Jak rozmnožit Toulitku?

Jak Rozmnozit Toulitku

Namnožte si toulitku řízkováním

Nůžkami odstřihněte výhon co nejblíž u báze tak, aby na něm zůstalo co nejvíc kořenových pupenů. Odstraňte z něj spodní listy, ponechte jen dva až tři nejvyšší. Pak řízek zasaďte do substrátu pro květiny s nízkým obsahem živin a zalijte.
Archiv

Jak pěstovat Toulitku v květináči

Pěstování toulitky

Je teplomilná, teplota by neměla klesat pod 18 °C. Ublížit jí může i ovanutí chladným vzduchem při větrání, nebo zálivka studenou vodou. Od jara do podzimu, kdy je světla více, ji zalévejte tak, aby byl substrát stále vlhký, ne však mokrý. V zimě zálivku omezte – rostlina jí spotřebuje méně.

Jak zalévat Toulitku

Rosíme, zaléváme, vlhčíme

Anthuria si skutečně potrpí na vodu, ale nesmí v ní přímo stát. Nejvíce se jim zavděčíte dešťovkou či odstátou a měkkou vodou o pokojové teplotě, protože tvrdou nedobře snášejí. Typické jsou pro ně i značné nároky na vzdušnou vlhkost – takovou, při které se začíná na listech srážet voda.
Archiv

Jak se rozmnožuje anturie

Pokud si chcete anturie sami množit, je to poměrně nenáročné pomocí řízků, množení ze semen je však vhodné pro odborníky. Řízkování provedeme ze starší a zrovna nekvetoucí rostliny. Vyjmeme ji z květináče, roztrhneme na několik částí, kdy každá musí mít listy i kořeny.
Archiv

Jak pěstovat Toulcovka

Toulcovka má ráda jemné světlo

Rostlinu umístíme na světlé či polostinné místo, protože silné sluneční záření způsobuje žloutnutí listů. Ve stínu sice vydrží, ale nekvete. Chráníme před průvanem a teplotami nižšími než 15 °C. Jedině Spathiphyllum wallisii snáší teploty až do 10 °C.

Co dělat aby měla anturie plno květy

Je třeba postavit nádobu na misku s kamínky a vodou a zeminu udržovat stále vlhkou, ale ne přemokřenou. Listy rostlin navíc stále rosíme, nikoli však květy, protože by na nich vznikaly nepěkné skvrny. Obzvláště důležitá je zálivka odstátou vodou pokojové teploty, stejně jako rosení a případné sprchování vlažnou vodou.

Jak zachránit Toulitku

Pokud jsou světlé, jsou životaschopné a můžete rostlinu zasadit do nového substrátu a mírně ji zalít. Rostlina začne růst a její stav se rychle zlepší. Pokud jsou konce hnědé a jdou snadno odtrhnout, je nutné kořeny zkrátit a řezné rány zaprášit dřevěným uhlím.

Jak množit Toulcovku

Při přesazení rostlinu namnožte

Okamžik přesazování je možné využít také k množení rostliny. Neměli byste to dělat při každém přesazování, stačí jednou za čtyři roky. Při množení přerostlý kořenový bal rozdělte nožem a řízky zasaďte do nových, malých květináčů. Obvykle lze z jedné rostliny získat dva nebo tři řízky.

Proč má lopatkovec zelené květy

Zezelenání květů je normální. Rostlina má ráda světlé až polostinné místo, spíše teplé a vlhké… Roste ji. Asi zde bude nadbytek světla a nízká vlhkost ovzduší.

Co potřebuje anturie

Rostlina potřebuje dobré místo, kvalitní substrát a vyšší vlhkost vzduchu. Ten můžeme, alespoň částečně, nahradit pravidelným rosením listů rostliny. Rozhodně je třeba antúrii pěstovat v teplém bytě, ideálně v pokojovém skleníčku. Rostlina miluje hodně světla, ale nesnáší přímý úpal.

Jak často se zalévá anturie

Rostlinu od března do října dvakrát měsíčně přihnojujeme, vhodná jsou tekutá hnojiva určená pro begonie a orchideje. Během zimy nehnojíme, jen přiměřeně zaléváme, aby byl substrát stále vlhký.

