Jak propojit listy v Excelu?

Jak spojit dvě tabulky v Excelu

Jak propojit tabulky v Excelu Pro propojování tabulek v Excelu se nejčastěji používá funkce SVYHLEDAT (v anglické verzi Excelu VLOOKUP). Pomocí funkce SVYHLEDAT můžeme do tabulky doplnit hodnoty, které jsou uvedené v jiné tabulce. Funkce SVYHLEDAT patří do kategorie Vyhledávací funkce a funkce pro odkazy.
Archiv

Jak zafixovat list v Excelu

Postavíme se myší do řádku vzorců tam, kde máme napsané B1 (viz. červený ovál). Nyní stiskneme klávesu F4 (na některých počítačích nefunguje, pokud je to váš případ, zkuste klávesovou zkratku pravý Alt+ů). Před písmenem B i před číslem řádku 1 se nám nyní zobrazil symbol dolaru, který označuje právě zafixování.

Jak propojit sešity v Excelu

Přepněte do cílového sešitu a klikněte na list, kam chcete propojená data umístit. Vyberte buňku, kam chcete umístit propojená data, a pak přejděte na Domů > Schránka > Vložit > Vložit odkaz.

Jak označit více listu v Excelu

Klávesnice: Nejdřív stisknutím klávesy F6 aktivujte ouška listů. Potom pomocí kláves se šipkou doleva nebo doprava vyberte list, který chcete, a pak můžete list vybrat pomocí kombinace kláves Ctrl+Mezerník. Pokud chcete vybrat další listy, opakujte kroky se šipkou a klávesou Ctrl+Mezerník.

Jak spojit dvě kontingenční tabulky

V sešitu klikněte na prázdnou buňku (která není součástí kontingenční tabulky). Na panelu nástrojů Rychlý přístup klikněte na ikonu průvodce kontingenční tabulkou a grafem. V průvodci na stránce Krok 1 klikněte na Násobné oblasti sloučení a potom klikněte na Další.

Jak spojit tabulky

Vyberte zavřít & načíst tabulku , abyste se vrátili do listu, a přejmenováním karty listu na "kategorie pq". Vyberte list data prodeje , otevřete Power Query a pak vyberte domů > Sloučit > slučovací dotazy > Sloučit jako nové.

Jak zkopírovat list v Excelu do jiného souborů

Zkopírování listu do jiného sešitu

Klikněte na list, který chcete zkopírovat. V nabídce Úpravy klikněte na List > Přesunout nebo zkopírovat list. V nabídce Do sešitu klikněte na sešit, do kterého chcete list zkopírovat. Tip: Pokud chcete vytvořit nový sešit obsahující přesunutý list, klikněte na Nový sešit.

Jak Zaheslovat sloupec v Excelu

Vyberte buňky, které chcete zamknout. Na kartě Domů klikněte ve skupině Zarovnání na malou šipku a otevřete tak místní okno Formát buněk. Na kartě Zámek zaškrtněte políčko Uzamčeno a potom kliknutím na OK zavřete místní nabídku.

Jak zkopírovat list v Excelu do jiného sešitu

Zkopírování listu do jiného sešitu

Klikněte na list, který chcete zkopírovat. V nabídce Úpravy klikněte na List > Přesunout nebo zkopírovat list. V nabídce Do sešitu klikněte na sešit, do kterého chcete list zkopírovat. Tip: Pokud chcete vytvořit nový sešit obsahující přesunutý list, klikněte na Nový sešit.

Jak vložit název listu do buňky

Stačí zadat vzorec = RIGHT (CELL ("název souboru", D2), LEN (CELL ("název souboru", D2)) – FIND ("]", CELL ("název souboru", D2))) v libovolné buňce a stiskněte vstoupit klíč, zobrazí název aktuálního listu v buňce. Tento vzorec je schopen zobrazit pouze název aktuálního listu, ale nikoli název jiného listu.

Jak zobrazit všechny listy v Excelu

Na kartě Domů klikněte na Formát > v části Viditelnost > Skrýt & zobrazit > Skrýt list. Pokud chcete zobrazit listy, postupujte podle stejných kroků, ale vyberte Zobrazit. V dialogovém okně Zobrazit se zobrazí seznam skrytých listů, takže vyberte ty, které chcete zobrazit, a pak vyberte OK.

Jak označit více buněk v Excelu

Výběr obsahu buňky v ExceluKliknutím vyberte buňku. Můžete na ni také přejít (a vybrat ji) pomocí klávesnice.Oblast vyberete tak, že vyberete buňku a stisknete levé tlačítko myši a přetáhnete ostatní buňky.Pokud chcete vybrat nesousedící buňky a oblasti buněk, podržte Ctrl a vyberte buňky.

