Jak rychle usušit pomeranč?

Jak dlouho sušit pomeranč na topení

Sušíme je v troubě cca 8 – 10 hodin. Do trouby dáme více plechů najednou. Během sušení plátky pomerančů několikrát otočíme. Teplotu nezvyšujeme, aby se pomeranče nespálili.
Archiv

Jak dlouho se suší pomeranč

Jak dlouho sušit pomeranč Pomeranče a jiné citrusy sušte v sušičce na ovoce asi 8-12 hodin. Pravidelně plody kontrolujte.
Archiv

Jak dlouho sušit pomeranče v sušičce

Pomeranče před sušením dobře umyjte (pokud je nebudete používat pouze k výzdobě bytu) a nakrájejte na zhruba 5mm kolečka. Sušení citrusů může trvat i v sušičce potravin o něco déle, například až 12 hodin. Sušte je při teplotě 50-55 ºC.

Jak sušit mandarinky v sušičce

Sušíme přibližně na 50 stupňů a kolečka jednou za čas otočíme, aby se nekroutila na jednu stranu. Lze sušit i na více stupňů, ale pak je potřeba kolečka častěji obracet.
Archiv

Jak sušit celý pomeranč

Postup sušení citronů a pomerančů

Sušíme v troubě při co nejnižší teplotě (50 oC). Během sušení kolečka několikrát otočíme. Pokud má trouba ventilátor pro běh horkého vzduchu, využijeme tuto funkci a tak sušení urychlíme. Využít můžeme i sušičky ovoce či jiné zdroje tepla.

Jak správně sušit pomerančovou kůru

Zrychlenou variantou je, že kůru rozložíte na plech vyložený pečicím papírem a budete ji sušiti v troubě při teplotě 100 °C přibližně půl hodiny.

Jak sušit limetku

K sušení na plátky se hodí nejen citrony a menší pomeranče, ale také limetky: Citrusy nakrájíme na plátky silné přibližně 4 milimetry. Nakrájená kolečka rozprostřeme do jedné vrstvy na pečicí papír, který jsme položili na plech. Sušíme v troubě při co nejnižší teplotě (50 oC).

Jak nakrájet pomeranč

Loupání nožem

Vsuňte špičku nože pod slupku pomeranče na horní straně a odřízněte horní konec slupky. Potom si pomeranč otáčejte v ruce a nožem postupně odřízněte i zbytek slupky. Tímto způsobem oloupejte celý pomeranč. Nůž byste měli mít směrem k sobě a pomerančem byste měli během loupání otáčet.

Co dělat s pomerančovou Kurou

Kůru z bio pomerančů můžete využít při kuchyňském zpracování (sušená strouhaná či drcená kůra, kandovaná kůra). Upotřebit však můžete i kůru z ostatních pomerančů, popř. dalších citrusových plodů. Využijete ji nejen při úklidu, ale také jako skvělý osvěžovač vzduchu či odpuzovač hmyzu.

Co se dá udělat z pomerančů

Z pomerančové šťávy chystáme osvěžující zmrzlinu, krémy a polevy. Kromě čerstvé šťávy používáme na jejich přípravu i 100% džusy. Pomeranči zdobíme moučníky, řezy a dorty. Kromě čerstvého ovoce a šťáv využijeme i kandovanou kůru, která je vhodná na zdobení a dochucování.

Jak správně jíst pomeranč

Základní úprava: Nakrojte kůru z obou stran, abyste ji pak mohli na měsíčky oloupat. Nevyhazujte ji, ale usušte. Pomeranč ale můžete jíst i s kůrou.

Jak Snist pomeranc

Postup je jednoduchý:Nařízněte pomerančovou kůru kolem dokola. Dejte pozor, abyste nenařízli dužinu – jinak přijde veškeré snažení vniveč.Oddělte kůru od dužiny tak, aby zůstala neporušená, ideálně pomocí lžíce. Nevyvíjejte příliš velký tlak, ať dužina nepraskne.Totéž proveďte s druhou polovinou pomeranče.

Co se slupkami od pomerančů

sušená pomerančová slupka je ideální přísadou sypaných čajů, strouhaná kůra vytvoří drť, která je výborná na ovonění pečených dezertů, dortových krémů a polev, dá se jí ochutit i ovocný salát či koktejl, kandovaná pomerančová kůra je skvělá v mrkvovém dortu, namočená v čokoládě nebo i jen tak samotná.

