Jak udělat domaci Ovocny sirup
Na každý litr šťávy dáme 850 g cukru, opět přivedeme k varu, ale jen přivést, nevařit. Na 4 l šťávy přidáme 1 sáček kyseliny sorbové, zamícháme a přecedíme přes síto, do kterého dáme 1 cm vrstvu sterilní gázy. Ta se vymění po 3 l šťávy. Láhve vymyjeme horkou vodou a plníme je horkou šťávou.
ArchivPodobné
Jak udělat hustý sirup
Připravte si základ (šťáva nebo výluh z bylinek), přidejte cukr, vymačkejte citron a zahřívejte do rozpuštění cukru. Chcete-li hustý sirup, vařte, dokud nebudete spokojení s hustotou. Plňte do čistých lahví a skladujte v lednici.
Jak se vyrábí sirup
Ovocný koncentrát se vyrábí z ovocné šťávy, tak že se z čerstvého ovoce vylisuje ovocná šťáva. Z této šťávy se nechá postupně odpařit přebytečná voda a tím vznikne silný hustý koncentrát. Koncentrát je 6-10x silnější dle druhu ovoce, než ovocná šťáva.
Jak dlouho vydrží domácí sirup
Domácí výroba sirupů
Existují dva způsoby – sirup bez vaření a sirup vařený. Sirupy nevařené vydrží v lednici zhruba 2 týdny, ale tu část, kterou do té doby nespotřebujete, můžete nalít do sáčků na led a zamrazit. Přidáte – li do sirupu citrónovou šťávu, vydrží vám v lednici až dva měsíce.
Archiv
Jak si doma udělat sirup
Rozmačkané maliny zalijeme vodou a necháme 12 hodin stát. Po 12 hodinách přefiltrujeme přes čisté plátno. Do šťávy přidáme cukr a kyselinu citronovou a postupně zahříváme, dokud se cukr zcela nerozpustí, ale nevaříme. Když je sirup hotový, plníme jej do připravených láhví vymytých horkou vodou a pečlivě uzavřeme.
Jak si vyrobit cukrový sirup
Vodu s cukrem rozehřejeme v rendlíku. Bez míchání počkáme, až se cukr sám rozpustí a voda začne vřít. Povaříme asi 5 minut do mírného zhoustnutí. Odstavíme, necháme částečně vychladnout a plníme do čisté sklenice s víčkem.
Jak vyrobit sirup bez cukru
Smíchejte důkladně omyté a rozmačkané ovoce s kyselinou citronovou a benzoanem sodným, potom přikryjte, vložte do ledničky a nechte 1 den odstát. Potom přeceďte přes dvojitou gázu, přidejte sladidlo a promíchejte, aby vznikla homogenní hmota. Naplňte do lahví a váš domácí malinový sirup je hotov!
Jak udělat sirup z jablek
Na 1 litr šťávy dáme 1,70 kg cukru a 12-18 g kyseliny citrónové, čím je mošt sladší, tak víc kyseliny, mícháme a sbíráme pěnu. Zahřejeme na 85°C, plníme předehřáté láhve – vypláchnu horkou vodou, zavíčkujeme, položíme a necháme vychladnout. Můžeme přidat i některé aroma, já do části sirupu přidávám ananasové.
Jak udělat třešňový sirup
PřípravaTřešně vložíme do hrnce a zalijeme vodou. Přivedeme k varu a asi 8 minut povaříme.Druhý den scedíme přes sítko. Sirup přivedeme k varu a 5 minut povaříme.Láhve uzavřeme pečlivě víčkem a asi na 20 minut je dáme naležato.Třešňový sirup je výborný do domácích limonád a čajů.
Jak dlouho sterilizovat sirup
Šťávy i sirupy nalijeme do běžných zavařovacích sklenic, které důkladně uzavřeme víčky a necháme zavařit běžným způsobem 10 minut při teplotě 90°° Celsia. Pak sklenice vyjmeme a necháme vychladnout.
Jak udělat Simple sirup
Do hrnce nasypeme cukr, přilijeme studenou vodu a necháme rozpouštět při pokojové teplotě. Nádobu s vodou a částečně rozpuštěným cukrem pomalu ohříváme a za občasného míchání přivedeme do varu. Pokud se na povrchu tvoří pěna, průběžně jí lžící odstraňujeme, jinak by byl sirup zakalený.
Jak se dělá cukerný roztok
Používá se buď cukerný roztok v poměru 1:1 (cukr:voda; váhově) anebo medocukrové těsto. Roztok se podává obdobným způsobem jako u zimního zakrmení, jen dávky jsou menší a častější.
Jak se dělá Bezinková šťáva
Přebrané květy dáme do většího hrnce, zalijeme převařenou vodou, přidáme plátky citronu a 50 g kyseliny citronové. Necháme louhovat 24 hodin. Poté scedíme, vymačkáme (nejlépe přes plátno, stačí i cedník, ale jsou tam potom drobné usazeniny – smítky), přidáme cukr a pomůcku ke konzervování. Mícháme.
