Jak rozmnožit Potos?

Jak Zalevat potos

Zálivku potřebuje Scindapsus vydatnou a obzvláště si užívá sprchování. Nic se ale nemá přehánět, přelití rostliny může nenávratně poškodit kořeny. Máte-li v bytě chladněji, měli byste být zvláště opatrní, aby potos nezačal zahnívat. Raději nechte substrát vždycky mezi jednotlivými zálivkami proschnout.

Jak rozmnožit pokojové rostliny

Jak postupovatŘízky odebíráme z vrcholu rostliny se třemi až čtyřmi listy (či páry listů), těsně nad pupenem či v paždí listu.Spodní listy řízku odstraníme, v substrátu či vodě by měl spočívat pouze holý stonek.Stonek zasuneme do předem (například tužkou) vyhloubené jamky v lehkém substrátu.

Jak tvarovat potos

Tvarování: Kdykoliv během roku je možné přerostlou rostlinu zkrátit nebo zaštípnout vrcholky, aby se rozvětvila. Něco navíc: Dříve se tato květina nazývala Scindapsus aureus či Rhaphidophora aurea.
ArchivPodobné

Jak často zalévat potos

Musí mít dostatek vody, substrát by měl být neustále mírně vlhký, ale ne přelitý. Ideální je pravidelně zalévat nebo sprchovat proudem vlažné vody. Můžete i jednou týdně rosit nebo dát misku s vodou do jeho blízkosti. Zkuste i každý týden koupání v kbelíku s vodou, kam můžete přidat tekuté hnojivo.
Archiv

Proč Potos žloutne

Nejčastěji však listy jednoduše žloutnou kvůli nedostatečnému zalévání. Jedním ze způsobů, jak zabránit žloutnutí listů, je také hnojení. Ujistěte se však, že ho provádíte pouze jednou za měsíc. Agresivní hnojení totiž poškozuje potos stejně jako nedostatek živin.

Jak pěstovat pokojový břečťan

Pokojový břečťan

Pěstování břečťanu v bytě vyžaduje podobná pravidla jako venku – do květináče dáme rašelinový substrát, zálivka je spíše mírná, stanoviště s dostatkem rozptýleného světla. Rostlinu pravidelně hnojíme a během zimního období jí dopřejeme chladnější prostory.

Jak se množí rozmarýn

Budete-li si chtít rozmarýn rozmnožit, odřízněte asi 15 cm dlouhé výhonky a odstraňte spodní listy. Výhonky potom zapíchněte do substrátu a jen mírně zalévejte. Náš tip: Vypěstujte si doma více bylinek a zkuste je i prodávat!

Jak se rozmnožují rostliny

Množení rostlin je proces, kdy se počet jednoho nebo více organismů zmnoží. Rostliny se množí přirozeně dvěma různými způsoby – pohlavně semeny (generativně) a částmi rostlin (vegetativní rozmnožování).

Kdy přesadit Potos

Jaro je dobou probouzení zahrady, ale zapomínat bychom neměli ani na zeleň v bytě. V březnu a dubnu je ideální čas na přesazování pokojových rostlin. Pokojové rostliny nemusíme přesazovat každoročně. Ideální je, pokud se nám to podaří minimálně jednou za dva roky.

Jak hnojit Potos

U potosu nevadí, když ho i v zimě výjimečně pohnojíte. Jinak ho hnojíte od března do října jednou za dva týdny. Potos není náročný ani na vlhkost vzduchu. Více mu ale vyhovuje vlhčí prostředí, které mu připomíná jeho rodné pralesy.

Jak poznat že je kytka přelitá

Žloutnutí listů

V tomto případě však začínají žloutnout a usychat špičky listů. V případě, že listy žloutnout ve středu, je to známkou přelití rostliny.

Co potřebuje břečťan

Do přírodní zahrady je nejlepší ten klasický břečťan, který bohatě kvete a tvoří plody, které ptáci tak milují. Rostliny břečťanu potřebují polostinné stanoviště s humózní a dobře propustnou půdou, kořeny starších rostlin vedou hluboko pod zem, břečťan je mrazuvzdorný, kvete až od určitého věku (8-10 let).

Jak rozmnožit pokojový břečťan

Postačí mu v podstatě jakákoli překážka, po které se bude pnout a šířit dál a dál. K rozmnožení budete potřebovat vrcholové řízky rostliny. Odebírání je velmi triviální: stačí odříznout mladé stonky, které dosáhly délky asi 10 cm. Z těchto řízků odstraňte spodní listy a umístěte je do květináče plného úrodné půdy.

