Jak se dělá pistáciová pasta?

Na co použít pistáciový krém

Vynikající pistáciová pasta je určena k přímému použití. Je vhodná jako protěr korpusů, či v kombinaci s máslem (margarínem) jako pevný krém ke zdobení dortů, cupcaků, či jiných cukrářských výrobků.

Jak vyuzit Pistaciovou pastu

Neobsahuje žádné přidané látky, je bez cukru, bez palmového oleje, je vhodná pro vegany a můžete jí s chutí využít jak do pečení tak i k přípravě krémů. Tuto pistáciovou pastu my sami přidáváme do výroby našeho pistáciového dortíku v Lelí's Cupcakes a recept na něj najdete v naší knize nebo u nás na instagramu.

Jak udělat pistáciové máslo

Pistácie pražte na pánvi či v troubě na 175 stupňů po dobu 10 minut. Po vychladnutí vložte pistácie do mixéru a rozmixujte na jemný prášek. Osolte a mixujte dál, dokud se nevytvoří krémové máslo. Doba mixování se liší podle výkonu vašeho mixéru (2 až 10 minut).

Čím prolít dort

Pro větší vláčnost dortu je dobré jednotlivé pláty nejdříve potřít tenkou vrstvou marmelády nebo důkladně pokapat kompotovou šťávou či alkoholem (likérem, rumem).

Jak se dělá pistáciová zmrzlina

Do studeného pistáciového mléka přidáme šlehačku, guaranovou gumu a jemně nasekanou mátu. Vše důkladně rozmícháme. Na závěr vyšleháme ještě jednou mixérem a dáme do zmrzlinovače, popř. do mrazáku (tam ale musíme čas od času zamíchat, aby konzistence zmrzliny byla co nejlepší).

Jak se loupou pistácie

To uděláte tak, že dáte vařit vodu, jakmile dosáhne bodu varu, tak do ně vyloupané pistácie na několik málo minut vložíte. Jakmile se jim začne olupovat slupka, slijete je a propláchnete studenou vodou. Jakmile vychladnout, jdou snadno oloupat.

Jak udělat bílý krém na dort

Vodu svaříme s 60 g cukru na rozvar. Vyšleháme změklé máslo a 60 g cukru do pěny. Bílky vyšleháme v tuhý sníh a postupně vmícháme teplý rozvar. Nakonec ručně promícháme bílkovou a máslovou hmotu a takto připravený základní krém můžeme ochutit nebo rovnou použít.

Kdy udělat krém na dort

Klasický dort pečeme den nebo dva předem, aby se rozležel. Korpus by měl odpočívat aspoň 12 hodin, aby s ním šlo lépe manipulovat. Většinou je to tak, že jeden den upečeme korpus, můžeme připravit základ na krémy a ozdoby, druhý den připravíme krémy, dort naplníme a zdobíme.

Jak na domácí zmrzlinu

Smetanu ušleháme a do šlehačky opatrně přimícháme zahuštěné slazené mléko. Do misek pak dáme vrstvu ovoce, na ni šlehačku se Salkem, pak opět ovoce a nahoru další šlehačku se Salkem. Misky vložíme na hodinu do mrazničky, potom směs můžeme lehce promíchat a necháme ji zcela zmrazit.

Jak nejlépe loupat vlašské ořechy

Nejlepší variantou je louskáček, ale pokud ho nemáte, stejně dobře poslouží i sikovky. Také skořápku můžete rozbít kladívkem nebo paličkou na maso, ale zde je potřeba trocha šikovnosti a hlavně dodržování bezpečnosti. Ořech vždy zabalte do utěrky, aby se skořápka nerozlétla, a rozbíjejte je na prkénku.

Čím se dá nahradit máslo do krému

Nejčastější alternativou k máslu je zajisté margarín. Nejedná se však o nějakou "umělou" náhražku, za kterou je často mylně považován. K výrobě obou potravin se používají přírodní suroviny – pro máslo je to mléko a pro rostlinné tuky rostlinné oleje.

