Jak pracovat s epoxidovou pryskyřici?

Jak na epoxidovou pryskyřici

K odstranění pryskyřice, která ještě nebyla vytvrzena, je možno použít různé speciální přípravky a čističe jako například technický líh či aceton. Technický líh je k této činnosti více vhodný, protože je méně škodlivý a nevytvrzenou pryskyřici s ním lze snadno otřít.

Jak dlouho schne epoxidová pryskyřice

Doba vytvrzení k odformování při 23 °C cca 48 hod. Obě složky musí mít před smícháním pokojovou teplotu. Systém je optimalizován pro zpracování a vytvrzování v teplotách 20 – 25 °C. Při zpracování je nezbytné dodržet daný mísící poměr mezi pryskyřicí a tvrdidlem.

Jak pracovat s křišťálovou pryskyřici

Křišťálová pryskyřice Crystal Diamond se hodí pro vylévání hlubších lůžek komponentů. Použijte ji při tvorbě šperků, odlitků nebo na různé základy, které jsou vykládané drobnými předměty. Při práci vytváří nejméně bublinek, tvrdne až 48 hodin. Po zaschnutí je pevná, lesklá, zcela průhledná a odolává zažloutnutí.
Archiv

Čím natřít epoxid

Dobrý den, na epoxidovou pryskyřici lze použít epoxidový lak nebo polyuretanové laky. Nepředpokládám, že by toto výrazně prodloužilo změnu barvy květin i když lak bude obsahovat UV fitry, ty ochraňují hlavně samotná lak a část záření proniká dále.

Jak obarvit epoxidovou pryskyřici

Jak obarvit pryskyřici

Další možností, jak obarvit epoxidovou pryskyřici jsou různé metalické prášky – metalický pigment. Jde o jemný prášek v různých barvách, s jehož pomocí se vytvoří ve výsledku metalický efekt. Metalický pigment pryskyřici probarví do neprůhledné podoby.

Jak brousit a leštit epoxid

K broušení odlitku z epoxidové pryskyřice budete potřebovat brusné papíry až do zrnitosti 3000, tzn. všechny hrubosti od hrubých papírů až po nejjemnější brusný papír o zrnitosti 3000. Každou zrnitostí brousíme jemně bez vyvíjení tlaku na materiál a to krouživými pohyby až do zrnitosti 3000 brusného papíru.

Jak dlouho schne epoxidová barva

Schnutí: při 20°C – 5 hodin, při 60°C – 35 min, při použití IR – 15 – 20 min.

Jak urychlit tuhnutí epoxidu

Při vytvrzování vzniká teplo. Pokud smícháte v kalíšku větší množství epoxidu (cca 30 gramů a více) vzniká tolik tepla, že se zrychluje vytvrzování. Tím vzniká více tepla, tím se dále zrychluje vytvrzování atd.

Jak leštit epoxid

K leštění epoxidové pryskyřice (po vybroušení zrnem na K3000) se používá pasta na leštění pryskyřice. Leštidlo na pryskyřici nabízí každý výrobce v trochu jiném složení, většinou patentovaném nebo lety osvědčeném. Další pomůckou je leštící kotouč. I ten je potřeba odzkoušet nebo zvolit doporučenou kombinaci výrobcem.

Jak se míchá pryskyřice

Pryskyřici vždy mícháme pomalu a důkladně, stíráme strany, otíráme špachtli a mícháme ode dna. Střídáme směr míchání ve směru a proti směru hodinových ručiček tak, abychom zajistili kompletní promíchání obou složek.

Jak vyleštit epoxid

Doporučujeme použít leštící pastu Finixa POL10, což je jednokroková pasta upravená nanotechnologií, která leští od nejhrubšího zrna po nejjemnější a dosahuje vysokého lesku 95%.

Jak dlouho schne Epoxidovy zaklad

Schnutí: při 20°C – 5 hodin, při 60°C – 35 min, při použití IR – 15 – 20 min.

Jak urychlit schnutí epoxidu

Po celou dobu tvrdnutí epoxidové pryskyřice udržujte stálou teplotu v místnosti nad 20 °C. Při poklesu pod 19 °C se posouvá doba tvrdnutí o několik dní. Vytvrzení je možné naopak urychlit zvýšením teploty.

