Jak pracovat s NFC?

Jak sdílet přes NFC

Odesílání snímků do smartphonu typu Android (NFC-sdílení jedním dotykem)Na smartphonu zapněte funkci NFC.Zobrazte jeden snímek na přístroji.Smartphonem se dotkněte přístroje. Přístroje se propojí se smartphonem a na smartphonu se automaticky spustí aplikace PlayMemories Mobile.

Jak zapnout funkci NFC

Zapnutí NFC (Near Field Communication)V telefonu otevřete aplikaci Nastavení.Klepněte na Připojená zařízení Předvolby připojení NFC.Zapněte možnost Používat NFC.

Jak se používá NFC

NFC platby, tedy bezkontaktní platby mobilem, probíhají velmi jednoduše. V ideálním případě vaše banka podporuje Google Pay nebo Apple Pay, případně některou ze služeb pro placení chytrými hodinkami. Potom si s danou aplikací pouze spárujete svoji platební kartu a v podstatě máte hotovo.
Archiv

Jak fungují NFC platby

Při placení zapněte NFC a zapněte obrazovku vašeho zařízení.

Pak už je to stejné jako u platby kartou. Po pípnutí se provede platba a přímo v aplikaci najdete informace o proběhlé transakci. Pokud platíte do 500 Kč, obvykle nebude nutné zadávat PIN kód ani potvrzovat platbu odemčením.

Jak platit telefonem s Androidem

Nastavení platební metody pro bezkontaktní transakceSpusťte aplikaci Peněženka Google .V horní části klepněte na kartu, kterou chcete použít. Možná bude potřeba přejet prstem, než ho najdete.Zkontrolujte zprávu nad kartou: „Přiložte ke čtečce“ . Vaše karta je připravena k bezkontaktní platbě.

Jak nahrát čip do telefonu

Jediný způsob jak takový klíč jednoduše "zkopírovat" je mít jej u jednoho telefonu který bude přes síť propojen s druhým telefonem a bude fungovat jako takový NFC tunel – to co telefon u čtečky přijme, to pošle druhému telefonu a ten to vyšle do čipu.

Jak zaplatit kartou v mobilu

Budete potřebovat mobil s operačním systémem Android a svou platební kartu.Spusťte aplikaci Peněženka Google (Google Wallet).Klepněte na symbol „+“ nebo na možnost „Přidat do Peněženky“.Klepněte na možnost „Platební karta“.Klepněte na možnost „Nová kreditní nebo debetní karta“.Následujte další případné instrukce.

Jak zjistit jestli mi funguje NFC

K samotnému ověření funkčnosti není potřeba žádná speciální NFC aplikace Android, bohatě vám postačí si funkčnost vyzkoušet s dalším zařízením, případně s čtečkou NFC tagů. Neexistuje totiž prakticky šance, že by se telefon s funkčním NFC s ní úspěšně nepropojil – úspěšnost spárování se pohybuje na hranici 100 %.

Jak přečíst NFC kartu

Vypněte obrazovku, zapněte ji a poté přiložte kartu k telefonu. Na telefonu se poté zobrazí zpráva Zjištěn štítek NFC. Klepněte na zprávu a poté vyberte aplikaci pro přečtení karty.

Jak nastavit NFC čip

Abyste mohli „oživit“ NFC Smart tagy, musíte si stáhnout novou verzi Loxone Smart Home App Version na Vaše zařízení s Androidem, který podporuje NFC. V menu nastavení -> Nástroje -> můžete během několika sekund nastavit NFC příkazy nebo pozici v App a rovnou je používat.

Jak si dát kartu do mobilu

Přidání nové kartySpusťte aplikaci Peněženka Google .Dole klepněte na možnost Přidat do Peněženky .Klepněte na možnost Platební karta.Klepněte na možnost Nová kreditní nebo debetní karta.Dole klepněte na Uložit.Přečtěte si podmínky vydavatele a klepněte na Přijmout.

Proč mi nefunguje NFC

Pokud po přiložení telefonu ke čtečce nijak nezareaguje, pak NFC nefunguje správně. Signál NFC může rušit obal telefonu, zkuste jej z něj vytáhnout a zaplatit ještě jednou. Když ani to nepomůže, kartu z telefonu odeberte a nahrajte znovu.

Jak si dat kartu do telefonu

Přidání nové kartySpusťte aplikaci Peněženka Google .Dole klepněte na možnost Přidat do Peněženky .Klepněte na možnost Platební karta.Klepněte na možnost Nová kreditní nebo debetní karta.Dole klepněte na Uložit.Přečtěte si podmínky vydavatele a klepněte na Přijmout.

Proč mi nejde platit kartou v mobilu

Zkontrolujte nastavení karty ve Smart Bance nebo aplikacích, zda je karta, se kterou chcete platit, nastavena jako výchozí. V případě, že jste nebyli delší dobu připojeni k internetu, mohlo se stát, že nedošlo ke spárování transakce. Je tedy nutné se opět připojit k internetu, aby došlo ke správnému spárování.

Jak zjistit jestli mám NFC

To, zda váš telefon podporuje funkci NFC poznáte ve vašem systémovém nastavení v záložce Připojení či Bezdrátová připojení a sítě. V nabídce byste měli najít přepínač NFC. Také rychlým pohledem na telefon můžete zjistit, zda NFC podporuje.