Jak pěstovat Voskovku aby kvetla?

Co dělat aby kvetla voskovka

Voskovka je pokojová rostlina. V létě má být umístěna na teplé a světlé místo bez přímého slunečního světla. Od plného růstu ke kvetení ji bohatě zalévejte. V období odpočinku, tedy od října do února, ji umístěte do místnosti s teplotou okolo 10 -12°C.

Jak casto Zalevat Voskovku

Nikdy ho nenechte zcela vyschnout, ale ani příliš vlhký. Květinu zalívejte měkkou odstátou vodou nebo vodou dešťovou. V létě rostlině dopřejte časté rosení. Roste však jen listy, nikoliv květy.
Archiv

Proč mi nekvete voskovka

Příliš mnoho nebo naopak málo vody může způsobit, že rostlina nekvete. Tip: Odkvetlé květy neodstraňujeme. Voskovka nevykvétá pouze na nových výhonech, ale i na květních stopkách staré rostliny.
Archiv

Čím hnojit Voskovku

Zatímco v létě můžete voskovku zalévat více a také jí dopřát tekuté hnojivo na zelené rostliny – nejlépe se zvýšeným obsahem fosforu a draslíku, aby bohatěji kvetla, v zimě zálivku velmi omezte a hnojení samozřejmě zcela přerušte. Substrát potřebuje humózní, bohatý na živiny s příměsí rašeliny.
Archiv

Jak se množí voskovky

Voskovky otáčejí listy ke světlu a špatně snášejí změnu stanoviště vůči světlu. V létě vyžadují dostatečnou zálivku, rosení i omývání listů, v zimě vystačí se suchým vzduchem a jen mírnou zálivkou. Množí se nejlépe řízkováním, zakořeňují ve vodě, písku nebo v jiných substrátech.

Kam zasadit voskovky

Maximálně jim vyhovuje běžný substrát pro balkonové rostliny. V únoru nebo v březnu je třeba začít s výsevem semen, pokud chceme pěstovat své vlastní voskovky. Semena voskovek klíčí na světle, proto je po vysetí nepřikrývejte půdou. Ideální klíčící teplota je pro ně 20až 25°C.

Jak tvarovat Voskovku

Růst voskovky je poměrně rychlý, šlahouny mohou být více než pět metrů dlouhé, proto je vyvazujeme do kruhu k půlkruhové opěrce či k žebříčku, případně je necháme v závěsné nádobě převisat. Řez ale rostlina ráda nemá a neodstraňujeme ani odkvetlé stonky, neboť na nich vzniká nová květenství.

Kdy se sazi voskovky

V únoru nebo v březnu je třeba začít s výsevem semen, pokud chceme pěstovat své vlastní voskovky. Semena voskovek klíčí na světle, proto je po vysetí nepřikrývejte půdou. Ideální klíčící teplota je pro ně 20až 25°C. Voskovky nesnášejí mráz, takže ven je přeneste až po zmrzlých mužích.

Jak si vypěstovat voskovky

Výsev pro předpěstování

Základem je velmi řídký výsev, aby se sazenice nevytahovaly a nebyly slabé. Používáme pouze propařenou zeminu. Po vyklíčení rostlinkám důkladně větráme, můžeme jim také prodlužovat den umělým světlem, třeba klasickou žárovkou o příkonu 150 W nebo LED ekvivalenty. Zaléváme opatrně.

Kdy se sází voskovky

V únoru nebo v březnu je třeba začít s výsevem semen, pokud chceme pěstovat své vlastní voskovky. Semena voskovek klíčí na světle, proto je po vysetí nepřikrývejte půdou. Ideální klíčící teplota je pro ně 20až 25°C. Voskovky nesnášejí mráz, takže ven je přeneste až po zmrzlých mužích.

Jak dlouho vydrží voskovky

Vydrží kvést po celé léto až do prvních podzimních mrazů. Díky těmto vlastnostem se dostává z náhrobků na naše zahrádky. Nádherně vypadá vysazená v truhlíku na balkoně.