Jak dlouho tuhne epoxid

Pracovní postup:

Použití: lepení a tmelení, k příprava stěrkových hmot a tmelů
Ředění: neředit
Vlastnosti: odolává kyselině, hydroxidu, benzínu a oleji
Vytvrzení: 24 hodin při 23°C
Vzhled: nažloutlá až žlutá čirá viskozní tekutina

Čím slepit pryskyřici

Lepidla a pryskyřiceARADUR® ztvrzovač H2. Vytvrzovací složka pro Araldit® Epoxy Systems B 1 a Araldit® Resin 2.Araldit® Resin 2.Araldit® Epoxy Systems B 1.Araldite® Rapid dvousložkové epoxidové lepidlo.Vteřinové lepidlo CA 221.Lak Zaponlack.

Jak Vylestit epoxidovou pryskyřicí

Jemné broušení pryskyřice před leštěním se provádí od zrnitosti K1500 až K3000. K leštění epoxidové pryskyřice (po vybroušení zrnem na K3000) se používá pasta na leštění pryskyřice. Leštidlo na pryskyřici nabízí každý výrobce v trochu jiném složení, většinou patentovaném nebo lety osvědčeném.

Jak obarvit epoxidovou pryskyřicí

Jak obarvit pryskyřici

Další možností, jak obarvit epoxidovou pryskyřici jsou různé metalické prášky – metalický pigment. Jde o jemný prášek v různých barvách, s jehož pomocí se vytvoří ve výsledku metalický efekt. Metalický pigment pryskyřici probarví do neprůhledné podoby.

Jak vybrousit epoxid

V naprosté většině případu stačí začít brousit zrnitostmi K240 nebo K360. Důležité pro broušení je napnutí papíru. Brousíme rovnoměrným pohybem a tlakem ve směru vláken dřeva.

Jak na epoxidovou podlahu

Epoxidová stěrka

Tloušťka vrstvy závisí na nerovnostech podkladu. Stěrka se nanáší rozléváním na předem připravený podklad a postupným roztahováním na plochu. Epoxidy jsou většinou pochozí po 24 hodinách, mechanicky zatížitelné po 3 dnech, chemicky po 7 dnech.

Čím slepit pryskyřicí

Lepidla a pryskyřiceARADUR® ztvrzovač H2. Vytvrzovací složka pro Araldit® Epoxy Systems B 1 a Araldit® Resin 2.Araldit® Resin 2.Araldit® Epoxy Systems B 1.Araldite® Rapid dvousložkové epoxidové lepidlo.Vteřinové lepidlo CA 221.Lak Zaponlack.

Jakou epoxidovou pryskyřicí

Ideální hodnota se pohybuje mezí 75-80ShA. Příliš tvrdé systémy jsou pak křehčí a zároveň nejsou schopné absorbovat vnitřní pnutí způsobené pracováním dřeva. maximální vrstva lití – jakou maximální vrstvu lze odlévat najednou, aniž by hrozila exotermní reakce (vyvření pryskyřice)

Jaká jsou převážně epoxidová lepidla

Při opracování odlitků dochází k vyštípání epoxidu nebo dřeva a pro rychlé opravy se používají vteřinová kyanoakrylátová lepidla Starbond nebo rychlá epoxidová lepidla typu Veropal Quick. Lepidla se dále používají pro různé konstrukční lepení, a to nejen pro dřevo, ale i pro jiné materiály.

Jak obarvit epoxid

Jak obarvit pryskyřici

Zvolíme-li čirou pryskyřici, můžeme do ní přidat i různé dekorační materiály, jako například kamínky, skleněné drtě, barevné glitry, mušličky, sušené květiny či další dekorativní ozdoby. Další možností, jak obarvit epoxidovou pryskyřici jsou různé metalické prášky – metalický pigment.

Co je to epoxidový nátěr

Epoxidová nátěrová hmota na beton a podlahy s velmi vysokou mechanickou zátěží. Kolorovaný, dvousložkový, rozpouštědlový epoxidový nátěr s vysokou kryvostí, odolností a dlouhou životností.

Jak správně namíchat epoxid

Nádoby na míchání musí být vždy suché a čisté, na to nezapomínejte. V žádném případě nedopusťte, aby při míchání byla v kelímku přítomná voda. Po smíchání můžete přidat barviva nebo pigmenty. Barviva ani jiné přídavky do pryskyřice nikdy nedáváme před smícháním obou složek.