Jak stříhat rozmarýn

Rozmarýn můžete stříhat na jaře, aby se rozrostl. Tehdy odstraňte všechny suché a zmrzlé větvičky a celou rostlinu sestřihněte na 2/3 velikosti. Během vegetačního období stříhejte rozmarýn podle potřeby – zejména do kuchyně. Před zimou rozmarýn raději nestříhejte, aby měl dostatek sil přežít mrazy.

Co potřebuje rozmarýn

Má rád slunné stanoviště, toleruje ale i stín, daří se mu v dobře propustné a spíše chudší, dobře odvodněné, ale dostatečně vlhké půdě s pH mezi 6 a 7. Potřebuje chránit před prudkým větrem, proto při pěstování v květináči na parapetu v bytě, na balkoně nebo terase se rozmarýnu bude dařit.

Které rostliny se rozmnožují oddenky

kořenové hlízy (Dahlia variabilis, Ipomea batata, Ficaria verna), oddenky jako metamorfózy stonku (Convalaria, Agropyron, Agrostis), stonkové hlízy oddenkové (Solanum tuberosum, Helianthus tuberosus) a bazální (Gladiolus, Colchicum, Crocus, Cyclamen), cibule a cibulky jako metamorfózy listů (Allium cepa, Lilium) aj.

Jak se šíří semena

Plod obsahuje jedno nebo více semen, která se šíří někdy společně (pukavé plody), někdy zvlášť. Šíření semen je stejně rozmanité jako šíření pylu po opylení. Existuje několik způsobů, jak se semeno přenáší z mateřské rostliny na nové stanoviště, zejména větrem, hmyzem, ptáky, savci nebo vodou.

Jak přesadit

Na dno květináče dejte drenáž, na ni vsypte vrstvu substrátu a na tu postavte kořenový bal přesazované rostliny. Pak postupně přisypávejte po obvodu zeminu, kterou přimáčkněte palci. Povrch pak dosypávejte a opatrně přimáčkněte tak, aby rostlina byla usazená stejně hluboko v zemi jako před přesazováním.

Co delat kdyz Preliju kytku

Vyjměte ji z květináče či jiné pěstební nádoby a odstraňte co nejvíce substrátu, tak abyste nezasáhli kořenový systém. Než ji znovu zasadíte, nechejte ji nejprve přes noc na teplém místě, kde není průvan. Mezitím proveďte dezinfekci květináče a dobře jej usušte.

Jak oživit kytku

Ano, řeč je o octu. Nechte ocet s vodou ve váze hodinku pracovat. Máte jistotu, že bakterie, které se ve váze zabydlely ještě z minula, mají totální utrum. Pak už stačí vázu jen propláchnout pod tekoucí vodou.

Proč opadávají listy břečťanu

Na tmavém a teplém místě rostlině opadávají listy. V létě přihnojujeme každé dva týdny. V zimě rostlinky vyžadují nižší teplotu a vyšší vlhkost. Vysoké teploty v bytech a suchý vzduch břečťanům neprospívá.

Jak často zalévat břečťan

Ideálem je proto pravidelná mírná zálivka, kombinovaná se správným substrátem. Ve vegetačním období je dobré udržovat zeminu vlhkou, v zimě chce zalévat méně, ale zcela vyschnout by neměla nikdy. Pravidelné rosení není nutné. Bohatě postačí asi jednou do měsíce rostliny osprchovat a zbavit jejich listy nánosů prachu.

Jak dlouho koření břečťan

Doba kořenění a klíčení je zhruba 3-8 měsíců. Rozvětvení stonků dosáhneme zaštipováním. Drobnější odrůdy břečťanu se mohou pěstovat i doma v květináči jako pokojové rostliny. V místnosti je možné pěstovat břečťan po celý rok.

Kdy dát ven rozmarýn

Od května až do konce října může být venku, s příchodem chladnějšího počasí ji přestěhujte domů či do skleníku. Na zimu minimalizujte zálivku, aby rostlina nezačala uhnívat. Rozmarýn se dá velmi dobře tvarovat.

Kdy a jak stříhat rozmarýn

Rozmarýn můžete stříhat na jaře, aby se rozrostl. Tehdy odstraňte všechny suché a zmrzlé větvičky a celou rostlinu sestřihněte na 2/3 velikosti. Během vegetačního období stříhejte rozmarýn podle potřeby – zejména do kuchyně. Před zimou rozmarýn raději nestříhejte, aby měl dostatek sil přežít mrazy.