínou, abyste jim vzájemné zraňování trochu ztížili. Jestli mají slepice dostatek prostoru, krmení a vody, tyhle šarvátky by měly během několika dní (maximálně týdnů) přestat.

Co dát slepicím do kurníku

Slámu nařezanou na menší části považuje většina chovatelů za nejlepší způsob podestýlkového řešení. Sláma vydrží dlouho suchá a její absorpční vlastnosti jsou také výborné. Výhodou slámy je také to, že dokáže dobře eliminovat i zápach ze slepičinců. Listí z ořešáku.

Jak se pozná že má slepice čmelíky

Příznaky výskytu:bledé hřebínky drůbeže.neklid.skvrny od krve na vejcích.nízká snůška vajec.úhyn mladých kuřat.

Jak velká kukaň pro slepice

Čím více hnízd pro slepice, tím lépe pro jejich snůšku. Velikost. Standardní velikost hnízda pro slepice jako jsou Leghornky, IsaBrown, Plymutky, Sussex nebo Dominant je krychle o velikosti 40 x 40 cm. Větší nebo okrasná plemena budou samozřejmě potřebovat box větší, hlavně více široký.

Jak velký kurník pro 3 slepice

Pokud v kurníku budou mít i vodu a potravu a budou v něm trávit celé dny při nepříznivém počasí, budete potřebovat 1 m2 na jednu slepici. Kompromisem jsou 3 slepičky na 1 m2, zbyde dost místa na zařízení a zároveň se slepičky přes zimu zahřejí (čím větší prostor kurníku, tím více je potřeba energie na zahřátí).

Co nesmí slepice

Co slepičky určitě nesmějí

Nepodávejte slepicím zejména tyto potraviny: avokádo, rebarboru, slupky z citrusů, pór, cibuli, lilky, nezralá rajčata, zelené nebo syrové brambory, chemicky ošetřenou zeleň, slané pečivo a jiné solené pochutiny, nevařenou rýži a fazole, nakládané okurky, čokoládu nebo sladkosti.

Co je jedovaté pro slepice

Fazole obsahují toxin zvaný fytohemaglutin, který je pro mladé kuřice ale i starší slepice smrtelným. Takže pokud by vaše slepice měly volný přístup k této potravině, nedokážou samy poznat, že jsou fazole pro ně natolik jedovaté, aby je samy nejedly.

Jak zabezpecit slepice před liskou

První tip nikoho nepřekvapí – aby byly slepice chráněny, musí být obklopeny kvalitním plotem či dobře zajištěným kurníkem. Při výběru plotu volte pletivo s co nejmenšími oky. Pozor si dejte také na to, aby slepice plot nemohly jednoduše podhrabat. K tomu účelu se doporučuje doplnit běžný plot o elektrický ohradník.

Jak útočí Liška na slepice

Dravec útočí shora, kořist zabíjí drápy a snaží se jí odnést. „U srstnaté škodné je to trochu jinak. Kuna slepici zakousne, ukousne jí hlavu a nechá jí ležet, liška ji odnese do lesa, pokud má mladé, tak až k noře, kde jim kořist předloží, doplňuje předseda spolku Zálesák.