Jaký krém dát pod fondán

Podklad pod potahovou hmotu, musí být vždy hodně tuhý, hladký a rovný – optimální je čistě máslový krém. Stačí malá vrstva krému, aby měla potahová hmota k čemu přilnout. Pod ani na potahovou hmotu nesmí přijít – Marmeláda, pudink, mascarpone, tvaroh, ovoce, želatina, šlehačka, …

Co dát pod fondán

Podklad pod potahovou hmotu, musí být vždy hodně tuhý, hladký a rovný – optimální je čistě máslový krém. Stačí malá vrstva krému, aby měla potahová hmota k čemu přilnout. Pod ani na potahovou hmotu nesmí přijít – Marmeláda, pudink, mascarpone, tvaroh, ovoce, želatina, šlehačka, …

Jak se dělá sorbet

Ovoce nakrájíme, dáme do hrnce s vodou a cukrem a vaříme, dokud se ovoce takřka nerozvaří. Pokud chceme mít sorbet i s kousky ovoce, propasírujeme ho přes síto. Šťávu dáme do mrazáku a každých půl hodiny jí prošleháme metlou. Do 2 hodin je hotovo.

Co se zelenými vlašskými ořechy

Zelené ořechy jsou nejenom skutečnou lahůdkou, ale jsou i výjimečně zdravé. Dá se z nich vyrobit sirup, džem, kompot, likér nebo i odvar. Obsahují velké množství vitaminu C.

Kdy louskat vlašské ořechy

Lépe proschnou ve skořápce a louskat je je nejlepší za sychravých listopadových večerů.

Jaké máslo na krém

Máslový krém musí být z másla, které má víc jak 80% tuku. Pokud chcete máslo nastavovat pudinkem nebo moučnou kaší, vždy musí převažovat máslo, jinak vám bude potahovka téct.

Co dělat když nemám olej

Hrnek oleje: I u oleje je hned několik možností, jak ho nahradit. 1 hrnek jablečného pyré (neslazené), 3/4 hrnky jogurtu s vyšším obsahem tuku nebo řeckého jogurtu. Olej můžete takto nahradit ve většině receptů na pečení jako jsou koláče, chleba nebo sušenky. Zlatý sirup: Je to kukuřičný sirup.

Co namazat pod fondán

Podklad pod potahovou hmotu, musí být vždy hodně tuhý, hladký a rovný – optimální je čistě máslový krém. Stačí malá vrstva krému, aby měla potahová hmota k čemu přilnout. Pod ani na potahovou hmotu nesmí přijít – Marmeláda, pudink, mascarpone, tvaroh, ovoce, želatina, šlehačka, …

Co se dává pod fondant

Marcipán nebo fondán je nejlepší rozvalovat na silikonovém válu, kde není třeba hmotu podsypávat. Použitý váleček by měl být plastový nebo silikonový, aby se na něj hmota nelepila. Pokud máte k dispozici jen dřevěný, je nutné použít fólii, nebo potah podsypat moučkovým cukrem, případně škrobem.

Jaký je rozdíl mezi fondánem a marcipánem

Obvykle se fondánem označuje jak cukrová hmota, kterou známe například z větrníků, tak i ta hmota, kterou se potahují dorty. Naopak marcipán je směs cukru s blanšírovanými mandlemi. Přírodní marcipán je lehce nahnědlý, má barvu slonové kosti, což způsobují právě mandle.

Jak dlouho šlehat máslo na krém

Máslo pokojové teploty dáme do druhé mísy. Šleháme tak dlouho, až zbělá a má hustotu šlehačky. To trvá nejméně 15 minut – v žádném případě ne méně! Za stálého míchání postupně přidáváme sněhovou hmotu.

Jak se dělá jahodová zmrzlina

Jahody očistěte a rozmixujte tyčovým mixérem dohladka s tvarohem. Přidejte med, cukr dle chuti a zašlehejte smetanu. Na závěr můžete dochutit citronovou šťávou. Pak máte dvě možnosti: a) Směs nalijte do formiček na nanuky a nechte ztuhnout v mrazáku.

Jak se dělá citronový sorbet

Citron vymačkáme a ostrouháme z něj kůru. Do rendlíku dáme vodu, cukr, rozmarýn, citronovou kůru i šťávu a vaříme asi 10 minut na mírném ohni. Scedíme přes jemné sítko a necháme vychladnout na pokojovou teplotu. Poté sorbet přendáme do uzavřené nádoby s širším dnem a dáme jej přes noc do mrazáku.

Jak se dělá Orechovice

Ořechy omyjeme, osušíme a nakrájíme na tenké plátky. Umístíme do třílitrové sklenice, přidáme koření – celou skořici, čtyři hřebíčky, tři kuličky jalovce a strouhanou kůru z poloviny citronu. Obsah lahve zalijeme litrem vodky. Uzavřeme ji víčkem, případně mikrotenovým sáčkem a gumičkou a umístíme na teplé místo.