Jak použít borax
Borax se aplikuje rozhozením a zapravením do půdy brzy na jaře (teplota půdy musí být nad bodem mrazu) nebo pak během vegetace 2 – 4 postřiky roztoku na list. Dávkování: Na jaře rozhozením a zapravením Boraxu do půdy 10 – 15 g / 10 m2.
Archiv
Na co se používá borax
V pracích prostředcích působí jako změkčovač vody, odstraňuje nečistoty a zápach. Má podobné vlastnosti jako jedlá soda, ale vyšší pH (stupeň 9-11). Je účinný i proti plísním a funguje rovněž jako repelent. Je toxický pro reprodukci (může poškodit plod v těle matky) a způsobuje vážné podráždění očí.
Archiv
Jak rozpustit borax
Výše uvedené samotné množství boraxu by se mělo v daném množství vody rozpustit při nějakých 60 °C. Zahřívání se urychlilo po přidání 29,0 g hydroxidu sodného. (Samozřejmě za dodržení veškerých bezpečnostních pravidel.) Pro jistotu jsem roztok na těch cca 60 °C zahřál a nechal chvíli míchat.
Jak hnojit Boraxem
Mineral Hořká sůl s Boraxem se aplikuje rozhozením v dávce 10 – 15 g na 1 m2 a zapravením do půdy brzy na jaře nebo na podzim přičemž pro příjem kořeny musí mít půda teplotu nad bodem mrazu, nebo pak během vegetace 3 – 5 postřiky v dávce 25 g na 1l vody (2,5% roztokem) foliání aplikací (tzn.
Archiv
Jak často používat hořkou sůl
Pro listové hnojení (postřikem na list) doporučujeme dávku 5 – 15 g na 1 litr vody. Zálivku nebo postřik provádíme v ranních nebo večerních hodinách, kdy sluneční záření není tak silné. Při silných příznacích nedostatku hořčíku může být uvedené dávkování až zdvojnásobeno. Doba aplikace: použití není časově omezeno.
Co obsahuje borax
Veškerý borax je přírodního původu a jedinný rozdíl je v obsahu vázané vody. Běžně se prodává jako technický, nebo zemědělský prostředek s čistotou 99 – 99.5%. Běžné nečistoty jsou chloridy, sírany, fosforečnany a uhličitany draslíku, sodíku a vápníku, ale neobsahuje žádné jedovaté těžké kovy.
Kde se těží borax
NalezištěTurecko – Eskişehirská provincie, Střední Anatolie – největší ložisko boraxu na světě;Itálie – Larderello, Toskánsko;Ukrajina – bahenní sopka u Bondarenkove, Kerčský poloostrov, Krym ;USA – jezera Borax Lake a Clear Lake, Kalifornie; jezero Borax Lake, Oregon;Tibet;Indie – Ladak;a další.
Co je borex
Název borax označuje jednoklonný minerál. Tento název pochází z arabštiny, ale ve středověku se mu říkalo tinkal, jelikož byl do Evropy dovážen z Tibetu. Borax pochází z ložisek evaporitů, vzniká vysrážením ve slaných jezerech a jako výkvět na půdách aridních oblastí. Na Mohsově stupnici tvrdosti má hodnotu 2.
Které hnojivo obsahuje Bor
Listové hnojivo Folit Bór 150 SL obsahuje bór ve formě kapalného koncentrátu. Je určeno k odstranění deficitu bóru v půdě a k pokrytí zvýšených nároků na příjem bóru některými plodinami. Hnojivo se nejvíce hodí pro řepku olejku, mák a další olejniny, cukrovku, ovocné dřeviny a některé druhy zeleniny.
Na co se používá hnojivo hořká sůl
Hořká sůl je nejvhodněji působící a bezezytku rychle rospustné hnojivo, které odstraňuje nedostatek hořčíku u všech zahradních plodin, tj. zeleniny, ovoce i okrasných rostlin. Hořčíku často bývá nedostatek tam, kde se jim nehnojí, nebo kde se k vápnění nepoužívají dolomitické vápence.
Na co je dobrá hořká sůl
Hořká sůl je nejvhodnější rychle působící a bezezbytku rozpustné hnojivo, které odstraňuje nedostatek hořčíku – důležitá živina všech zahradních plodin, tj. zeleniny, ovoce i okrasných rostlin.
Jak vypadá borax
Vlastnosti. Optické vlastnosti: Barva: bezbarvý, šedá, šedobílá, modrá, zelená, bezbarvý v procházejícím světle. Lesk skelný, mastný, průhlednost: průsvitný až neprůhledný, vryp bílý. Chemické vlastnosti: Složení: Na 12,06 %, B 11,34 %, H 5,29 %, O 71,32 %.
