Jak prát vlněný svetr?

Jak prát 100% vlnu

Vlněné oblečení perte vždy obrácené naruby. Nepoužívejte agresivní prací prostředky, „biologické“ přípravky s obsahem enzymů nebo prostředky s bělidly. Nejlépe uděláte, když si koupíte speciální prostředek na vlnu. Svetry složte do skříně na pevnou polici, abyste je ochránili před natahováním.

Jak prát vlněný svetr v pračce

Teplota: Vlněné oblečení perte vždy při teplotách kolem 30°C. Při vyšších teplotách byste riskovali, že se vám bude vytahovat. Cyklus: Co se cyklu týká, použijte nižší stupně, nejjistější je však prát prádlo ručně. Aviváž: Přidejte do prádla aviváž značky Lenor, která vaše svetry ochrání před poškozením během praní.
Archiv

Jak natáhnout vlněný svetr

U sražených vlněných svetrů lze svetr zachránit. Přeperte sražený svetr, namočte do studené vody spolu s delikátním prostředkem na vlnu. Následně se můžete pokusit Váš kousek znovu natáhnout. U bavlněných, nebo lněných oděvů, lze vytahaná vlákna lisovat horkou žehličkou k navrácení vláken do původního tvaru.

Jak vyprat svetr aby se srazil

1) Svetr vložte do kbelíku/dřezu a ten napusťte vlažnou vodou. Přidejte malé množství tekutého pracího prostředku, který je vhodný k praní vlny. 2) S citem vymáchejte. Dávejte si pozor, abyste svetr nevytahovali a neždímali, zabráníte tak jeho deformování.
Archiv

Jak se pere svetr z vlny

Nejlepší by bylo prát svetry a další vlněné oblečení ve studené vodě, ale pozor vlněné svetry, šály ani čepice neždímejte, jinak by ztratily tvar. Zbylou vodu z nich opatrně vymačkejte froté ručníkem. V žádném případě nedávejte vlněné oblečení do sušičky, ani nevěšte na sušák či na ramínko.

Na jakou teplotu žehlit vlnu

Vlny vytvoříte také s pomocí žehličky na vlasy.

Vlasy musí po žehličce dobře klouzat, aby se při úpravě netřepily. Žehlička by měla být tenká, protože plochá a široká žehlička vlasy nenatočí. → Pro úpravu účesu do vln s pomocí žehličky nastavte na přístroji teplotu na 185 °C.

Jak se pere ovčí vlna

Vlna je výjimečný materiál, který má mimo jiné samočistící vlastnosti, takže ji můžete prát minimálně a vydrží dlouho jako nová. Vlna nemá ráda vodu a už vůbec ne teplou vodu. Vlněné produkty většinou stačí nechat vyvětrat nebo je můžete prát (ideálně) ručně do 30 stupňů.

Jak natáhnout vlnu

Sražené oblečení ponořte do vody a nechte namočené asi půl hodiny. Pak ho vyždímejte, přebytečnou vodu můžete vymačkat i mezi dvěma ručníky. Prádlo rozhodně neoplachujte studenou vodou! Snažte se oblečení co nejvíc roztáhnout a zatížit, po chvíli ho nechte na vzduchu přirozeně uschnout.

Jak zachránit kašmírový svetr

Sražený kašmírový svetr zachrání mléko

Po důkladném opláchnutí, kdy svetr nebo jiné oblečení vložíte do vany se studenou vodou a několik minut s ním kroužíte, přidejte do vody, do níž svetr znovu namočíte, 100 ml mléka. Oblečení v této lázni nechte odpočívat asi 3 hodiny.

Jak sušit vlněné svetry

Svetry jsou velmi elastické – proto je třeba sušit je naležato, jinak by se mohli dosti protáhnout. Doporučujeme zatočit svetr do ručníku, a poté ho dosušit ve vodorovné poloze – na posteli či položený na sušáku na prádlo. Zní to poněkud komplikovaně, avšak celý proces praní nezabere více než 15 minut.

Jak prát bavlněný svetr

Místo běžného pracího prostředku použijte raději speciální prostředek určený speciálně na praní vlny. Nejlepší by bylo prát svetry a další vlněné oblečení ve studené vodě, ale pozor vlněné svetry, šály ani čepice neždímejte, jinak by ztratily tvar. Zbylou vodu z nich opatrně vymačkejte froté ručníkem.

Jak prát surovou vlnu

Praní (namáčení) provádíme ve vodě o teplotě cca 25-30 °C. Délka namáčení cca na 1hod, opakovaně 1-2x do čisté lázně dle potřeby. Vlnu stačí občas jemně promnout. Vlna má díky lanolinu samočistící vlastnosti, pokud ji ale chceme zbavit typické ovčí vůně, můžeme použít speciální šampón na praní vlny.

