Jak počítat mínus?

Jak se počítá mínus pod sebou

Čísla si napíšeme pod sebe, zarovnaná doprava. Postupujeme z pravé strany. Vždy odečteme dvě čísla pod sebou a výsledek zapíšeme pod ně.

Jak se odečítá

Při písemném odčítání zapisujeme čísla pečlivě pod sebe. Jednotky pod jednotky, desítky pod desítky. Je nutné napsat znaménko mínus před menšitele a místo znaménka „rovná se“ celý příklad podtrhneme. Začínáme zdola nahoru, nejprve jednotky, potom odčítáme desítky, stovky atd.
ArchivPodobné

Jak se sčítá

Při sčítání sčítáme sčítance, takže pokud chceme sečíst 2 + 3, pak dvojka i trojka se nazývá sčítanec. Výsledkem je pak součet, tedy pětka ve výrazu 2 + 3 = 5 je součet. Sčítat můžeme prakticky jakákoliv čísla, ať už přirozená jako 1, 5, 157 nebo záporná -4, -74.

Jak se počítají příklady se závorkami

Nejdříve závorka, potom násobení, nakonec sčítání.

Jak se počítá písemné násobení

Při písemném násobení postupujeme následovně:Čísla si napíšeme pod sebe, zarovnaná doprava.Postupně jednotlivými ciframi spodního čísla pronásobíme celé horní číslo.Výsledky dílčích násobení zapisujeme na řádky pod sebe.Nakonec všechny dílčí výsledky sečteme (viz postup pro sčítání pod sebou).

Jak počítat pod sebe

Čísla si napíšeme pod sebe, zarovnaná doprava. Postupujeme z pravé strany. Vždy sečteme dvě čísla pod sebou a výsledek zapíšeme pod ně. Pokud je výsledek větší než 10, zapisujeme pouze číslo na pozici jednotek.

Jak se sčítá pod sebou

Při písemném sčítání postupujeme následovně:Čísla si napíšeme pod sebe, zarovnaná doprava.Postupujeme z pravé strany.Vždy sečteme dvě čísla pod sebou a výsledek zapíšeme pod ně.Pokud je výsledek větší než 10, zapisujeme pouze číslo na pozici jednotek.

Co je pisemne odčítání

Při písemném odčítání postupuješ po sloupcích zprava doleva, od spodního čísla k hornímu. Zapisuješ jednotky, desítky přičítáš ke spodní číslici.

Jak se počítá celá čísla

Čísla s různými znaménky sečteme tak, že hodnota součtu se rovná rozdílu obou čísel a připíšeme znaménko čísla s větší absolutní hodnotou . Sčítáme–li více kladných a záporných sčítanců, použijeme záměny sčítanců tak, že nejdříve sečteme kladné sčítance a zvlášť záporné sčítance a potom sečteme tyto dva součty.

Jak se dělí zlomek

Dělení dvou zlomků je to samé jako násobení prvního zlomku převrácenou hodnotou toho druhého. V prvním kroku si přepíšeme druhý zlomek na jeho převrácený tvar (jen přehodíme čitatel a jmenovatel). Poté vynásobíme oba čitatele spolu a oba jmenovatele spolu.

Kdy má násobení přednost před sčítáním

Násobení má přednost před sčítáním a odečítáním. To znamená, že když máte příklad 2 + 3 · 4, tak nejdříve vypočítáte součin 3 · 4 = 12 a až poté počítáte součet. Takže po vypočtení součinu máme 2 + 12 a to je rovno 14.

Co se pocita prvni

Tedy násobení a dělení má přednost před sčítáním a odečítáním. Násobení a dělení mají mezi sebou stejnou prioritu, stejně tak sčítání a odečítání.

Jak se dělí písemně

Při písemném dělení píšeme číslo, které dělíme (nazývá se dělenec), vedle něj znaménko :, za ně číslo, kterým dělíme (nazývá se dělitel) a nakonec =. Vše tedy vedle sebe. Dobře si prohlédni animaci a dávej pozor, které číslo zatrhneme a dělíme dělitelem a také kam zapisujeme výsledek.

