Jak podřezat zdivo?

Jak podřezat zeď

Podřezání vlhkého zdiva řetězovou pilou

Řetězovou pilou lze podřezat vlhké zdivo s průběžnou spárou. Toto zdivo musí být soudržné a nesmí být přezdívané. Ideální je, pokud jsou ložné spáry z vápenné malty s nízkým obsahem cementu. Jako hydroizolace se při podřezávání používá například izolační folie z PE-HD.
Archiv

Jak se podřezává dům

Podle materiálu, ze kterého je zdivo vyrobené, se zvolí metoda podřezání. Podřezání domu se může realizovat řetězovou pilou, diamantovým lanem, narážením nerezových plechů nebo ručním „podsekáním“ domu, tedy ručně vytvořené spáry pro vložení hydroizolace.

Co je podřezání domu

Podříznutí domu znamená, že se nosná zeď přeruší vodorovným pásem nepropustné izolace obvykle v úrovni podlahy a tak se zamezí vlhkosti pronikat do části zdi nad hydroizolací.
ArchivPodobné

Jak izolovat vlhké zdivo

Mezi snadné a účinné postupy patří injektáž vlhkého zdiva pomocí silanové emulze SikaMurŸ-InjectoCream-100, kterou jistě zvládne každý. Materiál se vyznačuje velmi vysokým podílem aktivních částic a dokonalou schopností propenetrovat do ložné spáry ve zdivu, kde vytvoří neprostupnou bariéru.

Jak správně izolovat základy

Jako tepelná izolace se do základů používá kvalitní pevný izolační materiál s minimální nasákavostí, který neumožňuje vzlínání vlhkosti. Jako nejvhodnější se jeví extrudovaný polystyren (XPS) ve formě desek v tloušťkách od 8 do 20 cm, který je pevný a dostatečně odolný vůči předpokládané zátěži a mrazu.

Kdy podřezat dům

Ideální je se do podřezání zdiva pustit v okamžiku, kdy zahájíte rekonstrukci svého obydlí. Podřezání zdiva probíhá tak, že se do vzniknutého místa vloží hydroizolační materiál, jenž pohltí vlhkost. Vybrat si můžete navíc z několika způsobů, jak se momentálně izolují cihlová stavení.

Jak správně izolovat starý dům

Na starý dům se dobře uplatní izolace z dřevovláknitých desek, foukané drcené celulózy, minerální vlny nebo ekopanely z lisované slámy. Polystyrénové desky nejsou vhodným řešením. Kontaktní zateplení se však může aplikovat pouze na dokonale vysušený a stabilizovaný objekt.

Co dělat s mokrou zdi

U sanované zdi:Odstraníte vlhkou omítku a spáry ve zdivu.Vyvrtáte otvory a vysajete z nich prach.Otvory vyplníte injektážním krémem VYSUŠ ZEĎ KRÉM.Otvory a spáry uzavřete VODOTĚSEM.Do výšky otvorů natřete hydroizolaci LEPENKA V KÝBLU.Necháte dlouhodobě větrat, nebo nanesete sanační omítky HASSAN.

Jaká má být vlhkost zdiva

Jaká je optimální vlhkost zdiva

nadměrné sucho (pohybuje se od 10 do 30 % vlhkosti), ideální stav (od 40 do 60 % vlhkosti), nadměrná vlhkost (70–80 % vlhkosti), mlha (90–100% vlhkosti).

Jak hluboko izolovat základy

Záleží na zákazníkovi, čím se mu budou polystyrenové desky aplikovat snadněji, nebo co je pro něj dostupnější“ doplňuje Karel Sedláček. Hloubka zateplení, by měla být v ideálním případě 80cm pod budoucím terénem. V případě jílového podloží je vhodné zateplení provést hlouběji.

Jak zateplit základy

Jako tepelná izolace se do základů používá kvalitní pevný izolační materiál s minimální nasákavostí, který neumožňuje vzlínání vlhkosti. Jako nejvhodnější se jeví extrudovaný polystyren (XPS) ve formě desek v tloušťkách od 8 do 20 cm, který je pevný a dostatečně odolný vůči předpokládané zátěži a mrazu.

Jak odvodnit starý dům

Například náhradou omítky za alespoň 1 až 2 cm XPS desky opatřené perlinkou. Druhou a vhodnější variantou je provedení izolace z XPS desek zvenku nad IPT systémem s tím, že například do hloubky 20 až 30 cm nahradíme IPT desku izolační deskou ve stejné tloušťce, tedy cca 70 cm. Provětrávaná dutina je tedy pod ní.