Kdy hnojit hořkou soli
Hořká sůl je hnojivo, jehož použití není časově omezeno. Použití při hnědnutí tůjí, jehličnanů na podzim. Hořká sůl je nejvhodněji působící a bezezytku rychle rospustné hnojivo, které odstraňuje nedostatek hořčíku u všech zahradních plodin, tj. zeleniny, ovoce i okrasných rostlin.
Kdy hnojit hořčíkem
Management hnojení obilovin
Hořčík je možné dodat i v rámci vápnění půdy dolomitickým vápencem v podzimním období s následným zapravením do půdy orbou, kdy je počítáno s pozvolnějším a dlouhodobějším účinkem těchto hnojiv.
Kdy davat hořkou sůl
Hořká sůl je hnojivo, jehož použití není časově omezeno. Použití při hnědnutí tůjí, jehličnanů na podzim. Hořká sůl je nejvhodněji působící a bezezytku rychle rospustné hnojivo, které odstraňuje nedostatek hořčíku u všech zahradních plodin, tj. zeleniny, ovoce i okrasných rostlin.
Jak dodat hořčík do půdy
Kyselé půdy právě nyní na podzim vápníme především hnojivy s obsahem hořčíku, tedy dolomity, dolomitickými vápenci, případně struskou. Během vegetace rostlinám hořčík dodáváme hnojivy typu Kieserit nebo hořkou solí. Účinnost závisí na vlhkosti půdy, proto je vhodná kombinace se závlahou.
Co hnojit hořkou soli
Hořká sůl je hořečnaté hnojivo určené k hnojení zeleniny, rychlené zeleniny, ovocných stromů a keřů, ale i chmele, vinné révy a okrasných jehličnanů.
Čím hnojit pole
Nejčastěji se používá kravský nebo koňský. Koňský hnůj je záhřevnější, obsahuje rohovinu a hodí se zejména do těžších půd a pařenišť. Kravský hnůj se zase pomaleji rozkládá. Pokud budete záhony hnojit hnojem, nepoužívejte již vápno, zničili byste dusík.
Čím hnojit túje
Thuje hnojíme 1x do roka hnojivem na jehličnany (zahrádkářské obchody). Hnojíme začákem vegetace – květen. Můžeme je ale přihnojovat i na podzim. Doporučená hnojiva: Lignohumát, Hortilon Premium (okrasné dřeviny), Hořká sůl, Cererit …
Kdy se používá hořká sůl
Hořká sůl je hnojivo, jehož použití není časově omezeno. Použití při hnědnutí tůjí, jehličnanů na podzim. Hořká sůl je nejvhodněji působící a bezezytku rychle rospustné hnojivo, které odstraňuje nedostatek hořčíku u všech zahradních plodin, tj. zeleniny, ovoce i okrasných rostlin.
Čím nejlépe hnojit
Pokud chcete využít organická hnojiva, zapravte do půdy například dobře uleželý koňský hnůj, který je bohatý na dusík. Vhodnou alternativou jsou organická hnojiva ve formě fermentovaných granulí. Z minerálních hnojiv pak doporučujeme ta s vysokým obsahem dusíku, protože dusík je látka, která podporuje růst rostlin.
Kdy sázet po hnojení
Kdy hnojiva vysadit a proč
Nejčastěji se ale udává časový interval posledních 7-14 dní pěstování, a to podle toho, čím konkrétně a v jakém množství pěstitel rostliny hnojí. U šetrnějších biohnojiv můžeme počítat s dobou posledních 5-7 dní.
Co nesnáší túje
Kromě túje si to nechá líbit i habr nebo ptačí zob. Smiřte se ale s tím, že stříháním se ochudíte o případné květy vysazených keřů, takže o barevnosti ani proměnlivosti nemůže být řeč, ať už pro zeď zvolíte cokoli.
Co s přerostlými Tujemi
Při takto silném zásahu je třeba načasovat řez na období podzimu až poloviny zimy. Tím omezíte ronění pryskyřice na minimum. Samozřejmostí by mělo být zatření velkých řezných ran štěpařským voskem. Zátěž radikálního řezu výrazně snížite rozložením do delšího časového období (nejméně na 2 roky).
Jak casto aplikovat hořkou sůl
zálivka nebo postřik na listy nebo jehličí působí proti žloutnutí listů a jehličí, zálivka na růže pro větší květy se aplikuje na jaře po prvních listech a pak opět po odkvetení, zálivka na pokojové rostliny jednou za měsíc je posílí a stimuluje k růstu.