Jak prát utěrky z mikrovlákna?

Jak prát hadřík z mikrovlákna

Používejte studenou vodu. Přidejte několik kapek jemného mýdla, které neobsahuje bělidla a změkčovadla. Nechte hadřík v mýdle několik minut namočený a poté jej vyperte ve studené vodě.
Archiv

Jak vyprat utěrky v pračce

Praní v pračce

Bílé utěrky lze prát i na 95 °C (většinou není ani potřeba). Barevné perte na 40–60 °C. Vždy si ale prohlédněte štítek, který vás o péči přesně informuje. K vyprání stačí běžný prací prostředek.

Jak vyprat utěrky aby byly bílé

Šetrnější je namočit flekaté utěrky do lavoru či kýble s horkou vodou, ve které jsme rozmíchali hrnek prášku na praní, dvě lžíce sody a 2 lžíce oleje. Poslední přísada zní možná trochu nelogicky, ale olej k sobě dobře váže nečistoty. Když pak utěrky propláchnete a vyperete na 40 – 60°C, mastné nijak nebudou.

Jak se zbavit skvrny na U úterek

Ošetřete skvrnu na utěrce mýdlem a vložte ji navlhlou do igelitového sáčku. V mikrovlnce na mírný výkon nechte pak asi 90 vteřin. Opatrně pak vyndejte, nechte zchladnout a přeperte. Zajímavé.

Jak prát ručník z mikrovlákna

Když pereme, tak…

Zvolte prací program na jemné prádlo nebo vlnu. Použijte tekutý prací prostředek určený na funkční prádlo. Nepoužívejte mýdlo, prací prášek ani aviváž. Tyto prostředky mohou mikrovlákno zanášet a výrazně tak zhoršit savost utěrek.

Jak se pere mikrovlákno

Mikrovlákno se pere na teplotu 40ºC programem „vlna“ nebo podobným. Jedná se o polyesterové velmi jemné vlákno, proto je nevhodné používat na něj běžnou aviváž. Používejte pouze speciální aviváž na mikrovlákno nebo přímo prací prostředek na výrobky ze sportovních tkanin.

Jak vybělit utěrky v mikrovlnce

Když nic nezabírá, zkuste mikrovlnku

Utěrky namočte do roztoku jaru a vody (na jeden litr stačí pár kapek tohoto saponátu), vložte je do igelitového sáčku (otevřeného) a nechte vlnit na nejvyšší výkon jednu až dvě minuty. Poté je vyperte na vyvářku a uvidíte, jak prokouknou.

Jak prát ručníky a utěrky

Nejlepší je nechat utěrky před praním odmočit v teplé vodě.

Poté utěrky vyperte na 90 °C, abyste měli jistotu, že se zničí opravdu všechny bakterie a nečistoty.

Jak na utěrky bez zápachu

Babská rada, která pomáhá: ocet a soda

Vypere, odstraní skvrny, zbaví zápachu. Do zásobníku na prací prášek nalijte sklenici klasického vinného octa. Nastavte pračce co nejvyšší teplotu vody a zapněte. A to je vše.

Jak se vyvaruji utěrky

Špinavé či zašlé utěrky vyvaříte tak, že přivedete k varu vodu ve velkém hrnci. Do vřící vody nastrouháte mýdlo na praní, přidáte utěrky a necháte hodinu mírně vařit. Po vytažení budou utěrky čisté a voňavé.

Jak změkčit ručníky při praní

Pokud nechcete používat vůbec žádné prací prostředky, přidejte do prádla polévkovou lžíci octa, který ručníky změkčí. Kyselina octová spolehlivě odstraní zašedlost i skvrny z vašich ručníků.

Jak prát povlečení z Mikroplyše

Povlečení vyrobené z polyesteru, jako je mikrovlákno, mikroplyš a mikfroflanel, stačí vyprat na 30 °C. Materiál je totiž sám o sobě hypoalergenní a má skvělé antibakteriální schopnosti. Praní na více než 60 °C už opravdu není potřeba.

Jak prát Mikroflanelové povlečení

Můžete ho prát na teplotu 40°C. Ložní prádlo je nemačkavé, tudíž se obejdete bez žehličky. Mikroplyšové povlečení neboli povlečení z mikroflanelu je velmi příjemný na dotek. Povlečení perte naruby na 40°C.

