Jak pěstovat fuchsie v truhlíku?

Jak se starat o fuchsie

Rostliny denně zalévejte, nejlépe navečer. Pozor, fuchsie nesnesou přemokření. Jednou týdně rostliny přihnojte kapalným hnojivem. Zpočátku se doporučuje hnojení dusíkatými hnojivy, později hnojivem s větším obsahem fosforu a draslíku, které stimuluje kvetení.
Archiv

Jak Zaštipovat fuchsie

Zrostlin odstraňte odumřelé staré výhony i nové neduživé a slabé výhony, narostlé přes zimu. První výhony bývají vytáhlé a musí se odstranit. I nově narostlé výhony je ještě možné zaštípnout pro kompaktnější vzhled, je ale nutné si uvědomit, že fuchsii bude trvat 4–6 týdnů, než na zaštípnutém výhonu vykvete.
Archiv

Kdy dát za okno fuchsie

Hned, jak to počasí dovolí Nejvhodnější je pro fuchsie umístění přímo v zahradě, spokojí se i s vhodným místem na balkoně, terase nebo okenním parapetu. I když se mluví běžně o letnění, rostliny ven vyneste, hned jak to počasí dovolí.
Archiv

Jak ostříhat fuchsie na zimu

Krátký sestřih před zimou

Před zazimováním fuchsiím zkrátíme výhony asi o třetinu (rostliny na jaře nejvíce květů vytvoří na nových výhonech) a odstraníme všechny odumřelé větvičky a listy (to děláme i průběžně během celého zimování – na odumírajících částech se totiž snadno šíří plísně a hniloby).

Co potřebují fuchsie

Fuchsie jsou jednou z mála druhů rostlin, které upřednostňují polostinné či stinné stanoviště. I ve stínu fuchsie potřebují mít dostatek světla a vzduchu. Většina kultivarů nesnese pobyt na přímém poledním slunci. Ideální je umístění orientované na východ, západ či na sever.

Co potřebuje fuchsie

Jako základ berou vyzrálý zahradnický kompost, trochu písku a trochu kupovaného substrátu. "Kupovaný substrát je lehký a nevyzrálý, proto málo drží vlhkost, což právě fuchsie potřebují," prozrazuje pěstitelka rodinný recept. Zvláště v horkých dnech by totiž substrát nikdy neměl zcela vyschnout.

Proč mi nekvetou fuchsie

"Kupovaný substrát je lehký a nevyzrálý, proto málo drží vlhkost, což právě fuchsie potřebují," prozrazuje pěstitelka rodinný recept. Zvláště v horkých dnech by totiž substrát nikdy neměl zcela vyschnout. Pro bohaté kvetení se doporučuje pravidelné přihnojování plným tekutým hnojivem.

Jakou hlínu pro fuchsie

Fuchsie je nutné každý rok na jaře přesadit, aby se zajistil dostatek živin pro jejich bujný růst a bohaté kvetení. Nejvhodnější dobou je přesazení ještě před přenesením na letní stanoviště – tj. v březnu a první půlce dubna. Fuchsiím dopřejte vzdušný, humózní substrát, kyselejšího rázu s pH okolo 6.

Jakou teplotu snesou fuchsie

V zimním a předjarním období rostliny vyžadují nižší teploty. Optimum se pohybuje kolem 10 až 15 °C. Snese však i pokles na 8 až 5 až (1) °C. V době plné vegetace vyhovuje nejlépe teplota mezi 20 až 26 °C.