Jak rychle vychladit sud piva?

Jak dlouho vydrží sud piva

Záleží velmi na typu tlakování. Pokud tlakujete pivo vzduchem, sud vydrží naražený pouze 2-3 dny, poté už pivo ztrácí chuť. Pokud ale tlakujete pivo plynem CO2 nebo Biogonem, vydrží naražené i 3 týdny.
Archiv

Jak rychle vychladit pivo

Led + sůl = vychlazené pivo

Nezáleží, jestli jsou lahvová nebo v plechu. Poté mísu naplňte kostkami ledu a zhruba do poloviny napusťte studenou vodou. Nakonec do směsi přidejte asi 6 polévkových lžic soli. Sůl snižuje bod mrazu a piva se díky němu vychladí za pár minut.
Archiv

Jak chladit sud piva

Sud si zajistěte den předem a dejte ho nejlépe do temného chladného sklepa vychladit. Před čepováním sud šetrně přeneste, rozhodně ho nekutálejte! Sud, výčep i vedení umístěte nejlépe do stínu a sud překryjte mokrým hadrem, aby se pivo zbytečně neohřívalo a chladič tak překonával co nejmenší tepelný rozdíl.
ArchivPodobné

Jak dlouho chladit pivo

Využijte kuchyňské papírové utěrky

Pak ji dejte na pár minut do ledničky, nezáleží na tom, jestli ji postavíte do dveří nebo položíte na polici. Po asi 5 minutách by měl být nápoj vychlazený. Záleží samozřejmě na tom, jaký obsah lahev má. Pivo bude vychlazené za 2 až 3 minuty, velká lahev limonády potřebuje delší dobu.

Jak správně narazit sud

Jak správně narazit sud

Narážecí hlava typu Bajonet se nasadí na uzávěr, po směru hodinových ručiček se zacvakne a páčkou zajistí. A je naraženo. Snad ještě jednodušší je to v případě plochých narážečů (žehliček). Ten se prostě nasadí na uzávěr a opět páčkou zajistí.

Jak funguje sud piva

Hnací plyn vytlačuje obsah sudu do výčepního zařízení. Výčepní armatura uzavírá keg sud natolik těsně, že při správném stavu hadic a výčepní stolice (pípy) zůstává nápoj po celou cestu až do sklenice sterilní. Hnací plyn vytváří v keg sudu přetlak, který jeho obsah při otevření výčepního kohoutu vytlačuje ze sudu.

Jak chladit pivo u vody

Směsí studené vody, soli a ledu docílíte mnohem rychlejšího zchlazení. Sůl totiž urychlí tání ledu, který by se jinak rozpouštěl mnohem déle. Ve výsledku tak led způsobí značný a rychlý pokles teploty vody, která plechovku piva zvládne ochladit už během pár minut.

Jak chladit pivo v zemi

Pivní jeskyně je vychytávka, kterou zaručeně oslníte všechny své kamarády a hosty. Jde otvor v zemi, který využívá nižší teploty půdy k chlazení piva. Do otvoru je umístěn tubus se samo výsuvným držákem na 15 ks piv.

Jak funguje sud na pivo

Hnací plyn vytváří v keg sudu přetlak, který jeho obsah při otevření výčepního kohoutu vytlačuje ze sudu. Po odstranění výčepní armatury uzavírá ventil sud vzduchotěsně, tím umožňuje skladování obsahu a brání jeho zvětrávání.

Jak odrazit sud

Naražení sudu je jednoduché – u ploché a kombi hlavy stačí ze strany nasunout a zajistit stlačením páčky dolů. Zatímco kombi narážeč při stlačení páčky vysune trubičku, plochý zase kalíšek. Proto je nelze zaměnit. Bajonetovou hlavu musíte na rozdíl od nich po nasazení ještě otočit a teprve pak zajistit páčkou.

Jak vychladit pití bez lednice

Studánka či potůček. Naprostou klasikou je chlazení nápojů v láhvi či plechovce ve vhodném vodním toku. Teplota tekoucí vody bývá o mnoho nižší, než je okolní teplota vzduchu. I teplota vody ve stojaté vodě bývá přijatelnější než teplota okolí.

Jak se chladilo pivo

Sudy s pivem najdeme v hospodách nejčastěji pod pípou, nebo ve sklepě. Druhý případ je optimální. Skladování při 5-10 stupních je pro pivo „nejzdravější". Když pivo projde skrz pivní trubky až k výčepnímu zařízení, bývá ochlazováno na optimální teplotu 7 stupňů, při kterých se má „plzeň" pít.

