Jak poznat parabeny?

Jak poznat silikony a parabeny v kosmetice

Odhalíte je jednoduše pod názvy metylparaben, etylparaben, propylparaben a butylparaben. Silikony — V šampónech a pleťových krémech můžete narazit na silikony, které se používají ke zjemnění vlasů a pleti.
Archiv

Jaké látky škodí vlasům

Tohle si pohlídejte!Ftaláty. Ftaláty, které bývají označeny jako DBP či DEP, patří mezi chemické látky, které se využívají nejen v kosmetice, ale taky třeba při výrobě PVC.Parabeny. Parabeny jsou skupinou chemických látek.Sulfáty.Polyethylenglykol.Diethanolamin.

Co znamená bez Parabenu

Parabeny jsou látky, které mají antibakteriální účinky. Tato vlastnost zaručuje, že výrobek nepodléhá po delší dobu kazivosti. Výrobci kosmetiky proto s oblibou parabeny používají, aby prodloužili trvanlivost svých kosmetických výrobků a dokázali, tak prodat více kusů a vydělat více peněz.

Jak se pozná přírodní kosmetika

Můžete se setkat s označením „přírodní“ či „bio“ i u kosmetických produktů, které tomuto označení úplně neodpovídají. Proto se raději podívejte na složení výrobku a na obalu hledejte ochrannou známku (logo), která je udělována nezávislou certifikační organizací společně s certifikátem při splnění stanovených pravidel.
Archiv

Jak se poznají silikony

Silikony mívají kulatější tvar

Vyrábějí se silikony kulaté i do tvaru slzy. Spíše záleží na způsobu provedení operace, zda jsou silikony vložené pod sval, nebo pod kůži. Nejlépe se to ale pozná, když žena leží. Velká přírodní prsa se jakoby rozlijí po hrudi, umělá více drží tvar.

Co nepatří do přírodní kosmetiky

Škodlivé složky v kosmeticeSLS (Sodium Lauryl Sulfate) a SLES (Sodium Laureth Sulfate) Nejčastěji se tyto látky vyskytují v tekutých mýdlech, šamponech a gelech.Ftaláty (DBP, DMP a DEP)Hliník.Parabeny.Dimethicon (polymethylsiloxan, E 900)Umělá barviva.Silikony v kosmetice: Kapitola sama pro sebe.

Co nepatri na vlasy

Při výběru vlasové kosmetiky bychom se měli vyhnout látkám, jako jsou parabeny, silikony, ropné deriváty, ftaláty a sulfáty (SLS, SLES). Tyto látky způsobují různé alergie, ucpávají póry a zatěžují naše vlasy. Přírodní vlasová péče, na rozdíl od té běžné, tyto látky neobsahuje.

Jak poznat kvalitní kosmetiku

V České republice certifikaci kosmetických přípravků vyráběných z přírodních a ekologických surovin – známku CPK (Certifikovaná přírodní kosmetika) a její nadstavbu CPK bio – uděluje kontrolní organizace KEZ, o. p. s., při dodržení Standardů KEZ, jež vychází ze standardů COSMOS, a to již od roku 2007.

Jak poznat sampon bez Sulfatu

Jak je poznat Mají většinou koncovku –cone, -conol, -silofane. Jako například Amodimethicone, Dimethicone či Dimethiconol.

Co jsou parabeny v kosmetice

Proč jsou parabeny v kosmetice Parabeny (estery p-hydroxybenzoové kyseliny) jsou skupinou široce užívaných látek, které se používají jako konzervační činidla v kosmetice a farmaceutickém průmyslu.

Jaké šampony jsou bez silikonů

V kategorii Šampony bez silikonu zákaznící nejvíce chválí značky TreSemmé, Milv… V kategorii Šampony bez silikonu zákaznící nejvíce chválí značky TreSemmé, Milva a Lobey.

Co je to Dimethicone

Dimethikon (olej) Olejová složka, účinky silikonů. Silikonový polymer. Pro pokožku: dodává hebkost, zabraňuje podráždění a zarudnutí, vytváří ochranný film.

Jak poznat non Toxic produkt

Přírodní kosmetika označená ochrannou známkou BDIH nesmí obsahovat ropné produkty (vazelína, parafín), syntetické parfémy a barviva, chemické konzervanty (pro konzervování je povoleno užívat ty emulgátory a tenzidy, které se vyrábí z rostlinných surovin, tedy tuků, vosků, lecitinu, atd.).