Jak usušit pomerančovou kůru

Při dostatečném slunečním svitu se kůra usuší během dvou dní, při chladnějším počasí to bude trvat až pět dní. Zrychlenou variantou je, že kůru rozložíte na plech vyložený pečicím papírem a budete ji sušiti v troubě při teplotě 100 °C přibližně půl hodiny.

Co s přebytkem pomerančů

Z pomerančové šťávy chystáme osvěžující zmrzlinu, krémy a polevy. Kromě čerstvé šťávy používáme na jejich přípravu i 100% džusy. Pomeranči zdobíme moučníky, řezy a dorty. Kromě čerstvého ovoce a šťáv využijeme i kandovanou kůru, která je vhodná na zdobení a dochucování.

Na co pomaha pomeranč

Konzumací pomerančů přispíváme k celkové hydrataci těla, která podporuje psychické i fyzické zdraví, zlepšuje krevní oběh, optimalizuje funkci orgánů a maximalizuje metabolismus.

Jak je zdravý pomeranč

Kromě vitamínu C (kyseliny askorbové) jsou však pomeranče také významným zdrojem vápníku (pro ovoce nezvyklé) a draslíku. Dále malého množství vitamínu B1 a B2, karotenoidů a v populaci často deficitní kyseliny listové (udržuje zdravé spermie a chrání je před genetickým poškozením!).

Kdy jíst pomeranče

Pokud se snažíte zbavit nadbytečných kil, je dobré u ovoce zůstat celé dopoledne. „Den přivítáme například čerstvě vymačkanou šťávou z pomeranče.

Jak udělat kandovaný pomeranč

Pomeranč oloumeme nakrájíme na kostičky , pomeranč prosypeme cukrem (1 kgpomeranče = 500 g cukru) a necháme 24 hodin proležet. Přidáme trochu citronové kůry, hřebíček, ananasovou tresť (i jinou, podle chuti) a vaříme, až zesklovatí. Necháme okapat, sušíme uloženou na plechu, potom ji přeložíme a sušíme druhou stranu.

Jaké ovoce se hodí k pomeranči

Saláty s pomeranči

Pomeranče jsou skvělé do zimních salátů, dají jim vůni a projasní je. Chuťově a barevně je doplňujeme se sladkými plátky banánů. Hodí se k nim mandarinky, kiwi a hrozny. Použití je snadné – stačí je oloupat, rozdělit na měsíčky a nakrájet na menší kousky.

Co udělat z pomeranče

Využití v kuchyni

Oblíbený jsou pomerančové džusy, limonády, míchané nápoje i likéry. V kuchyni používáme pomerančovou kůru na provonění pokrmu a čerstvý do moučníků, krémů, džemů, salátů, cukroví, ke kachně – kachna na pomerančích, huse a jiné drůbeži, k jehněčímu, mořským plodům i rybám.

Jak poznat dobrý pomeranč

Plod si určitě osahejte – neměl by být ani výrazně měkký (tam hrozí plísně), ani lehčí (nižší váha svědčí o vysušené dužině). Kvalitní pomeranč má čistou kůru a měl by vonět. Určitě vybírejte pomeranče, které k nám neputovaly přes půl světa, ale například z jižní Evropy, kde se pěstují ve velkém.

Co s pomerančovou kůrou

Pomerančovou kůrou můžete dochutit i omáčky nebo müsli. Pokrmům dodá příjemně osvěžující aroma s ovocným nádechem. Výborná je v kombinaci s citrónovou kůrou, skořicí nebo vanilkou. Pomeranče se často konzumují za syrova (dužina), jsou velmi chutné a šťavnaté.

Proč jíst pomeranč

Pozitivně působí na mozek a může třeba předcházet vzniku rakoviny. Díky obsahu vitamínu A může zase zabránit degradaci očí ve stáří. Vláknina v pomeranči pomáhá udržovat střeva a žaludek v kondici (obsahuje rozpustnou i nerozpustnou vlákninu). Může být vhodný i při zácpě.

Co se hodí k pomeranči

Saláty s pomeranči

Pomeranče jsou skvělé do zimních salátů, dají jim vůni a projasní je. Chuťově a barevně je doplňujeme se sladkými plátky banánů. Hodí se k nim mandarinky, kiwi a hrozny. Použití je snadné – stačí je oloupat, rozdělit na měsíčky a nakrájet na menší kousky.