Jak se dělá Mlekova polevka?

Jak se dělá mrkvová polévka

Mrkev omyjeme, oloupeme a nastrouháme nahrubo. Brambory omyjeme, oloupeme a nakrájíme na kostičky. Do hrnce dáme rozehřát máslo a na něj vsypeme nastrouhanou mrkev a na mírném ohni restujeme asi 10 minut. Jakmile je orestovaná, podlijeme ji horkým vývarem a osolíme.

Jak se dělá kapání do polévky

Celá vajíčka rozšleháme v hrnečku a osolíme. Po troškách přidáváme mouku a vodu dle potřeby, aby nám vznikla hladká hmota, ne moc řídká ne moc hustá. Do horké polévky pomalu kapeme přes hrubé struhadlo nebo cedník na halušky. Pravidelně mícháme, aby se jednotlivé noky neslepily.

Jak se dělá strouhání do polévky

Vejce rozklepneme do misky elektrického mini drtiče, sekáčku – chopperu. Přidáme cca 80 gramů mouky, zavřeme a krátce mixujeme/sekáme. Otevřeme, zkontrolujeme zda těsto není nalepené na dně, pokud ano, odloupneme ho vidličkou, pokud je třeba, přisypeme trochu mouky, uzavřeme a opět, teď již v kratších pulsech sekáme.

Jak se dělá mléčná polévka

Na kostičky nakrájené brambory uvaříme se solí a kmínem v malém množství vody. Z másla a mouky umícháme světlou jíšku, zalijeme ji vývarem z brambor, rozšleháme, přilijeme mléko, smetanu a povaříme. Do takto připravené polévky přidáme uvařené brambory a podle chuti citronovou šťávu a sůl.
Archiv

Čím dochutit mrkvovou polévku

Mrkvovou polévku připravíme klasicky z másla a mouky, tedy ze světlé jíšky. Tu zalijeme vývarem, nejlépe zeleninovým. Po provaření dovnitř přidáme orestovanou mrkev nakrájenou na kostičky či kolečka nebo nastrouhanou nahrubo. Nakonec dochutíme citrónovou šťávou, solí, rozšlehaným žloutkem nebo mlékem či smetanou.

Jak dochutit mrkvovou polévku

Mrkev a cibuli nakrájíme a opečeme na olivovém oleji, zasypeme cizrnovou moukou, osmahneme, zalijeme zeleninovým vývarem a vaříme, až je mrkev zcela měkká. Poté rozmixujeme, zjemníme smetanou, dochutíme solí, muškátovým oříškem, citronovou šťávou a kůrou. Podáváme s nasucho opraženými slunečnicovými semínky.

Co se dává do polévky

Nejoblíbenější koření do polévkybobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.borščbylinky do polévky.celer.cibule.citronová tráva.černý pepřčesnek.

Z jaké mouky se dělá kapání do polévky

Jakou mouku použít Můžeme použít hladkou, polohrubou nebo hrubou. Chybu neuděláme ani s dětskou krupičkou. Rozdíl bude ve výsledném vzhledu a chuti – z hrubé mouky a krupičky bude kapání nadýchanější, z hladké mouky "hladší a pevnější".

Z jaké mouky se dělá strouhání do polévky

Dávám polohrubou mouku, ale znám maminky, co dělají z hrubé nebo napůl či dokonce z krupice. Mě se nejvíc osvědčila polohrubá, v polévce se nemusí dlouho vařit a strouhání není tuhé. Mouku s vajíčkem si smícháme rukou do hrudky (mělo by to být tužší těsto) vajíčko si vezme vždy mouku podle sebe.

Jak se dělá chlebová polévka

Postup přípravy

Chléb nakrájíme a rozvaříme ve vodě. Přidáme lžící sádla, majoránku, sůl, protlačený česnek a libeček. Po dochucení můžeme do polévky přidat rozšlehané vajíčko. Vývaru přidáváme po trošce, abychom docílili správné konzistence a chuti.

Jak zahustit krémovou polévku

Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.

Jak se dělá zeleninový vývar

POSTUP1Mrkev, celer a petržel nastrouháme nahrubo.2V hrnci na vyšším ohni rozpálíme olej a přidáme nastrouhanou mrkev, celer a petržel.3Přilijeme studenou vodu a přivedeme k varu.4Hotový vývar přecedíme přes jemné síto do čistého hrnce a co možná nejrychleji zchladíme ponořením do dřezu s ledovou vodou.

