Jak se dabuje film?

Jak dabovat ve filmu

Chcete-li dabovat film, budete potřebovat hlas jiných herců, kteří mluví daným jazykem, a postup úpravy zvuku na původním záznamu tak, aby obsahoval nahrávky scénáře v alternativním jazyce. Nejde jen o překlad, ale o adaptaci obsahu filmu do úplně jiného jazyka. Zde jsou tón a emoce kritickými faktory.
Archiv

Jak probíhá dabing

Herec si sedne k mikrofonu, ve sluchátkách slyší zvuk originálu a na televizi sleduje film nebo seriál s časovým kódem. Ve správný okamžik začne mluvit, aby se „trefil do pusy“ herci na obrazovce. Odborně se tomu říká, že je synchronní. Větu by měl správně vyslovit a dát do svého projevu stejnou emoci jako v originále.
Archiv

Jak začít dělat dabing

Nemusíte být ani vystudovanými profesionály, a přesto se dabérem stát můžete, když využijete služeb některé databáze hlasů, které jsou přístupné na internetu. Pošlete jim svůj nahraný hlas, a když budete mít štěstí, zařadí vás do na seznam dabérů.
Archiv

Jak si vyzkoušet dabing

Pak si určitě stáhněte do svého smartphonu aplikaci nazvanou MadLipz, která právě v Česku frčí. Ta nabízí hromadu ikonických scének z filmů, seriálů nebo reálných událostí. Díky speciální funkci pak můžete do těchto videí nahrát svůj hlas a vytvořit vtipnou nahrávku, kterou potěšíte své kámoše.

Co znamená dabing P

postsynchron, což je dodatečné ozvučování filmu.

Kdo dabuje dokumenty

Mezi nejoblíbenější práce Pavla Soukupa však patří dabování francouzských filmů a komentování dokumentů.

Co to je dabing

Dabing (z anglického dubbing) je umělecký proces užívaný ve specifických částech scénického umění (nejčastěji film, televize, počítačové hry), při kterém jsou původní dialogy herce nebo herců přemluveny jinými herci (jde o specifické hlasové herectví) s úmyslem nezměnit ostatní zvukové složky filmového díla (ruchy, …

Kdo mluví reklamu na Kaufland

Reklama na Kaufland – Dlouhodobě výhodněji Hlas Martin Cihlář

Jak studovat dabing

Ahoj, dabingu se většinou věnují herci, takže bych ti doporučil po konzervatoři (nebo střední škole) vystudovat třeba JAMU nebo FAMU. Jen bych se na tvém místě ještě zamyslel nad tím, jestli ti profesi dabérky nesežere v příštích letech automatizace.

Kde vznikl dabing

První dabingy se dělaly živě přímo do televize a rovnou se vysílalo. Koncem padesátých let vznikla dabingová studia na Barrandově i v České televizi. Dabingu se také nevyhnula totalitní cenzura.

Koho dabuje Holan

Herec, dabér. Absolvent Pražské konzervatoře, obor hudebně-dramatický (herectví). Namluvil nespočet televizních reklam pro mnoho významných klientů: Datart, Skittles, Nivea, Skechers, Mattoni, Kaktus a mnoho dalších. Daboval například tyto herecké hvězdy: Channing Tatum, Justin Long.

Kdo dabuje Tom Cruise

Dabér Gustav Bubník daboval min. 15 let herce Toma Cruise, ale pak byl nahrazen Pavlem Vondrou a to navíc šokujícím způsobem – třetím pokračováním trojdílné Mission Impossible.

Co jsme komu udělali dabing

Obsazení

Christian Clavier Claude Verneuil, otec rodiny (český dabing: Miroslav Donutil)
Noom Diawara Charles, manžel Laure (český dabing: Ondřej Brousek)
Pascal Nzonzi André Koffi, otec Charlese (český dabing: Zdeněk Maryška)
Salimata Kamate Madeleine Koffi, matka Charlese (český dabing: Lucie Juřičková)

Kdo mluví Mimoně

České znění

Zdeněk Štěpán Kevin, Stuart, Bob a ostatní Mimoni
Jana Zenáhlíková Madge Nelsonová
Jiří Klem vypravěč
Radka Stupková Alžběta II.
Jiří Lábus mladý Gru

Kdo mluvi reklamy na Lidl

Aneb setkání na natáčení se Zdeňkem Mahdalem, který dabuje všechny reklamy pro Lidl🙌 .. hlas lidu.. ee teda Lidlu (doslova 😂🙌) ..

Kdo mluví reklamy na Lidl

Herec a dabér Zdeněk Mahdal (61) propůjčuje svůj hlas desítkám známých herců. Od Nicolase Cage po Kevina Costnera nebo Hugha Jackmana. Roky také namlouvá reklamy pro jeden známý potravinový řetězec.

Co dabuje Bohdan Tůma

Jeho nejvýznamnější dabérské role jsou android Dat ve Star Treku, Semir Gerkhan v Kobře 11, Eric Cartman v Městečku South Park, Peter Griffin v Griffinových, Clancy Wiggum v Simpsonových, Brandon Walsh v Beverly Hills 90210 nebo Bobby v Brickleberry.

Kdo dabuje Říčka a mortyho

Nyní už k přehledu českých herců, kteří se pokusí oživit nám již známé postavy: Rick (Justin Roiland) – Josef Carda. Morty (Justin Roiland) – Michal Holán. Jerry (Chris Parnell) – Pavel Vondra.

Kdo dabuje Top Gun

Obsazení filmu Top Gun

Gustav Bubník .. Divočák Mitchell (dabing 1993, dabing Nova)
Jaromír Meduna .. (dabing ČT)
Pavel Vondra .. (dabing ČT)
Svatopluk Schuller .. (dabing ČT)
Jana Poltoržickaja .. (dabing ČT)

Kdo dabuje Maverick

Re: Top Gun: Maverick / Top Gun: Maverick

Co se týče dabingu, tak ten je taky naprosto perfektní, Gustav Bubník a i ostatní jsou naprosto skvělí. Úplně si říkám, že by vůbec nebylo špatné, kdyby se Gustav Bubník vrátil i do posledních dvou Mission: Impossible 7 a 8.

Co říkají Mimoni

Mimoňština (anglicky Minionese) je jazyk, se kterým se setkáme ve filmu Já, padouch (Despicable Me). Jelikož jazykem mluví žlutí Mimoni, říká se mu často také banánový jazyk. I když se jedná o relativně nový jazyk, má již více online překladačů, než jakýkoliv jiný fiktivní jazyk.

Jakou barvu mají Mimoni

Mimoni jsou panáčci zabarveni do žluté barvy, kteří existovali od počátku věků. Vyvinuli se ze žlutých jednobuněčných organismů a jejich poslání je sloužit největším zločincům historie.

Kdo mluví reklamy na Kaufland

Za Kaufland nově mluví Renata Maierl.

Koho dabuje Mahdal

Namluvil největší americké hvězdy jako jsou Nicolas Cage (SKÁLA; TVÁŘÍ V TVÁŘ; CON AIR; 60 SEKUND; HADÍ OČI; LOVCI POKLADŮ), často daboval také Johna Malkoviche, Eddie Murphyho, Kevina Costnera nebo Mela Gibsona.

Kdo mluví Alzáka

Alzák
Alzák na alzaboxu
Vytvořil Jan Coufal
Namluvil Bohdan Tůma
Některá data mohou pocházet z datové položky.