Jak probíhá prohlídka bytu?

Na co se zaměřit při prohlídce bytu

Přečtěte si, na jaké základní body se během prohlídky domu či bytu zeptat, abyste na nic důležitého nezapomněli.Kolik vlastně byt či dům doopravdy měříJakou mám jistotu, že údaje na papíře odpovídají skutečnostiKomu byt či dům skutečně patříPrávní vady nemovitosti.Sousedé, hluk z ulice a jiné negativní vlivy.
Archiv

Co si vzít na prohlídku bytu

Nezapomeňte na osobní doklad

Zcela nejvhodnější pro tuto příležitost bude váš občanský průkaz, a to hned z několika důvodů. Jednak tím dáváte najevo, že jste řádná osoba, se kterou se nebude nikdo bát podepsat smlouvu, a dále je v něm uvedeno vaše trvalé bydliště. Tento údaj může některý pronajímatel vyžadovat.

Jak zapůsobit na prohlídce bytu

Snažte se vypadat tak, že o byt máte skutečný a vážný zájem, že jste seriózní, že si ho můžete dovolit a že jste připraveni se okamžitě bavit o podmínkách nájmu. Snažte se vzbudit dojem, že zrovna vy jste těmi, koho majitel hledá a jste připraveni jednat.
Archiv

Na co si dát pozor při výběru bytu

8 věcí, na které si dát pozor při koupi bytuPrávní stav bytu.Technický stav bytu.Reálná velikost bytu.Poplatky, exekuce a dluhy.Rezervační smlouva.Rezervační poplatek.Kontrola smluvní dokumentace.Koupě družstevního bytu.

Co zjistit před pronájmem bytu

Otázky majitele nebo pronajímatelekolik osob bude v bytě bydlet,kde zájemce pracuje, případně co studuje,zda chce mít nájemník zvíře,zda je nájemník kuřák,jestli se bude v bytě hrát na hudební nástroje,od kdy by bylo možné nastěhování,případně, zda můžete vidět výpis z bankovního účtu či pracovní smlouvu.

Na co se zeptat nájemníka

Otázky, kterými prověříte nájemníka

Máte práci nebo studujete Mohu se zeptat v jaké firmě/na jaké škole Jak dlouho jste v této poslední práci Co jste dělal před tímto zaměstnáním

Jak napsat že mám zájem o byt

7 tipů, se kterými dostanete do užšího výběru zájemců o bytPředstavte se a vysvětlete, proč vás jeho byt zaujal.Popište vaše současné bydlení a proč hledáte nové.Objasněte, s kolika lidmi a na jak dlouho se nastěhujete.Doptejte se, od kdy se byt uvolní.Informujte, jaká zvířata máte, nebo zakrátko pořídíte.

Na co si dát pozor při prohlídce domu

Na co se zeptat během osobní prohlídky nemovitostiV jakém stavu je elektroinstalace a kdy byly naposledy dělány rozvodyJak jsou udělány rozvody vodyJaké jsou přibližné náklady na vytápěníJaká je výše rezervačního poplatkuJací jsou sousedéJe zde dobré připojení k internetu

Jak nenaletět při pronájmu bytu

5 tipů, jak nenaletět při pronájmu bytu jako nájemce1) Byt si pořádně prohlédněte.2) Smlouvu podepište výhradně s vlastníkem bytu.3) Věnujte pozornost obsahu nájemní smlouvy.4) Nebojte se zákazů (tedy jen některých)5) Kontrolujte pronajímatele.Náš tip.

Jak postupovat při koupi bytu

6 věcí, které musím udělat po koupi nemovitosti.Přepis energií a služeb.Smlouva s SVJ (při koupi bytu)Doložení listu vlastnictví (při koupi nemovitosti s hypotékou)Daň z nabytí nemovitosti.Přihlášení k dani z nemovitosti.Pojištění nemovitosti a domácnosti.

Jak začít pronajímat byt

Při pronájmu na vlastní pěst si nájemníka hledáte sami. Nejdříve musíte nemovitost nafotit, poté sepsat inzerát a následně si vytipovat, kam jej umístíte. Zvolit můžete online inzertní portály, ale také nástěnky nebo jiná místa v okolí bytu. Jakmile najdete vhodného kandidáta, měli byste si jej prověřit.

Na co si dát pozor při pronájmu

Na co si dát pozor při pronájmu nemovitostíNájemní smlouva. Základem každého smluvního vztahu by měla být písemně sepsaná smlouva, která obsahuje základní dohodu smluvních stran.Prověření zájemcůStanovení výše nájmu a záloh na energie.Splatnost nájmu a kauce.Pravidelná komunikace s nájemníky.