Co se dá udělat z mrkve

Výborné mrkvové recepty na 13 různých způsobů! Je libo sladká, dušená, pečená nebo krémová⭐ Dušená mrkev.⭐ Mrkvový dort.⭐ Mrkvová polévka.⭐ Zelný salát s mrkví⭐ Mrkvový koláč⭐ Mrkvová buchta s čokoládovou polevou.⭐ Mrkvový salát.⭐ Mrkvová omáčka.

Co použít když nemám vývar

Některé polévky jsou proto založené na mléku (kyselka, koprová polévka), jiné uvítají přídavek rajčatového pyré (italské minestronky), další se například spoléhají na čarovnou moc vody z namáčení sušených hub. To vše jsou právoplatné chmaty a polévce opravdu prospějí, pokud není vývar po ruce.

Co dát do polévky

Zavářky se zavářejí přímo do polévky. Zavářkami se rozumějí: polévkové těstoviny, zavářky z vaječného těsta, noky a knedlíčky, obilniny a obiloviny, syrové vejce. Vložky se upraví zvlášť a vkládají se až do talíře, a nebo se nabídnou v misce, aby si každý dal podle své chuti.

Co přidat do polévky

Zavářky se zavářejí přímo do polévky. Zavářkami se rozumějí: polévkové těstoviny, zavářky z vaječného těsta, noky a knedlíčky, obilniny a obiloviny, syrové vejce. Vložky se upraví zvlášť a vkládají se až do talíře, a nebo se nabídnou v misce, aby si každý dal podle své chuti.

Jak jíst polévku v chlebu

Většinou se v chlebu podávají polévky přesnídávkové, zahuštěné, nebo česnečky a cibulačky se sýrem. Květa uvařila houbovku, ta s chlebovým obalem také koresponduje.

Co udělat ze starého chleba

Starší chléb se dá využít také do nádivky, karbanátků, masových kuliček nebo sekané. Jen je potřeba jej předem trochu navlhčit vodou, vývarem nebo mlékem. A na závěr veškerého vaření si z chleba můžete uvařit i „kafe“. Ideální je použít kváskový žitný tmavý chléb, který rozdrobte a opečte dokřupava nasucho v troubě.

Jak zdravě zahustit polévku

V kuchyni sáhněte po obilovinách, jako jsou ovesné vločky nebo quinoa. Mají skvělou schopnost absorbovat tekutiny a zahustit pokrm. Nejrychleji zahustíte jemnými vločkami a pokud chcete dokonale hladký krém nebo omáčku, doporučujeme je rozmixovat.

Jakou mouku do polévky

Na 1 l polévky připravíme záklechtku ze 125 ml tekutiny a zarovnané lžíce mouky (hladká, polohrubá i hrubá). Připravenou záklechtku za stálého míchání lijeme do vařící polévky a polévku ještě nejméně 10-15 minut vaříme.

Jak rychle udělat vývar

Mrkev, cibuli, petržel a celer nastrouháme na struhadle. Všechnu zeleninu a koření dáme do hrnce a zalijeme 3 litry vody, kterou přivedeme co nejrychleji k varu. Poté var ztlumíme a jen mírně probubláváme 20 minut. Na konci vývar přecedíme přes síto, zchladíme a uchováme pro další použití.

Jak udělat vývar bez masa

Základem zeleninového vývaru je mrkev, cibule a celer, ideálně ve stejném poměru (1:1:1). Co se týká další zeleniny, je možné v podstatě přidat cokoliv, co vám chutná. Nejčastěji se jedná o rajčata, pórek, petržel, květák či papriku. Zeleninu je ideální nakrájet na drobné kousky, aby se dobře vyluhovala do vývaru.

Co na rychlý oběd

30 tipů na rychlý oběd do 30 minut1. Tortilla s kuřecím masem.2. Těstoviny se špenátem.3. Filet z candáta se zeleninou.4. Cizrnový salát.5. Kuřecí steak.6. Salát z kuskusu.7. Losos na másle s bylinkami.8. Vepřová panenka s rajčaty.

Co s přebytkem mrkve

Vyryté, nepoškozené kořeny bez natě buď vložíme do mikrotenových sáčků, zavážeme je gumičkou a skladujeme pověšené na háčcích, anebo mrkve založíme do vlhkého písku. Zdravé kořeny s šetrně oddělenou natí zakládáme do bedýnek naplněných vlhkým pískem. Kořeny by se neměly dotýkat.

Proč se zakalí vývar

Častou chybou je, že vývar není čirý, jak by měl být, ale zakalený. Částečně je to proto, že jste poctivě nesbírali pěnu. Druhou příčinou je, že se vařil a nebublal. Na vyčištění jsou dvě cesty.