Jak se dělá lipánek?

Jak vyrobit domácí lipánek

Tvaroh, 3/4 šlehačky a cukry vyšleháme do hladka. A je HOTOVO! Jako obměnu ještě někdy přidám nahrubo nastrouhanou hrušku… taky MŇAM MŇAM!

Jak se dělá Tvaroháček

Uvařit normálně pudink (dávám o půl deci míň mléka), nechat vychladit. Pak smíchat s tvarohem, někdo má rád víc pudinkový někdo víc tvarohový, musíš vyzkoušet. Utřu polotučný tvaroh s domácí marmeládou (mám trošku řidší a málo slazené) a přidávám krájené/strouhané ovoce.

Jak dlouho vydrží domácí Pribiňáček

Pokud dezert dáte do sklenice s víčkem (od přesnídávky), vydrží v dobrém stavu i 3 – 4 dny.
Archiv

Jak se dělá Termix

Postup přípravy. Z mléka, pudinkového prášku a cukru uvařte podle návodu na obalu pudink. Do ještě teplého pudinku přidejte tvaroh, trochu cukru, lžíci granka a elektrickými metlami vyšlehejte na krém. Termix rozdělte do mističek, nechte vychladnout a před podáváním ozdobte hoblinami čokolády anebo grankem.

Jak vyrobit Pacholík

Postup přípravyZ mléka, pudinkového prášku a cukru uvaříme hustý pudink. Necháme mírně vychladnout a do vlažného vmícháme tvaroh.Společně našleháme a nakonec vmícháme zakysanou smetanu.

Jak se dělá domácí Termix

Postup přípravy. Z mléka, pudinkového prášku a cukru uvařte podle návodu na obalu pudink. Do ještě teplého pudinku přidejte tvaroh, trochu cukru, lžíci granka a elektrickými metlami vyšlehejte na krém. Termix rozdělte do mističek, nechte vychladnout a před podáváním ozdobte hoblinami čokolády anebo grankem.

Jak smíchat tvaroh s pudinkem

Postup přípravy receptuPodle návodu na sáčku uvaříme pudink. Hrnec postavíme do studené vody a pudink za občasného míchání vychladíme.Jakmile je pudink vlažný, vmícháme tvaroh a šlehačku. Metličkou nebo elektrickým šlehačem vyšleháme v lehký krém.Rozdělíme do skleněných pohárů či misek a ozdobíme ovocem.

Jak si vyrobit Pribináček

Do mísy si připravte polotučný nebo klidně i plnotučný tvaroh a promíchejte ho s medem či práškovým cukrem nebo jiným sladidlem. V jiné misce či vyšší šlehací nádobě budeme mixovat šlehačku pěkně do ztuhnutí a poté ji jen lehce vmícháme do směsi tvarohu a medu. A to je všechno!

Co je to Termix

Termix je termizovaný tvarohový dezert s dlouhou tradicí v Česku a na Slovensku. V Poděbradech, Polabské mlékárny se vyrábí od roku 1976. Největším dodavatelem termixu na český trh je Mlékárna Kunín, kde se vyrábí od roku 2008. Od roku 2015 se vyrábí také v Mlékárně Ecomilk z Frýdku-Místku – Ecomilk.

Co je to Pacholík

Tradiční smetanový krém Pacholík je vyroben z čerstvého tvarohu a smetany. Přímo v podhůří Beskyd jej pro společnost Ehrmann vyrábí tradiční moravská mlékárna Ekomilk. Pacholík chutná dětem i dospělým.

Jak se dělá pudinkový krém

Z mléka a pudinkového prášku uvaříme hustý pudink. Necháme vychladnout, občas mícháme aby se nevytvořil škraloup. Máslo s cukrem vyšleháme a po lžících zašleháváme vychladlý pudink. Nakonec zašleháme rum nebo tresť.

Jak udělat domaci Smetanek

Do mísy si připravte polotučný nebo klidně i plnotučný tvaroh a promíchejte ho s medem či práškovým cukrem nebo jiným sladidlem. V jiné misce či vyšší šlehací nádobě budeme mixovat šlehačku pěkně do ztuhnutí a poté ji jen lehce vmícháme do směsi tvarohu a medu. A to je všechno! Nic víc a nic míň.

Jak udělat domácí Termix

Nejjednodušší způsob, jak něco takového přibližně napodobit v domácích podmínkách, je uvařit nějaký horký krém, vmíchat do něj měkký tvaroh z vaničky a nechat všechno vychladnout. Poměry si zapamatujete snadno. Na 250-300 g krému připadne jedna vanička tvarohu, jehož tučnost si zvolte dle libosti.

