Jaký postřik na dřepčíky?

Jak vypadá brouk Dřepčík

Dřepčík z rodu Epitrix je 1,5–2 mm velký, obvykle tmavě zbarvený, černý, červenavě až tmavě hnědý nebo hnědavě žlutý brouk.

Jak se zbavit Blýskáčka

U blýskáčka řepkového přípravek postřikujeme v době, kdy poupata prosvítají. V době maximálního náletu krytonosce šešulového a bejlomorky kapustové vám tento přípravek bude také jistě velice nápomocný. Přípravek používáme maximálně 2x během vegetačního období. Aplikujeme pomocí postřikovače nebo rosiče.

Co žere listy ředkviček

Pokud na vzcházejících ředkvičkách či kedlubnách zaznamenáte malé černé broučky, kteří vykusují díry do listů, půjde o dřepčíky. Tito žraví škůdci útočí hlavně na jaře za suchého počasí. Dřepčíci si pochutnávají hlavně na listech brukvovité zeleniny, ale napadají i některé letničky, například lichořeřišnici.
Archiv

Co na Drepcika

Osvědčeným prostředkem proti lezoucím škůdcům a dřepčíkům je vápenný prach. Několik kusů páleného vápna pokropte vodou a nechejte rozpadnout. Takto připraveným vápenným prachem rostliny brzy zrána za rosy poprašte. Rostlinám neuškodíte, ale housenky z nich brzy odpadnou a následně uhynou.
Archiv

Co je to Nosatec

Nosatec je robustní druh, dospělci jsou dlouzí 2−4 cm. Brouci jsou červenohnědí, s charakteristickým dlouhým ohnutým noscem, s velmi variabilními černými skvrnkami na štítu. Hlava s noscem zaujímají okolo 1/3 celkové délky těla.

Co napadá kedlubny

Nemalé škody může způsobit housenka běláska zelného, která napadá veškerou brukvovitou zeleninu, tedy i kedlubny. Postřiky na něj neplatí, nejspolehlivější je mechanický sběr a ničení vajíček i housenek.

Co je molice

Molice (Aleyrodoidea) je nadčeleď velmi drobného hmyzu. Molice jsou drobný, bílý, okřídlený hmyz se dvěma páry křídel.

Jak zlikvidovat Drepcika

Jak dřepčíky zlikvidovat

První osvědčenou zbraní proti dřepčíkům jsou vždy žluté lepové desky, např. značky Stopset. Dřepčíky totiž jako mnoho jiných škůdců přitahuje žlutá barva. Žluté pásky zapíchnuté do zeminy v blízkosti rostlin fungují jako signalizace výskytu broučků a zároveň je bezpečně lapají.

Jak zničit Dřepčíka

Pokud se dřepčíci nekontrolovaně přemnoží, často nezbývá než sáhnout po chemii. Mezi účinné syntetické přípravky proti dřepčíkům patří požerový jed Karate s technologií Zeon. Dále kontaktní jed Mospilan a systémový postřik Fast M, který proniká do listového pletiva a chrání obě strany listů.

Co Ozira ředkvičky

Nejvíce dřepčíci škodí na vzcházejících ředkvičkách, ředkvích a na pekingském zelí. Nejvhodnější ochranou je včasné (ihned po výsevu) překrývání záhonů netkanou textilií. Osvědčují se i žluté lepové desky umístěné v blízkosti rostlin.

Jak se zbavit pilouse v obilí

Likvidovat napadenou surovinu, snížit vlhkost, větrat, skladovat při teplotách pod 15 °C, měřit teplotu ve skladovacím centru každý den, fyzikálně ošetřit teplotou -20 °C na 7 dní nebo při + 60 °C na jednu hodinu.

Jak se zbavit Lalokonosce

Pro úplné vyhubení lalokonosců je nutné zabít jejich larvy. Postarají se o to mikroskopické hlístice rodu Heterorhabditis, které působí jako aktivní ochrana. K rostlinám se nasazují ve formě zálivky na jaře a na podzim.

Jak se zbavit housenek ve skleníku

Zakročit můžeme i chemicky, například přípravky Karate Zeon 5 CS, Decis AL okrasné rostliny, Decis AL ovoce a zelenina či netoxickým insekticidem Spintor. Z biopřípravků se používají postřiky na bázi olejů a vonných silic. Na některé zabírá též zkvašený kopřivový výluh.

