Jak se chovat asertivně?

Jak se chová asertivní clovek

Asertivní člověk se nestresuje, nebojí se požádat o pomoc, konstruktivně kritizovat, ale také kritiku přijímat. Asertivita vás mimo jiné učí říkat NE, ale také dovednost naslouchat a vést dialog k dohodě. Zkrátka prosadit se, ale zdravě, ne na úkor druhého. Samozřejmě je skvělé, pokud takoví jste.
Archiv

Jak být asertivní ve vztahu

Asertivní chování zahrnuje:Být otevřený ve vyjadřování přání, myšlenek a pocitů a povzbuzovat ostatní, aby dělali totéž.Naslouchat názorům ostatních a vhodně reagovat, ať už s těmito názory souhlasíme, nebo ne.Přijmout odpovědnost a umět ji delegovat na druhé.
Archiv

Jak zlepšit asertivitu

Naslouchejte ostatním, hledejte kompromisy, a také se nebojte požádat o pomoc druhé. Jasně si formulujte cíle a dejte najevo, co chcete. Když uděláte chybu, přiznejte ji – je to účinnější než hledat výmluvy. Klidně změňte svůj názor, je-li to třeba a uznejte svůj omyl.
Archiv

Jak komunikovat asertivně

Jak docílit asertivní komunikaceVažte si své osoby a svých práv.Nebojte se rozhodně projevovat své potřeby.Pochopte, že nemůžete kontrolovat chování a činy ostatních.Snažte se působit pozitivněNaučte se říkat „Ne“
Archiv

Jak se projevuje asertivita

Člověk, který jedná asertivně, zvládá jasně definovat své požadavky. Nejedná proti právům druhých lidí, umí naslouchat a je schopen přistoupit na kompromis. Pasivní člověk naopak nedokáže jasně formulovat a sdělit své požadavky, chybí mu sebedůvěra a jistota při jednání s druhými, proto se nedokáže dostatečně prosadit.

Jaký je rozdíl mezi Asertivním a agresivním chováním

Cílem agresivního jedince je donutit druhého, aby akceptoval jeho názor nebo splnil jeho přání. Naproti tomu asertivní jedinec vychází z principu, že druhý člověk má stejné právo na své přesvědčení a má stejné právo vyhovět nebo odmítnout přání druhého.

Jak vyjádřit respekt

Ocenění můžeme vyjádřit neverbálně – tónem hlasu, úsměvem, gestem,… Pokud se jedná o slovně vyjádřené ocenění pak je jeho znakem věcnost, podání informace: „Vidím, že jsi uklidil…“, „Všiml jsem si…“, „Děkuji za…“. Oceněním směrujeme pozornost k silným stránkám člověka, k pozitivním aspektům situace či naší spolupráce.

Jak budovat asertivitu

Pravidla asertivního chováníUvažovat o situaci i z pohledu druhých.Umět se rozhodnout sám za sebe a být za své rozhodnutí zodpovědnýUmět naslouchat druhým.Dokázat říci jasně svůj názor, vyslovit svoje potřeby.Vyhnout se manipulativnímu chováníMít právo změnit názor.Mít právo říci „ne“ nebo „nevím“

Jak si získat respekt

7 způsobů, jak získat respekt, který si zasloužíte.Vyžadujte respekt.Mějte správné držení těla.Udržujte oční kontakt.Mějte přehled o vašem úspěchu a buďte připraveni o něm říct ostatním.Zvykněte si na lidi, kteří jsou s vámi nespokojeni.Vyhněte se rostoucí intonaci.Zadejte příkaz.

Jak držet konverzaci

Pokud víte, o čem se bude jednat či co chcete probrat, promyslete si to celé dopředu. Srovnejte si v hlavě témata, jejich provázanost, a také to, co chcete zjistit od vaší protistrany. Pokud máte k dispozici nějaké materiály, mějte je dobře nastudované. V konverzaci samotné si tak budete daleko jistější tím, co říkáte.

Jak prosadit svůj názor

3 kroky a 1 technika, které vám pomůžou prosadit svůj názorNaslouchejte svým vnitřním pochodům. Je zapotřebí vnímat své emoce a tělesné pochody, a to i tehdy (a možná nejvíc tehdy), když jsou negativní.Nerozlišujte a nehodnoťte.Definujte vlastní potřeby.

Jak se projevuje agrese

Agrese (z lat. agressio, výpad, útok) v psychologicko-sociologickém pojetí znamená napadení, útočné jednání, které se projevuje záměrným poškozováním nebo násilným omezováním jiné osoby nebo věci. Agrese se může projevovat fyzickým napadením, ale také verbálně, například urážkami a pomluvami.