Co s vlhkým domem

Vlhký dům zničí stavbu i vás5 rad – Jak si poradit s vlhkostíCo je vlhké, nekupujte. Při koupi staršího domu si dobře prohlédněte stěny, nejsou-li vlhké, či dokonce pokryté plísní.Pozor, na čem stavíte.Reklamujte poruchy.Pořiďte si speciální omítky.Opravy hydroizolace přenechte odborníkům.

Kdy se dává Nopová fólie

Nejčastěji se nopové fólie používají při sanaci vlhkého zdiva starých domů, které nemají funkční hydroizolační vrstvu. Nejprve se provede výkop do hloubky základové spáry, následně se pokládá nopová fólie od základů směrem nahoru k obvodové stěně.

Jak dlouho vysychá zdivo

Pokud je vlhkost povrchová, vyschne během několika dní; totéž platí pro koberce a nábytek. V případě vážného poškození zdiva se doba vysychání často pohybuje mezi 14 dny a 6 týdny. Pokud je obydlí velmi vlhké, můžete očekávat, že jeho vysychání potrvá až čtvrt roku.

Jak odstranit vlhkost ze zdi

Mezi klasické způsoby, kterými se nejčastěji odstraňuje vlhkost zdiva, jsou mechanické zásahy do stavebních konstrukcí. Mezi takové patří podřezání zdiva, dodatečné vkládání izolace a realizace nové hydroizolace podlah a nové betony. Nevýhodou mechanického řešení je finanční náročnost a často omezení provozu budovy.

Proč se zatepluje sokl

Toto zjištění se velmi jednoduše prezentuje, zejména laikům, jako tepelný most. Následně přichází odůvodnění, že sokl je potřeba zateplit, aby se předešlo tepelným únikům a prochládání zdiva v interiéru (často se hrozí zvýšenou vlhkostí a plísněmi).

Kdy je třeba udělat drenáž

Takže drenáž je nutné provést tam, kde je riziko náhlého hromadění podzemní vody, která by ohrožovala podzemní část interiéru. Vždy je však nutné drenážní systém navrhovat s odborníkem na danou problematiku. Drenáž musí být výškově správně umístěna, musí být vyspádovaná, revidovatelná a tak podobně.

Jak správně provést drenáž

Drenážní potrubí se ukládá do výkopu a zasypává štěrkem

Trubky se ukládají do země, a to do hloubky alespoň 70 cm. Vždy by však měly být nad spodní úrovní základového pásu, aby mohly odvést veškerou přebytečnou vodu. Do připraveného výkopu se nejprve umístí nopová folie, která podpoří odvětrávání základové desky.

Jak poznat vlhkou zeď

Stopy na zdi – tmavé stopy na zdi to jsou známky, že jsou vlhké. Vlhkost se také může projevit jako vybledlá omítka způsobená vlhkostí ve zdi. Zvedání nebo loupání tapety – pokud zjistíte, že se tapeta kroutí od zdi, je to pravděpodobně způsobeno vnitřní vlhkostí – známka vlhkosti.

Jak správně použít Nopovou fólii

Nejprve se provede výkop do hloubky základové spáry, následně se pokládá nopová fólie od základů směrem nahoru k obvodové stěně. Důležité je pokládat fólii tak, aby vystouplé nopy směřovaly ke stěně, a vytvořily mikroventilační vrstvu. Ke stěně se fólie kotví pomocí speciálních hřebíků vybavených podložkou.

Čím přidělat Nopovou fólii

Kotvení nopové fólie

Fólii na stěnu připevněte pomocí speciálních hřebíků s plastovou podložkou nebo hřebů s kotvící podložkou a hmoždíky. Fólii upevňujte nopy směrem ke zdivu, aby mezi nopy dobře proudil vzduch. To je klíčové pro odvětrávání zdiva.

Jak rychle vysušit zeď

Užitečným prostředkem jsou i odvlhčovače nebo vysoušeče vlhkosti. Fungují na principu snižování vlhkosti vzduchu, která se opětovně zvýší z nasáklých zdí, a touto cirkulací dochází k postupnému vysušení stavební konstrukce.

Jak hluboko zateplit sokl

pokud je to možné, zatahujeme izolaci soklu až pod terén. V případě suterénních prostor, které slouží k běžnému užívání, izolaci provedeme až k patě základu suterénní stěny. Pokud nemáme využívaný suterén, zpravidla stačí izolaci zatáhnout do nezámrzné hloubky, která je cca 800 mm.

Čím natřít sokl

Odpověď: Dobrý den, pro nátěr můžete použít silikonovou (BARLET SILIKON BARVA FASÁDNÍ V4018) nebo akrylátovou (BARLET AKRYLÁT BARVA FASÁDNÍ V4013) fasádní barvu. Další možností ne natažení mozaikové omítky Barlet mozaiková omítka.