Jak prát vyztuženou podprsenku?

V čem prát spodní prádlo

Obecně však lze říct, že se spodní prádlo pere na co nejjemnější programy, konkrétně na program ručního praní či program jemného prádla, do teploty vody 40°C. Pro udržení kvality materiálů a prodloužení životnosti kalhotek, podprsenek, ponožek a pánských boxerek používejte pro praní speciální přípravky na jemné prádlo.

Jak si koupit podprsenku

Pro určení velikosti potřebujeme znát obvod hrudníku přes prsa a pod prsy. Obvod přes prsa se měří v nejširší části hrudníku, u žen to zpravidla bývá přes bradavky. Další míru, tedy obvod pod prsy, je potřeba měřit skutečně těsně pod prsy. Jakmile máme takto naměřené míry, snadno zjistíme správnou velikost podprsenky.

Jak spravne Susit podprsenku

Jemné spodní prádlo, jako je například podprsenka, hedvábí či satén, nikdy nedávejte do sušičky na prádlo. Zároveň se vyhněte sušení na přímém slunci či na topení. Podprsenka nejlépe uschne na klasickém sušáku, na kterém si rozložíte velký ručník a podprsenku na něj krásně rozprostřete.
ArchivPodobné

Jak vyčistit podprsenku

Podprsenky je nejlepší prát ručně. Díky ručnímu praní zůstane jemný materiál stále stejně krásný a příjemný na dotek. K praní používáme studenou nebo vlažnou vodu, a jemný prací prostředek. Můžete taky vyzkoušet některý z dětských šamponů se sníženou pěnivostí nebo ekologický prací prostředek.

Proč je prádlo po vyprání tvrdé

Pokud použijete příliš málo pracího prostředku, může to způsobit nedostatek aktivních přísad, které by bojovaly s tvrdostí vody, která tak může ovlivnit měkkost vláken. Také to může vést k obecně špatným výsledkům praní.

Jak nejlepe prát

U syntetických materiálů určitě nepřekračujte teplotu 40 °C. Použijte prací prostředek na bílé prádlo a ždímání nastavte dle typu materiálu. Jemné materiály (například satén a hedvábí) neždímejte buď vůbec, nebo na nízké otáčky. Vysokým otáčkám odstřeďování se vyhněte i v případě vlněných a bavlněných svetrů.

Co to je vyztužená podprsenka

Jsou to takové podprsenky, jejichž košíčky jsou vyztužené různými materiály. Pomáhají držet pevný, kulatý tvar a vytvarují tak i vaše prsa. Vyztuženou podprsenku poznáte tak, že když ji rozložíte na pevnou podložku, její košíčky budou stále držet kulatý tvar a nepropadnou se.

Jak se počítá velikost podprsenky

Úplně postačí, když od naměřeného obvodu hrudníku – tedy obvodu „pod prsy“ – odečtete 2-3 centimetry a výsledek zaokrouhlíte na celé číslo. Pokud tedy naměříte například 95 cm, potřebujete podprsenku s obvodem 90 cm.

Jak často se mění podprsenka

Třeba podprsenku, kterou nosíte celý den, nebo pyžamo, které máte na sobě celou noc, doporučují odborníci vyměnit po třech použitích. Džíny byste měli hodit do pračky jednou za čtyři až pět nošení, ale třeba trička nebo košile si zpravidla žádají vyprání už po jednom či dvou dnech.

Jak vyčistit zašlou podprsenku

Do umyvadla či lavoru jednoduše napustíte dostatek teplé vody, přisypte dvě lžíce jedlé sody, dvě lžíce soli, přidejte prací prostředek na bílé prádlo (gel či prášek) a nechte rozpustit. Do připravené směsi pak namočte podprsenku a nechte ji namočenou zhruba půl hodiny, po té důkladně vymáchejte v čisté vodě.

V čem prát podprsenky

Při praní podprsenek používejte prášek, nejlépe tekutý, na jemné prádlo. V žádném případě nepřidávejte aviváž. Podprsenky jsou vyrobeny z elastických materiálů, které aviváž ničí, a podprsenky tak ztrácejí svou pružnost. Tip: Zkuste při praní použít místo prášku dětský šampon Pufík s nízkou pěnivostí.

Jak vybělit zašlé spodní prádlo

Bělicí prostředek vrátí prádlu zářivou barvu

Vyskytují se v práškové i tekuté podobě, obvykle je stačí nasypat či nalít do zásobníku a pustit prací program o min. teplotě 60 °C. U velmi zašlého prádla je lepší rozpustit bělidlo ve vodě v daném poměru, nechat prádlo v roztoku přes noc a až poté vyprat v pračce.