Jak se dělá Bezinková limonáda
BEZINKOVÁ LIMONÁDA č.1
Květy naskládáme do sklenice, přidáme na kolečka nakrájený citron. Do horké vody vmícháme cukr a ocet a touto vodou zalijeme květy ve sklenici. Uzavřeme potravinovou fólií a necháme 5 dnů odstát. Pak scedíme přes jemné plátýnko a cedníček.
Jak se dělá mátový sirup
Nejdřív smícháme vodu s cukrem, uvedeme do varu a až začne směs houstnout, přidáme drobně pokrájené čerstvé lístky máty peprné. Krátce povaříme a přikryté necháme za občasného zamíchání 2 – 3 hodiny odstát. Poté přecedíme, opět zahřejeme téměř k bodu varu, přidáme šťávu z citronu a plníme do lahví.
Co se dá udělat z třešní
Třešně mají mnohostranné využití zpracování na mošty, kompoty, džemy (kombinujeme je s rybízem nebo angreštem, které dodají potřebný pektin), vína i destiláty. Hodí se i k sušení. Čerstvé plody se uplatní v moučnících (bublaniny, koláče, záviny, …) nebo sladkých jídlech (studené polévky, knedlíky, nákypy apod.).
Jak zavařit domácí sirup
Šťávy i sirupy nalijeme do běžných zavařovacích sklenic, které důkladně uzavřeme víčky a necháme zavařit běžným způsobem 10 minut při teplotě 90°° Celsia. Pak sklenice vyjmeme a necháme vychladnout. Šťávy i sirupy budou trvanlivé jako ostatní zavařeniny…
Jak vyrobit cukerný roztok
Používá se buď cukerný roztok v poměru 1:1 (cukr:voda; váhově) anebo medocukrové těsto. Roztok se podává obdobným způsobem jako u zimního zakrmení, jen dávky jsou menší a častější.
Jak udělat doma glukózový sirup
Smícháme cukr, kyselinu citronovou a vodu a VELMI POMALU zahříváme, nesmí se to vařit. Na elektrickém sporáku vaříme tak na dvojku, necháme na plotně asi hodinu a občas promícháme – podle zkušenosti mícháme častěji, potom je krásně světlá, ale NEVAŘIT! Kyselina působením doby a tepla rozštěpí cukr na čistou glukózu.
Jak se dělá Medocukrove těsto
Recept na medocukrové těsto s bílkovinou
2 kg moučkového cukru cca 0,5 kg tekutého rozehřátého medu, cca 200 g pivovarských krmných kvasnic. Pozor na rozehřívání medu – nejlépe při teplotách kolem 47 °C . Při vyšších teplotách hrozí tvorba HMF. Směs ručně zpracujeme do podoby světle hnědého těsta.
Kdy Podněcovat včely
VELMI TOHOTO ZPŮSOBU VYUŽÍVÁM PŘI METODICE OPTIMALIZOVANÉHO PLODIŠTĚ. Právě do podmetu "uklízím" nedobrané starší plásty v období března do půle dubna a v srpnu a září či v mezisnůškových pauzách. Zásobní rámek je dobré podložit, aŤ na něj včely mohou z obou stran a lépe i odvíčkovat.
Jak dlouho vydrží Bezinková šťáva
Naplníme do vymytých a suchých lahví, zazátkujeme a skladujeme v ledničce. Čerstvá šťáva vydrží 7–10 dní.
Jak se dělá šťáva z květů černého bezu
Květy obereme ze stopek, zalijeme 1,5 litrem převařené a vychladlé vody a necháme do druhého dne vyluhovat. Druhý den uvaříme cukerný roztok z 0,5 litru vody a 1 kilogramu cukru. Necháme vychladit a poté přilijeme šťávu z citronů. Výluh přecedíme, vmícháme ochucený cukerný roztok a přelijeme do lahví.
Jak se dělá sirup z černého bezu
Sirup z černého bezu za studena
Do vody dáme 40 velkých květů černého bezu (netrháme po dešti a odstraníme stopky – jsou hořké). K tomu přidáme na kolečka nakrájený a omytý bio citron bez pecek a 10 dkg kyseliny citronové. Necháme louhovat 24 hodin. Potom přecedíme a mícháním rozpustíme cukr.
Jak vyrobit šalvějový sirup
Lístky čerstvé šalvěje nasekáme nadrobno a namočíme do převařené horké vody, ve které jsme si rozpustili cukr. Necháme 24h louhovat. Potom přecedíme přes plátno do hrnce, přisypeme kyselinu citrónovou a zahříváme na mírném plamenu, až se kyselina citrónová zcela rozpustí. Povaříme cca 5 minut a slijeme do sklenice.