Jak Napichnout sud

Jak sud narazit

Teprve když máte hlavu spojenou s výčepním zařízením a kompresorem (nebo tlakovou lahví), tak narazte sud. Naražení sudu je jednoduché – u ploché a kombi hlavy stačí ze strany nasunout a zajistit stlačením páčky dolů. Zatímco kombi narážeč při stlačení páčky vysune trubičku, plochý zase kalíšek.

Jak vyčistit KEG sudy

Do sudu se namíchá sanitační roztok, který vyčistí potrubí chemickou cestou. Po použití je potřeba důkladně propláchnout vedení čistou vodou. K řádnému vyčištění jsou v neposlední řadě potřebné mycí kartáče na KEGy, sanitační kuličky a roztoky.

Jak Tlakovat sud

Pro běžné podmínky (máme sud u zařízení, ne ve sklepě) a dle našich zkušeností lze vzorec upravit následovně: "Při nastavování tlaku vycházíme ze základní hodnoty 1,6 bar. Na každý 1m vedení přičteme 0,1 bar a na každý 1m převýšení (mezi dnem sudu a kohoutem) přičteme 0,3 bar.

Jak vypláchnout pípu

Sanitace výčepního zařízení

Nejprve nalijeme do sudu vodu a do ní přilijeme sanitační roztok, do nápojové hadice vložíme sanitační kuličky, zapojíme a natlakujeme soustavu a následně propláchneme. Tento roztok je potřeba nechat ve výčepním zařízení nějakou dobu působit.

Jak se plni pivní sudy

Tlakové plnění 5l soudků

Soudek důkladně po vypití a před naplněním vypláchněte – výrazně ovlivníte kvalitu a trvanlivost naplněného piva. Při vyplachování 5l soudku vyjměte gumovou zátku, vypláchněte teplou vodou a ponechejte 5l soudek otevřený dnem vzhůru , aby důkladně vyschl.

Jak casto cistit pípu

Jak často sanitovat:

chemická sanitace při denním použití minimálně 1x za 14 dnů při příležitostném použití výčepního zařízení přímo úměrně k tomu. Doporučujeme minimálně 4x za sezónu při pravidelném proplachu vodou.

Čím vyčistit pípu

Správná údržba je při používání výčepního zařízení zkrátka základ. Na sanitaci potřebujete sanitační sud s vodou, sanitační přípravek, mycí kartáč na kohout a na narážeč, klíč na kohouty, kýbl a případně i sanitační kuličky. Naplňte sanitační soudek vodou, uzavřete ho a narazte na něj narážeč.

Jak naplnit sud

Nejdříve sud uvnitř vypláchněte tak,že jej dvakrát či třikrát naplníte vodou/studená maximálně vlažná/ a vyprázdníte,aby se vyplavily všechny dřevěné nečistoty. Poté umístněte sud na stojan a nasaďte pípu do čelního otvoru/stačí natlačit rukou a vycentrovat/. Poté se musí sud zavodnit vodou.

Jak se cisti pípa

Nejprve odšroubujeme hlavici sanitačního soudku, do soudku nalijete čistou vodu. Našroubujte zpět hlavici na sanitační sud, narazte do ní naražeč a natlakujte stejným způsobem, jako když narážíte sud s nápojem. Otevřte páku pivního kohoutu a nechte otevřenou, dokud z kohoutu nezačné téci čistá voda.

Jak poznat že je hotový kvas

Kvašení je ukončeno, když už neuniká oxid uhličitý. Vyzrálý kvas má zdravou vůni, šťáva není sladká. Deka se začíná propadat. Je ji vhodné zachytit, než se propadne.

Jak se plni pivni sudy

Tlakové plnění 5l soudků

Soudek důkladně po vypití a před naplněním vypláchněte – výrazně ovlivníte kvalitu a trvanlivost naplněného piva. Při vyplachování 5l soudku vyjměte gumovou zátku, vypláchněte teplou vodou a ponechejte 5l soudek otevřený dnem vzhůru , aby důkladně vyschl.

Jak vymýt pípu

Nejprve nalijeme do sudu vodu a do ní přilijeme sanitační roztok, do nápojové hadice vložíme sanitační kuličky, zapojíme a natlakujeme soustavu a následně propláchneme. Tento roztok je potřeba nechat ve výčepním zařízení nějakou dobu působit.

Jak Proplachnout domaci pípu

Otevřte páku pivního kohoutu a nechte otevřenou, dokud z kohoutu nezačné téci čistá voda. Potom do sanitačního soudku nalijte zředěný roztok v předepsaném poměru (obvykle 1:80), sanitační roztok aplikujte do vedení stejným způsobem jako vodu. Sanitační roztok nechte cca 20 minut působit.