Co to znamená asertivní

Pojem asertivita označuje schopnost prosazovat jiný názor, stanovisko nebo zájem. Považuje se za důležitou komunikační dovednost. Umožňuje jasně vyjádřit a prosadit naše názory a myšlenky, aniž bychom narušovali práva ostatních.

Jak vybudovat kvalitni vztah

5 důležitých kroků, jak si vybudovat lepší partnerský vztahZákladem komunikace je slovo.Neberme svého partnera jako samozřejmost.Vášeň je hnacím motorem každého vztahu.Důvěra je v partnerském vztahu klíčová.Mít dobrý vztah znamená prožívat se svým partnerem radost.

Jak vybudovat zdravy vztah

Jak si udržet zdravý vztahDělejte, co říkáte (a říkejte, co děláte) {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky} Začněme úplně primární věcí.Pojmenujte své pocity. Vyjadřování skutečných pocitů může být složité, především cítíte-li se při tom zranitelní.Nebojte se být zranitelná Není to úplně příjemný pocit.

Jak si získat respekt u podřízených

4 kroky k získání respektu starších podřízenýchPoslouchejte a učte se. Sledujte, jak jsou vaši noví podřízení zvyklí pracovat, jaké jsou jejich silné stránky a osobnostní rysy.Seznamte se osobněPropojte staré s novým.Staňte se jedním z nich.Staňte se jedním z nich.

Jak uklidnit třídu

Základem je nekřičet, který se věnuje Plevinovým metodám, jsme poukázali na to, že je důležité nekřičet a pokusit se žáky spíše pozvolna zklidnit tím, že si s nimi chvilku neformálně popovídáme, vyhneme se konfrontacím a vyzdvihneme chování, které od nich očekáváme.

Jak předejít trapnému tichu

Používejte otevřené otázky. Jak, kdy, kde, proč, v čem, na co, co. Tyto zájmena by se měly objevovat na začátku každé otázky. Je to nejlepší možnost, jak někoho rozpovídat a dozvědět se o něm, co možná nejvíce informací, jelikož s velkou pravděpodobností vám nikdo neodpoví jednoslovně.

Jak ovládnout konverzaci

Konverzace je umění. Jak ho ovládnoutNepokládejte ano/ne otázky. Jestli vám konverzační partner odpovídá stroze a úsečně, na vině mohou být otázky.Třikrát proč „Třikrát proč“ je skvělá technika, jak konverzaci prohloubit.Ptejte se na konkrétní příklady.Zapojte pocity.Hledejte ponaučeníNebojte se hloupých otázek.

Kdo se snaží zalíbit všem

1. Pasivita: Nepřímý, nečestní, nedokáže mít věci pod kontrolou, snaží se zalíbit všem za každou cenu a zaměřuje se na ostatní a na to jak jej oni přijímají.

Jak mít vlastni nazor

Důležité je to, co si o sobě myslíte vy sami. Naučte se respektovat sami sebe, protože v opačném případě vás nebude respektovat nikdo. Dejte jasně najevo, co akceptujete a co nikoliv. Vaše potřeby nejsou méně důležité než potřeby druhých lidí.

Co dělat když mám vztek

Jak zatočit se vztekem Zkuste řízený hněv!Zhluboka se nadechněte. Než se rozhodnete ve vzteku něco říct, zhluboka se nadechněte.Jděte si zaběhat.Dělejte krátké přestávky.Hledejte řešeníNevyčítejte.Zkuste to s humorem.Relaxujte.

Kde se bere v nás agrese

Hlavní roli pro spouštění a ovládání agrese v centrálním nervovém systému má hypotalamus a limbický systém. Zrovna tak jako ve válce přebírají velení generálové, v okamžicích strachu a rozrušení stojí za naším jednáním centrum limbického systému – amygdala.

Jak být dobrou přítelkyni

Jak být ideální přítelkyněNeustále mít úsměv na tváři. Není přece nic krásnějšího, než žena, co se usmívá na svého přítele.Buďte upřímnáBuďte sama sebou.Zajímejte se o to, co zajímá jeho.Měla byste mu více lichotit, než ho kritizovat.Dopřejte si prostor.Dávejte mu najevo lásku.Svádějte ho.

Co dělat se svým přítelem

Deset tipů na to, jak se s partnerem doma zabavitUvařte spolu večeři.Sestavte spolu puzzle.Naplánujte si večer s fondue.Domácí lázněZahrajte si deskové hry.Společná jóga.Malujte.Vyzkoušejte online kurz.