Jak vyprat utěrky

Dejte do velkého hrnce vařit vodu spolu s odměrkou pracího prášku, jedním sáčkem jedlé sody a dvěma či třemi lžícemi běžného kuchyňského oleje a octa. Do této lázně vložte utěrky a nechejte je chvíli vařit. Stačí pár minut. Utěrky nechte v hrnci do vychladnutí, abyste se nespálili a vyperte je v pračce na 60 až 90°C.

Jak sušit houby v mikrovlnce

Nahradí drahé sušičky potravin

Během jedné minuty usušíte bylinky i houby. A to vše bez nepěkného zhnědnutí a zaprášení zdlouhavým sušením! Lístečky bylinek či slabé plátky hub umístěte mezi dvě papírové utěrky a zapněte mikrovlnnou troubu na nejvyšší výkon. Sušení hlídejte a průběžně kontrolujte!

V čem prát ručníky aby byly měkké

Pokud vyprané ručníky nepříjemně páchnou , zkuste je nejprve vyprat v opravdu horké vodě spolu s 1 až 2 šálky octa, a pak je ještě jednou vyperte obvyklým pracím prostředkem. Pokud se chcete vyhnout páchnoucímu ručníku, po použití je třeba vždy zavěsit tak, aby dobře vyschly.

Jak často měnit osušku

Výměna ručníků a osušek

Osušky i ručníku používáme k utření těla po koupeli. Dochází tak k usazování zbytků mýdla, kožních buněk a vody. Díky vlhkému prostředí může docházet k pomnožení nejrůznějších bakterií, které mohou způsobit kožní infekce. Proto se doporučuje vyměňovat ručník a osušky každé 3 – 4 dny.

Jak se zbavit zatuchlého prádla

Soda – dobře pohlcuje pachy také soda. Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin. Jakmile prádlo vytáhnete, oprašte ho a dejte vyprat.

Jak prát ručníky s octem

Babská rada, která pomáhá: ocet a soda

Vypere, odstraní skvrny, zbaví zápachu. Do zásobníku na prací prášek nalijte sklenici klasického vinného octa. Nastavte pračce co nejvyšší teplotu vody a zapněte. A to je vše.

Jak vyvařit utěrky

Špinavé či zašlé utěrky vyvaříte tak, že přivedete k varu vodu ve velkém hrnci. Do vřící vody nastrouháte mýdlo na praní, přidáte utěrky a necháte hodinu mírně vařit. Po vytažení budou utěrky čisté a voňavé.

Na jaký program prát ručníky

Nejvhodnější bývá program bavlna na 40 oC.

Jaký je rozdíl mezi Mikroplyšem a Mikroflanelem

Mezi mikroplyšem a mikroflanel je velký rozdíl.

Je lepší především pro pány s vousy! Mikroflanelové chloupky jsou ještě kratší, plošší a jemnější než ty mikroplyšové. Navíc má ve vláknu přidaný lesk, který dělá materiál na pohled luxusnější a snižuje jeho hřejivost.

Na jakou teplotu prát povlečení

DOPORUČENÍ: Obecně platí, že ložní prádlo pereme v teplotním rozmezí 40 až 60°C. Bílé nebo bavlněné povlečení lze prát až na 60°C, zatímco u krepu je vhodné zvolit teplotu nižší

Jak zjemnit povlečení

Ačkoliv hodně výrobců uvádí, že Vám použití aviváže ložní prádlo zjemní, za nás nepoužívat! Aviváž opravdu dodá povlečení jemnost a to proto, protože slepí bavlněná vlákna. Tyto slepená vlákna však ve finále pouze snižují savost a prodyšnost. Pokud chcete zjemnit povlečení, využijte k tomu žehlení.

Jak se Vyvařují utěrky

Do vřící vody nastrouháte mýdlo na praní, přidáte utěrky a necháte hodinu mírně vařit. Po vytažení budou utěrky čisté a voňavé. Vyváření je starý trik našich předků, jak odstranit skvrny a mastné fleky zejména ze světlých utěrek, aby byly jako nové.