Jak zaujmout majitele bytu

7 tipů, se kterými dostanete do užšího výběru zájemců o bytPředstavte se a vysvětlete, proč vás jeho byt zaujal.Popište vaše současné bydlení a proč hledáte nové.Objasněte, s kolika lidmi a na jak dlouho se nastěhujete.Doptejte se, od kdy se byt uvolní.Informujte, jaká zvířata máte, nebo zakrátko pořídíte.

Kdo má nárok na obecní byt

O obecní byt může zažádat osoba starší 18 let, která na území ČR nevlastní bytový či rodinný dům nebo byt. Stejnou podmínku musí splnit i manžel/ka žadatele. Dále může zažádat i cizinec, který má na území ČR povolen trvalý pobyt na základě předpisu o pobytu cizinců na území ČR.

Koho musím pustit do bytu

Kromě policie, hasičů a energetiků , mají podle zákona povolen přístup na cizí pozemek, do domu, nebo bytu také spojaři, stavební a jiní úředníci, zeměměřiči, vlastníci vodovodu, kanalizace nebo sousedního rybníka či přehrady. „Někdy dokonce i myslivci,“ říká advokát Václav Sládek.

Co vše patří do nájmu

Jedná se například o dodávky vody, odvoz a odvádění odpadních vod včetně čištění jímek, dodávky tepla, odvoz komunálního odpadu, osvětlení a úklid společných částí domu, zajištění příjmu rozhlasového a televizního vysílání, provoz a čištění komínů, případně provoz výtahu.

Co vše se platí při koupi nemovitosti 2023

Daň z nabytí nemovitosti je 4 % z ceny nemovitosti. Tato daň byla zrušena od 1.12.2020 a od 1.12.2021 platí Daň z převodu nemovitosti. Daň z prodeje nemovitosti se vztahuje na příjem z prodeje. Pokud vlastník prodá nemovitost, kterou vlastnil více než 5 let, neplatí daň z příjmu z prodeje.

Jak dlouho se prodává byt

Jak dlouho trvá prodej bytu Prodej bytu trvá několik týdnů až několik měsíců. Po podpisu kupní smlouvy se čeká 20 dní na katastrální úřad, až uplyne ochranná lhůta a katastr zapíše nové vlastnické právo.

Jak neplatit daně z pronájmu

Pokud jste zaměstnanec a pronájmem jste si v roce 2022 vydělali méně než 6 000 Kč (a jiné další vedlejší příjmy nemáte), nemusíte přiznání řešit a daň z příjmu z pronájmu neodvádíte.

Jak nabídnout byt k pronájmu

Při pronájmu na vlastní pěst si nájemníka hledáte sami. Nejdříve musíte nemovitost nafotit, poté sepsat inzerát a následně si vytipovat, kam jej umístíte. Zvolit můžete online inzertní portály, ale také nástěnky nebo jiná místa v okolí bytu. Jakmile najdete vhodného kandidáta, měli byste si jej prověřit.

Kdo je nájemce a kdo podnájemce

Pronájem = Majitel pronajímá byt nájemci na základě nájemní smlouvy. Podnájem = Nájemce, který má platnou nájemní smlouvu s majitelem, byt nevyužívá (nebo jej využívá jen z části) a poskytuje byt či jeho část k obývání podnájemníkům na základě podnájemní smlouvy.

Kdo je nájemce a kdo nájemník

Jak už jsme zmínili, nájem je vztah mezi vlastníkem bytu neboli pronajímatelem a nájemcem. Tento typ závazku vzniká uzavřením nájemní smlouvy. Pronajímatel přenechává nájemci dům, byt nebo jeho část k dočasnému užívání a nájemce platí nájemné za možnost užívat prostory.

Co napsat při zajmu o byt

Představte se a vysvětlete, proč vás jeho byt zaujal.Představte se a vysvětlete, proč vás jeho byt zaujal.Popište vaše současné bydlení a proč hledáte nové.Objasněte, s kolika lidmi a na jak dlouho se nastěhujete.Doptejte se, od kdy se byt uvolní.Informujte, jaká zvířata máte, nebo zakrátko pořídíte.

Jak získat sociální byty

Pokud chcete požádat o sociální bydlení, je potřeba se v místě Vašeho trvalého bydliště nebo faktického pobytu obrátit na sociální odbor (případně bytový), tedy na sociálního pracovníka obce, nebo na neziskovou organizaci, která nabízí pomoc lidem v bytové nouzi a v případě malé obce se můžete obrátit na starostu.

Kde žádat o byt

Žádost o byt se podává na úřadu příslušné městské části, nejčastěji na bytovém odboru v místě trvalého pobytu žadatele.