Jak spojit dvě buňky v Excelu

Kombinování dat pomocí funkce CONCAT

Zadejte =CONCAT(. Vyberte buňku, kterou chcete nejprve zkombinovat. Buňky, které kombinujete, oddělte čárkami a pomocí uvozovek přidejte mezery, čárky nebo jiný text. Zavřete vzorec pomocí závorek a stiskněte Enter.

Jak vytvořit kontingenční tabulku z více listu

Na panelu nástrojů Rychlý přístup klikněte na ikonu průvodce kontingenční tabulkou a grafem. V průvodci na stránce Krok 1 klikněte na Násobné oblasti sloučení a potom klikněte na Další.

Jak použít funkci Svyhledat v Excelu

Na řádku vzorců zadejte =SVYHLEDAT().Do závorek zadejte svoji vyhledávací hodnotu následovanou čárkou.Zadejte pole tabulky nebo vyhledávací tabulku, oblast dat, která chcete prohledat, a čárku: (H2,B3:F25,Zadejte číslo indexu sloupce.Zadejte hledanou hodnotu oblasti, a to buď PRAVDA , nebo NEPRAVDA.

Jak Kopírovat funkci v Excelu

Vyberte buňku obsahující vzorec, který chcete zkopírovat. Ve skupině Schránka na kartě Domů klikněte na Kopírovat.

Jak zkopírovat tabulku v Excelu

Pro kopírování tabulky mezi otevřenými soubory je nejrychlejší následovat tento postup: Označit zdrojovu tabulku v Excelu. Stisknout klávesy CTRL+C.

Jak Zaheslovat Soubor v Excelu

Zamčení excelového souboruVyberte Soubor > Informace.Vyberte pole Zamknout sešit a zvolte Šifrovat pomocí hesla.Zadejte heslo do pole Heslo a pak vyberte OK.Potvrďte heslo do pole Znovu zadat heslo a pak vyberte OK.

Jak zamknout list

Níže je uvedený postup pro zamknutí listu.Na kartě Revize klikněte na Zamknout list.V seznamu Akce povolené všem uživatelům listu vyberte prvky, u kterých chcete uživatelům povolit provádění změn. Možnost.Volitelně zadejte heslo do pole Heslo k odemknutí listu a klikněte na OK.

Jak kopírovat list Excel

Klikněte pravým tlačítkem myši na ouško listu a vyberte možnost Přesunout nebo zkopírovat. Zaškrtněte políčko Vytvořit kopii. V části Před list vyberte, kam chcete kopii umístit. Vyberte OK.

Jak kopírovat funkci v Excelu

Kopírování buněk pomocí funkce Kopírovat a vložitVyberte buňku nebo oblast buněk.Vyberte Kopírovat nebo stiskněte Ctrl+C.Vyberte Vložit nebo stiskněte Ctrl+V.

Jak vytvořit seznam všech názvu listů ze sešitu

Získejte seznam všech názvů listů ze sešitu s užitečnou funkcíklikněte Kutools Plus > Pracovní list > Vytvořte seznam názvů listů, viz screenshot:V Vytvořte seznam názvů listů V dialogovém okně zadejte následující nastavení: (1.)Po dokončení nastavení klikněte na OK.

Jak najít list v Excelu

Skrytí nebo zobrazení okna sešituKdyž sešit zobrazíte, vyberte ho ze seznamu v dialogovém okně Zobrazit.V případě, že není tlačítko Zobrazit k dispozici, pak sešit neobsahuje skrytá okna sešitů.Pokud ukončíte Excel, zobrazí se dotaz, zda chcete uložit změny ve skrytém okně sešitu.

Jak zobrazit všechny skryté řádky v Excelu

Na kartě Domů ve skupině Buňky klepněte na tlačítko Formát. Proveďte jednu z následujících akcí: V oddílu Viditelnost klikněte na položku Skrýt a zobrazit a poté na příkaz Zobrazit skryté řádky nebo Zobrazit skryté sloupce.

Jak udělat podmíněné formátování

Použití podmíněného formátování na základě textu v buňkách

Klikněte na DOMŮ > podmíněné formátování a > zvýraznit pravidla buněk > text, který obsahuje. V levé části okna Text, který obsahuje zadejte text, který chcete zvýraznit. Vyberte barevný formát textu a klikněte na OK.