Co to je násobení

Násobení je vedle sčítání, odčítání a dělení jedna ze čtyř základních početních operací v aritmetice. Symbol násobení je · nebo ×, vstupní hodnoty se nazývají činitelé, výsledek násobení součin. Opakovaným násobením získáváme umocňování.

Jak se násobí

Při písemném násobení postupujeme následovně:Čísla si napíšeme pod sebe, zarovnaná doprava.Postupně jednotlivými ciframi spodního čísla pronásobíme celé horní číslo.Výsledky dílčích násobení zapisujeme na řádky pod sebe.Nakonec všechny dílčí výsledky sečteme (viz postup pro sčítání pod sebou).

Co je to písemné sčítání

Při písemném sčítání zapíšeme pečlivě jednotky pod jednotky a desítky pod desítky. Znaménko + psát nemusíme a namísto = celý příklad podtrhneme. Sčítáme směrem zdola nahoru, nejdříve jednotky s jednotkami a potom desítky s desítkami.

Co je to Scitanec

Čísla, která sčítáme, se nazývají sčítanci. Výsledek sčítání se nazývá součet. Číslo, od kterého odečítáme, se nazývá menšenec. Číslo, které odečítáme se nazývá menšitel.

Co je to Menšenec a Menšitel

Čísla, která sčítáme, se nazývají sčítanci. Výsledek sčítání se nazývá součet. Číslo, od kterého odečítáme, se nazývá menšenec. Číslo, které odečítáme se nazývá menšitel.

Co je přirozené číslo

Přirozená čísla jsou 1, 2, 3, 4, 5 a tak dále. Množina všech přirozených čísel se značí ℕ. První "nožička" písmene je zdvojená (nebo jinak zdůrazněná), matematici takto naznačují, že to není jen množina, ale komplikovanější struktura, jmenovitě také máme na této množině nějaké operace a můžeme ji uspořádat.

Jak dělit celá čísla

Množina celých čísel Z je uzavřená na operaci sčítání a násobení, to znamená, že součet i součin dvou celých čísel je opět celé číslo. Navíc oproti přirozeným číslům je uzavřená i pro odčítání. Není však uzavřena pro dělení, neboť podíl dvou celých čísel už nemusí být celé číslo (např. 1/2).

Jak se počítá se zlomky

Zlomek je jen jinak zapsané dělení, hodnotu zlomku vypočítáme tak, že vydělíme čitatel jmenovatelem. Takže obecně pokud máme zlomek , pak hodnotou zlomku je číslo a/b. Předchozí zlomek (dvě pětiny) by pak měl hodnotu 2/5, což je 0,4.

Co je zlomek v základním tvaru

Zlomek je v základním tvaru, pokud jsou čitatel a jmenovatel nesoudělní, tj. nemají žádného společného dělitele kromě jedničky. V uvedeném příkladě je v základním tvaru zlomek 32. Jako krácení zlomku se označuje operace, kdy čitatele i jmenovatele vydělíme stejným, nenulovým číslem.

Jak se násobí Mnohočleny

Mnohočlen násobíme mnohočlenem tak, že každý člen jednoho mnohočlenu násobíme každým členem druhého mnohočlenu a vzniklé jednočleny sečteme. Násobit jednočleny lze v libovolném pořadí. Jednotlivé členy je třeba násobit i s jejich znaménky!

Co má přednost násobení nebo mocnina

Umocnění má přednost před násobením ( a dělením) a sčítáním ( a odčítáním). Mocniny jsou zkráceným zápisem opakujícího se násobení. Při umocňování záporných čísel je výsledek kladný pro sudé mocniny, záporný pro liché mocniny.

Kdy má násobení prednost

Násobení má přednost před sčítáním a odečítáním. To znamená, že když máte příklad 2 + 3 · 4, tak nejdříve vypočítáte součin 3 · 4 = 12 a až poté počítáte součet.