Co na změkčení prádla

Nechcete používat chemii, ale přesto byste rádi měli prádlo měkké a voňavé Zkuste do praní přidat trochu octa. Ten prádlo krásně změkčí. Nemusíte se ani bát toho, že by byl jeho štiplavý pach z prádla cítit.

Jak se zbavit prachu z prádla

Nejvíce nám prádlo (i pračku) zapráší, když:

Vložíme do pračky prádlo, které je silně zaprášené už před praním. Nečistíme filtry a gumové těsnění, kde se část prachu usazuje a vrací do dalších praní

Co použít místo prášku na praní

Zkuste použít obyčejný sprchový gel nebo tekuté mýdlo. Nebojte se toho a nalijte půl deci rovnou do bubnu pračky. Pokud nechcete plýtvat gelem nebo mýdlem, pak si připravte jednoduchý prací gel. Stačí v horké vodě rozmíchat vrchovatou lžíci nastrouhaného mýdla a sodu.

Proč padá ramínko od podprsenky

Ramínka podprsenky padají nebo sklouzávají

Pokud ramínka neustále sklouzávají z ramen, přestože je stále přitahujete, zkontrolujte si obvod podprsenky. Pokud je obvod příliš volný a posouvá se směrem nahoru po zádech, neustále vám tak vlastně uvolňuje ramínka, která mají tendenci padat.

Jak zvětšit obvod podprsenky

„Prodlužovátko“ je náš pracovní název pro řadu podprsenkových háčků, které v případě potřeby mohou prodloužit obvod podprsenky. Prodloužení obvodu se vyrábí v různých šířkách (jednořadé až třířadé) a také v různých barvách (převážně základní barvy jako je černá, tělová, bílá).

Jak se pozna velikost prsou

Budete k tomu potřebovat pouze krejčovský metr, kterým jednoduše změříte obvod přes prsa a pod prsy. Postupujte následovně: Změřte obvod hrudníku pod prsy, kde jsou prsa nejužší. Měření proveďte v centimetrech a měřítko přiložte pevně, ale ne příliš utaženě, aby nedošlo k deformaci prsů.

Jaká je průměrná velikost prsou

Česká republika se s uváděnou průměrnou velikostí D řadí mezi vnadnější země. Ženy žijící v Africe či asijských zemích mají průměrnou velikost košíčků A nebo B, zatímco v Británii, střední Evropě či Spojených státech je průměrná velikost C nebo D, v Austrálii pak C.

Jak dlouho nosit podprsenku

Kvalitní podprsenka vydrží přibližně 100–125 nošení v závislosti na péči o ni, zatímco zdánlivě padnoucí podprsenka z nekvalitních materiálů může ztratit tvar už po několika nošeních.

Kdy vyhodit podprsenku

Kdy se zbavit podprsenkyPodprsenku vyhoďte ve chvíli, když se podprsenka natáhne natolik, že ji zapínáte na to nejtěsnější zapínání a stále je vám volná.Když kostice podprsenky uniknou ze svého pouzdra.Když je děravá nebo se začne párat.Když se zlomí kostice podprsenky.Pokud mají košíčky deformovaný tvar.

Jak prát bílou podprsenku

Aby bílá podprsenka byla dlouho bílá, měla by se vyprat při teplotě nižší než je 30 stupňů Celsia. Vůbec nejlépe by se měla vyprat v ruce. Při ručním praní se totiž dá tekutý prací prostředek oprat šetrněji. Pozor, nevtírejte ho do podprsenky a podprsenku při praní nedrhněte.

Jak často prát spodní prádlo

Spodní prádlo si vyměňujeme denně. Jak často bychom měli střídat ostatní prádlo a oblečení Názory se liší a o tom, jak často jaký kousek dávat do pračky, se příliš nemluví. Podle odbornice by se například podprsenka měla prát každé tři dny.

Jak na zažloutlé prádlo

Octový roztok odstraní žluté skvrny od potu

Pomoci vám však může překvapivě obyčejný vinný ocet! Ve 2 litrech teplé vody rozmíchejte 6 lžic octa, a nechte prádlo v roztoku naložené min. 3 hodiny. Poté jej vyperte v pračce v běžném pracím cyklu a uvidíte, že skvrny zmizí.

Co prát bez aviváže

Aviváž se nedoporučuje používat pro praní ručníků, osušek a funkčního prádla. Rovněž nepotěší ani alergiky a osoby s citlivou pokožkou.