Jak se dělá pařížský krém

250 ml tekuté smetany ke šlehání zahříváme s 350 g moučkového cukru, když se začne ze smetany kouřit, důkladně do ní rozkvedláme 100 g práškového holandského kakaa a necháme směs přejít varem. Pak ihned odstavíme a po zchladnutí uložíme v chladničce do druhého dne.

Jaký krém dát pod fondán

Podklad pod potahovou hmotu, musí být vždy hodně tuhý, hladký a rovný – optimální je čistě máslový krém. Stačí malá vrstva krému, aby měla potahová hmota k čemu přilnout. Pod ani na potahovou hmotu nesmí přijít – Marmeláda, pudink, mascarpone, tvaroh, ovoce, želatina, šlehačka, …

Jak se dělá tvaroh z mléka

Mléko necháme přirozeně zkysnout na lince (nepoužívejte mléko, které zkyslo v lednici, tvaroh by byl hořký), případně použijeme jako srážedlo citronovou šťávu (1 polévková lžíce na 1 l mléka). Zahřejeme na 50 až 60 °C, mícháme jen občas. Čím více mléko zahříváme, tím bude tvaroh sušší.

Jak se dělá máslový krém

Základní recept

Ideální je poměr 1:1. Stačí jen máslo rozšlehat, přimíchat cukr a dobře vyšlehat, aby vznikla jemná směs. Pro lepší chuť i vůni můžete přidat vanilkový cukr či extrakt. Pokud se rozhodnete přidat do krému smetanu či pudink, bude stačit méně másla, abyste dosáhli optimální konzistence.

Jak se dělá krém z mascarpone

Smetanu ke šlehání nalijeme do misky, přidáme mascarpone, cukr a vnitřek vanilkového lusku. Vše takto spolu v misce šleháme mixérem na středních otáčkách, dokud krém nezhoustne. Já tento krém ještě před potíráním na dort dávám na hodinu do chladničky.

Co namazat pod fondán

Podklad pod potahovou hmotu, musí být vždy hodně tuhý, hladký a rovný – optimální je čistě máslový krém. Stačí malá vrstva krému, aby měla potahová hmota k čemu přilnout. Pod ani na potahovou hmotu nesmí přijít – Marmeláda, pudink, mascarpone, tvaroh, ovoce, želatina, šlehačka, …

Kdy mazat krém na dort

Při sestavování si na vrstvu korpusu naneseme krém od středu k okrajům pomocí cukrářského sáčku. Vrstva je pak rovnoměrnější. Poslední korpus otočíme řezem navrch, aby byl vršek dortu rovnější.

Proč zhořkne tvaroh

Tvaroh je mléčný výrobek, takže je jasné, co je základní surovinou. Podstatné je však to, že mléko nesmí být trvanlivé, ale čerstvé, jen pasterizované. Základem výroby je takzvaná fermentace, jenže u trvanlivě ošetřeného mléka k ní nedojde, to jen zhořkne.

Jak udělat tvaroh na strouhání

Zahřejte ho

Zkyslé mléko v hrnci postavte na sporák a pomalu zahřívejte do doby, než se syrovátka začne oddělovat od pevné hmoty. Pak odstavte. To, zda budete mít tvaroh měkký nebo vyrobíte ten na strouhání, závisí právě na teplotě. Na měkký tvaroh mléko zahřejte asi na 40 °C, na tvrdý tvaroh klidně na 50 – 55 °C.

Jak se dělá kávový krém

Kávový krém (připravit den předem):

Smetanu zahřejte, rozmíchejte v ní kávu a nalijte na bílou čokoládu. Nechte chvilku odstát, pak vymíchejte do hladka. Celou směs promixujte tyčovým mixérem, přikryjte folií (položte přímo na tekutinu) a dejte do lednice alespoň na 8 hodin vychladit.

Jak udělat bílý krém na dort

Vodu svaříme s 60 g cukru na rozvar. Vyšleháme změklé máslo a 60 g cukru do pěny. Bílky vyšleháme v tuhý sníh a postupně vmícháme teplý rozvar. Nakonec ručně promícháme bílkovou a máslovou hmotu a takto připravený základní krém můžeme ochutit nebo rovnou použít.

Jaký je rozdíl mezi fondánem a marcipánem

Obvykle se fondánem označuje jak cukrová hmota, kterou známe například z větrníků, tak i ta hmota, kterou se potahují dorty. Naopak marcipán je směs cukru s blanšírovanými mandlemi. Přírodní marcipán je lehce nahnědlý, má barvu slonové kosti, což způsobují právě mandle.