V čem prát vlnu

Místo běžného pracího prostředku použijte raději speciální prostředek určený speciálně na praní vlny. Nejlepší by bylo prát svetry a další vlněné oblečení ve studené vodě, ale pozor vlněné svetry, šály ani čepice neždímejte, jinak by ztratily tvar. Zbylou vodu z nich opatrně vymačkejte froté ručníkem.

Jak pečovat o vlnu

Vlna je výjimečný materiál, který má mimo jiné samočistící vlastnosti, takže ji můžete prát minimálně a vydrží dlouho jako nová. Vlna nemá ráda vodu a už vůbec ne teplou vodu. Vlněné produkty většinou stačí nechat vyvětrat nebo je můžete prát (ideálně) ručně do 30 stupňů.

Jak vyčistit kašmír

Kašmír i hedvábí peru v ruce, v obyčejném šamponu. Voda by měla být jen malinko vlažná, důležité je, aby voda na praní a na máchání měla stejnou teplotu. Netřít látku o sebe a neždímat, jen zabalit do ručníku a lehce vymačkat přebytečnou vodu, sušit rozložené na osušce a pozor, NE NA SLUNCI.

Jak ozivit svetr

Vypraný svetr nechte sušit rozložený naplocho na sušáku. Kašmírový svetr nepatří do sušičky, srazí se vám. Pokud si budete chtít svetr přežehlit, tak jen napařovací žehličkou s vlahou teplotou na program hedvábí-vlna. Svetry skladujte složené, v nepřeplněné skříni, aby mohly dýchat.

Jak se starat o vlnu

Výrobky z ovčí vlny nebo výrobky z ovčí vlny s příměsí jiných látek doporučujeme prát v ruce při teplotě 30oC. V případě mechanického praní v pračce je nezbytné prát na program VLNA nebo JEMNÉ PRÁDLO max. na 30oC. Jako prací prostředek doporučujeme používat gelové prací prostředky s obsahem Lanolinu.

Co delat kdyz se srazi Vlneny svetr

Kvalitní přípravky obnovují na vlně vrstvu lanolinu a tím vlastně vrací pletenině pružnost. Připravte si tedy vodní lázeň o teplotě 30 °C, přidejte k ní množství pracího prostředku podle doporučení výrobce a svetr do ní na 20-30 minut namočte. A to nejlépe okamžitě po vytažení z pračky.

Co dělat s vlnou

Pro svoje zmenšeniny si připravte studenou lázeň a na každý litr vody přidejte polévkovou lžíci dětského šamponu nebo kondicionéru na vlasy. Oblečení pak vymáchejte, aby se vlákna mohla rozvolnit, jemně vyždímejte, pověste na ramínko a nechte volně uschnout.

Jak prát Varenou vlnu

Vlna nemá ráda vodu a už vůbec ne teplou vodu. Vlněné produkty většinou stačí nechat vyvětrat nebo je můžete prát (ideálně) ručně do 30 stupňů. Případně můžete zvolit suché čištění, které najdete dnes snad již v každé čistírně.

Jak nosit Vlneny svetr

U vlněného svetru nebo saka postačí, když ho po nošení pověsíte na chvíli do okna a necháte jeho vlákna provětrat. Jakékoli nepříjemné pachy se z nich uvolní, vlna se načechrá do své typické vatové struktury a vy můžete oblíbený kousek bez obav uklidit do skříně.

Jak vyčistit vlněný svetr

Jak prát vlněný svetr

Vlněné svetry perte ideálně v ruce, v teplé vodě maximálně dosahující 30 °C. Do kýblu, lavoru nebo pračky napusťte vodu, přidejte trošku šetrného pracího prášku bez bělidel a v ruce jemně properte. Snažte se svetr příliš nemačkat, abyste jej neponičili.

Co dělat když se srazí kašmírový svetr

Sražený kašmírový svetr zachrání mléko

Oblečení v této lázni nechte odpočívat asi 3 hodiny. Po uplynutí této doby je vše připraveno k opětovnému natažení. Nejdříve tedy látku důkladně opláchněte, abyste ji zbavili nepříjemného zápachu. Poté ji jemně natahujte v prstech a pokuste se svetru dodat ztracený tvar.

Jak na Zplstnatělý svetr

Vlněné svetry po několikerém praní často zplstnatí a ztrácejí svůj vzhled. Jejich původní novotu obnovíme, když je namočíme na několik hodin asi do pěti litrů vody, ve které jsme rozmíchali půl litru mléka. Svetr pak ještě ručně vypereme šamponem na vlasy.

Co dělat když kouše svetr

Kousavý svetr

Jestli máte svetr, jež kouše tak, že když si oblečete, sežere vás, strčte ho na noc do mrazáku. Stejně to platí u i svetrů, které se příliš vytahávají, před každým použitím ho nechte zmrazit a už se to nestane.