Na co si dát pozor v kosmetice

Dávejte pozor na látky s příponou -eth, protože se jedná o etoxylované mastné alkoholy (alcohol ethoxylates) a jejich deriváty. Určitě v něm najdete sodium lauryl sulphate – pěnidlo a emulgátor, který dráždí pokožku a může být kontaminovaný dalšími látkami. Ten se často přidává i do zubních past.

Co jíst pro lepší vlasy

Zelenina je prospěšná nejen pro celkové zdraví, ale také pro podporu růstu vlasů. Zejména pak ta zelená, která obsahuje kyselinu listovou a železo. Pokud však preferujete ovoce, sáhněte po mandarinkách, citronech, ananasu, pomerančích a jablkách. Tyto druhy obsahují vitamíny C, který je pro vlasy velmi důležitý.

Jaké vitamíny chybí Když padají vlasy

Co může způsobit nadměrné vypadávání vlasů Velmi důležitými vitamíny pro zdravé vlasy jsou vitamín A, vitamín B (B6, B12), vitamín C, zinek, hořčík, železo, betakaroten a biotin.

Kde jsou parabeny

Parabeny (estery p-hydroxybenzoové kyseliny) jsou skupinou široce užívaných látek, které se používají jako konzervační činidla v kosmetice a farmaceutickém průmyslu. Najdete je všude od šampónů, sprchových gelů a tělových mlék, přes zubní pasty a pěny na holení, až po opalovací krémy a líčidla.

Jak poznat sulfáty v kosmetice

Důležité je sledovat etiketu na výrobcích. Na obalech šamponů jsou parabeny označeny velkým písmenem E s trojčíslím, například E214, E126 či jiným. Sulfáty zvyšují pěnění přípravků a lidé pak mají pocit, že tyto přípravky mnohem lépe fungují.

Jak poznat šampon bez sulfátů

Důležité je sledovat etiketu na výrobcích. Na obalech šamponů jsou parabeny označeny velkým písmenem E s trojčíslím, například E214, E126 či jiným. Sulfáty zvyšují pěnění přípravků a lidé pak mají pocit, že tyto přípravky mnohem lépe fungují.

Jak poznat silikony ve vlasech

Silikony poznáte většinou podle jejich koncovky, například končí –thicone, -cone, -thiconol, -silixona nebo –silane. Rozpustné a částečně rozpustné ve vodě velmi často obsahují označení “PEG“ a někdy i číslovku.

Jak zvýšit hustotu vlasů

Vhodné potraviny, které zlepší kondici a zvýší hustotu vašich vlasů, jsou například vejce, citrusové plody, hnědá rýže, ústřice, některé druhy ořechů, losos, čočka nebo jogurt. Množství potřebných živin dodá vašim vlasům také listová zelenina, jako například kapusta, špenát nebo mangold.

Proč mi padají hodně vlasy

Nadměrné vypadávání vlasů

Nejčastější příčinou vypadávání vlasů je stres a hormonální změny. Hormonální změny mohou být způsobeny poruchou štítné žlázy, ale i nerovnováhou estrogenu a testosteronu, která škodí vlasovým kořínkům. Mnoho žen má problémy s vypadáváním v období menopauzy, kdy klesá hladina estrogenu.

Co pomáhá na slabé vlasy

Pomoci si můžete i posilujícími přípravky, které byly speciálně vyvinuté pro vlasy s tendencí vypadávat a obsahují účinné aktivní složky jako kofein a vyživující látky jako panthenol, koenzym Q10 či zinek. Tyto přípravky se pak navíc starají nejen o vlasy, ale i o pokožku hlavy.

Kdy nejvíce padají vlasy

Nikoho asi nepřekvapuje, že právě podzim je druhou sezónou, kdy nejvíce vypadávají vlasy. Jeden švédský průzkum odhalil, že vlasový výpadek během podzimu je způsobem větším růstem vlasů v červenci. Jedna z teorií je, že k tomuto jevu dochází proto, aby nás vlasy v létě chránily před UV zářením.

Jak udělat z jemných vlasů husté

8 ověřených způsobů, jak mít hustější a zdravější vlasyPravidelně si myjte vlasy.Na složení záležíPečujte o pokožku hlavy.Používejte ověřené přípravky pro růst vlasůVyvarujte se barvení vlasůSluneční záření není jen vitamin D.Poškození kulmou, žehličkou či fénem.Masáže hlavy nejsou jen relaxace.