Jak pečovat o kedlubny

Půdu na záhonu s kedlubnami pravidelně okopáváme a odplevelujeme, zejména po vysazení. Důležitá je rovnoměrná zálivka. Bílé odrůdy jsou náročnější na nevyrovnanou zálivku než modré. Kedlubny zaléváme často a pravidelně, zejména v období tvorby hlíz od průměru zhruba 5 cm do doby asi týden před sklizní.

Jaký postřik na molice

Nejznámějšími přípravky jsou Mospilan a Neudosan, ale na molice funguje i Pirimor, což je specialista na mšice a Ninja, který je určen na mšice i molice, na zeleninu i okrasné rostliny. Postřik musíme několikrát opakovat, jelikož zabírá jen na živé jedince, nikoli na vajíčka. A živé molice mají třídenní dobu líhnutí.

Jak se zbavit molice bez chemie

Doma si můžete vyrobit postřik s pár kapkami “jaru” na nádobí nebo tekutého mýdla (použijte ekologické). 💡 Tip: Komerčním ekologickým postřikem je například Rock Effect (od Agro CS) nebo Spruzit (od Neudorff). Oba fungují i na mšice. 7️⃣ Dospělé molice se dají vysát malým vysavačem, takovým tím na drobky.

Jak často zalévat ředkvičky

Ředkvičky by měly mít dostatek vláhy, je-li sucho, zalévejte je alespoň jednou týdně. Ředkvičky se často používají spolu s hlávkovým salátem jako předkultury, po jejich sklizení lze ještě zasít celer, zelí, kadeřávek, endivii či hrách, eventuálně mrkev, pórek nebo čekanku.

Jak dlouho rostou ředkvičky

Předpěstování urychlí růst, ale nutné rozhodně není. Ředkvičky totiž rostou opravdu rychle a na první sklizeň se nečeká dlouho. V chráněných prostorách růst trvá zhruba 3 – 4 týdny. Při pěstování přímo na záhonech ředkvičky vyrostou za přibližně 5 týdnů.

Co je to Kožojed

Kožojed obecný je zhruba 6,5 až 10 mm dlouhý brouk s oválným, podlouhlým tělem, které je celé ochlupené. Je tmavě hnědě zbarvený, přičemž jeho horní část křídel je špinavě bílá až béžová s tmavými fleky. Larva kožojeda je hnědá a zhruba jednou tak dlouhá jako dospělý brouk a hustě ochlupená.

Jak zjistit co je to za brouka

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zjistit druh brouka, je poptat se odborníků na fórech, které se specializují na škůdce či hmyzí říši. Mezi ně patří například: Škůdci.com. Ifauna.cz.

Jak poznat lalokonosce

Jak poznat, že jde o napadení lalokonoscem

Pokud máte na rostlinách vyžrané velké díry v listech jako od slimáka, a nikde nejsou stopy slizu, nebyl to slimák, ale lalokonosec. Napadené rostliny mají často žluté listy, přestože není nepřeléváte, ani nepřesušujete substrát.

Jak vypadá Larva lalokonosce

Lalokonosec je asi 3 cm velký černý brouk, který ožírá listy rostlin. Brouci jsou aktivní přes noc. Larvy lalokonosců mají bílou barvu a jsou asi 2 cm velké s tlustým tělem. Žijí pod zemí, kde ožírají kořeny rostlin.

Co proti mšicím ve skleníku

Na mšice a molice se používají žluté destičky, na třásněnky modré. Nejčastěji se využívají draví roztoči, parazitické vosičky napadající jen konkrétní druhy škůdců a na mšice využíváme také dravé slunéčko. Biologickou ochranu též pořídíme v podobě preparátů, které obsahují parazity škůdců.

Co okusuje listy kedluben

Mezi nejviditelnější škůdce patří dřepčíci (Phyllotreta) na brukvovité zelenině. Jde o skákající černý drobný hmyz, jehož napadení se projeví typickými dírkami na listech a výrazným zpomalením růstu. V kombinaci s teplým počasím zůstávají například kedlubny a ředkvičky malé a tuhé nebo mohou i uhynout.

Kdy Pikyrovat kedlubny

Vážený pane, pikýrování provádíme hned jakmile jsou plně vyvinuté děložní lístky. Pokud jsou již pravé listy, je pozdě.