Jak zakořenit Kvetinu

Řízky dáte zakořenit buď rovnou do substrátu, nebo je nejprve vnoříte do nádoby s vodou; ve vodě vypustí kořínky, a teprve pak se vysadí běžným způsobem. Řízky přitom zásadně odebírejte jen ze zdravých rostlin. Běžně se pomocí řízků množí například africké fialky, fíkus benjamín či vánoční kaktus.

Jak se rozmnožuje lopatkovec

Množení: Množíme dělením trsů při přesazování. Dále se množí semeny při teplotě půdy nad 20 ° C.

Co dělat aby kvetl lopatkovec

Nenechte se zmást jeho velkými listy – aby lopatkovec kvetl, vyžaduje hnojení pro kvetoucí rostliny. V opačném případě (a díky nadbytku dusíku) věnuje svou veškerou sílu do tvorby listů a na květy mu už příležitost nezbývá. Hnojte od začátku dubna až do konce října a to nejlépe 2-4x do měsíce.

Jak zachranit Toulitku

Rostlina nesnáší trvalé zamokření, substrát je však nutné udržovat přiměřeně vlhký. Od října, kdy rychle klesá intenzita slunečního svitu i délka dne, musíte zálivku a přihnojování omezit. Rostlinám během zimy méně uškodí, když je necháte mírně vyschnout, než když je budete přelévat.

Jak rozmnožit květiny

Nejjednodušším způsobem rozmnožování pokojových rostlin je dělení trsů při přesazování. Při rozdělení několika rostlin a jejich rozsazení získají všechny rychle na síle a budou se těšit dobré kondici. Před zasazením je docela od věci zakrátit hlavní kořen, rostlina se potom lépe ujme v novém prostředí.

Jak se rozmnožují rostliny

Množení rostlin je proces, kdy se počet jednoho nebo více organismů zmnoží. Rostliny se množí přirozeně dvěma různými způsoby – pohlavně semeny (generativně) a částmi rostlin (vegetativní rozmnožování).

Kdy přesazovat lopatkovec

Pokud je opravdu nutné rostlinu přesadit, mělo by se to udělat v období od března do srpna, a to vždy jen do nádoby o něco větší, než je ta původní.

Proč žloutne listy lopatkovec

Dobrý den, rostlině žloutnou listy na stanovišti, kde je příliš světla. V zimě rostlina miluje slunné stanoviště, od jara do léta spíše polostín.

Které rostliny se rozmnožují oddenky

kořenové hlízy (Dahlia variabilis, Ipomea batata, Ficaria verna), oddenky jako metamorfózy stonku (Convalaria, Agropyron, Agrostis), stonkové hlízy oddenkové (Solanum tuberosum, Helianthus tuberosus) a bazální (Gladiolus, Colchicum, Crocus, Cyclamen), cibule a cibulky jako metamorfózy listů (Allium cepa, Lilium) aj.

Čím se rozmnožují kvetoucí rostliny

Rozmnožování nekvetoucích rostlin

Rozmnožují se výtrusy. Patří mezi ně mechy, kapradiny, přesličky.

Jak pěstovat Toulcovku

Toulcovka má ráda jemné světlo

Rostlinu umístíme na světlé či polostinné místo, protože silné sluneční záření způsobuje žloutnutí listů. Ve stínu sice vydrží, ale nekvete. Chráníme před průvanem a teplotami nižšími než 15 °C. Jedině Spathiphyllum wallisii snáší teploty až do 10 °C.

Jak se rozmnožují kvetiny

Rostliny se množí přirozeně dvěma různými způsoby – pohlavně semeny (generativně) a částmi rostlin (vegetativní rozmnožování).

Jak se rozmnožují kvetoucí rostliny

Rozmnožování nekvetoucích rostlin

Rozmnožují se výtrusy. Patří mezi ně mechy, kapradiny, přesličky.

Jaké rostliny se rozmnožují výtrusy

Výtrusné rostliny (Sporophyta), dříve nazývané též tajnosnubné rostliny (Cryptogamae), jsou rostliny nevytvářející květy, plody ani semena, rozmnožující se pomocí výtrusů. Jedná se o víceméně umělou skupinu bez systematického opodstatnění, a proto se dnes termín výtrusné rostliny používá jen zřídka.