Jak se dělá pomerančový džus?

Jak se dělá pomerančový sirup

Oloupané pomeranče nakrájíme na malé kousky, dáme je do hrnce a zalijeme vodou. Přidáme med, citronovou šťávu, koření a přivedeme směs k varu. Vaříme cca 15 minut, poté obsah přecedíme přes jemné sítko a nalijeme do sklenic. Ty zavíčkujeme a necháme sirup vychladnout.
Archiv

Co obsahuje pomerančový džus

Pomerančový džus obsahu celou řadu vitaminů a minerálů. Z vitaminů obsahuje převážně vitamin C, dále také vitaminy A, E, K a vitaminy skupiny B. Z minerálů je zde přítomen draslík, měď a hořčík, dále stojí za zmínku i značné množství bílkovin, vlákniny, flavonoidů a přítomnost hespedrinu.

Jak udělat domácí džusy

Mrkev nastrouháme na kolečka, pomeranče a citrón oloupeme, nakrájíme na kousky a dáme do 2 litru vody vařit. Občas zamícháme a necháme vařit, až vše změkne. Mezitím do jiného hrnce dáme 8 litrů vody, 1 kg cukru a 50 g kyseliny citrónové a svaříme. Ingredience z prvního hrnce naleje do mixéru a rozmixujeme.

Jak si udělat domácí jablečný džus

Domácí jablečný džus – recept

Jablka oloupeme, zbavíme jadřinců a nakrájíme na menší kousky. V hrnci jablka podlijeme vodou a dusíme doměkka. Rozmixujeme tyčovým mixérem a následně ještě propasírujeme přes síto. Vmícháme cukr a kyselinu citronovou, cukr necháme rozpustit a jablečnou směs vychladnout.
Archiv

Co se dá udělat z pomerančů

Z pomerančové šťávy chystáme osvěžující zmrzlinu, krémy a polevy. Kromě čerstvé šťávy používáme na jejich přípravu i 100% džusy. Pomeranči zdobíme moučníky, řezy a dorty. Kromě čerstvého ovoce a šťáv využijeme i kandovanou kůru, která je vhodná na zdobení a dochucování.

Jak se dělá pomerančová marmeláda

Kousky pomeranče buď 5 minut povaříme, nebo rozmixujeme, přidáme rum, 1 balení želírovacího cukru a důkladně promícháme. Za stálého míchání přivedeme k varu a vaříme zhruba 4 minuty. Dochutíme citronovou šťávou, která zároveň podpoří proces želírování – marmeláda tak bude tužší.

Jak dlouho vydrží pomerančový džus

Džusy se 100% podílem ovoce neobsahují nic víc než jen čistou šťávu. Také je nemůžete skladovat nijak dlouho. Obvykle vám doma vydrží okolo dvou týdnů.

Proč pít pomerančový džus

Vzhledem k vysokému obsahu vitamínu C pomerančová šťáva posiluje imunitní systém a měli bychom ji proto pít především v období chřipek a nemocí z nachlazení. V případě, že už jsme nemocní, je dobré vědět, že šťáva z pomerančů urychluje uzdravování.

Jak zavařit džus

Džusy sterilujeme v zavařovacích sklenicích jako kompoty. Zahříváme je 15 minut na 85 stupňů a při této teplotě sterilujeme 20 minut (sklenice o obsahu 720 ml). Nebo ohřejeme džus v kastrolu na 90 stupňů a při této teplotě ho udržujeme 5 minut.

Co s přebytkem pomerančů

Z pomerančové šťávy chystáme osvěžující zmrzlinu, krémy a polevy. Kromě čerstvé šťávy používáme na jejich přípravu i 100% džusy. Pomeranči zdobíme moučníky, řezy a dorty. Kromě čerstvého ovoce a šťáv využijeme i kandovanou kůru, která je vhodná na zdobení a dochucování.

Jak správně jíst pomeranč

Základní úprava: Nakrojte kůru z obou stran, abyste ji pak mohli na měsíčky oloupat. Nevyhazujte ji, ale usušte. Pomeranč ale můžete jíst i s kůrou.

Jak zavařit pomeranče

Pomeranče se důkladně omyjí a pak se z nich v odšťavňovači vymačká šťáva. Vymačkaná dužina se nakrájí na tenká kolečka nebo proužky, semínka se dají do plátna, které se pevně převáže. Šťáva, nakrájené kousky plodů a semínka v plátně se ve sklenici zalijí 2,5 litrem převařené vody a sklenice se nechá přes noc v chladu.

Jak dlouho vydrzi otevreny Pomerancovy dzus

Po otevření je proto vhodné džus co nejdříve vypít a v každém případě skladovat v ledničce, nejdéle však 48 hodin. Další doporučení uvádějí výrobci na obalech.

Jak poznat zkažený džus

Dobrý den, po plísni by to bylo asi hořké. Mírně navinulé (pokud Vám to bude chutnat) neublíží a vychlazené to může být fajn. Rozhodně po tom neumřete.

Jak udělat pomerančový fresh

Fresh“ je ideální připravovat z oloupaného pomeranče, na němž se díky okrájení nožem, zachová alespoň část bílé slupky (mezokarpu). I ta totiž obsahuje některé zdraví prospěšné látky (např. vitamin P a pektin). Šťávu je vhodné vypít do 15 minut po vylisování, neboť rychle oxiduje a ztrácí mnohé cenné látky.

Jak se dělá rajčatový džus

Postup receptuRajčata nakrájíme na malé kousky, podlijeme je jen malým množstvím vody a dusíme doměkka.Ještě horké rozmixujeme a hmotu přecedíme.Odstraníme tak slupky a jadérka.Podle potřeby zředíme vodou nebo minerálkou, osladíme medem a necháme vychladit.Podáváme s ledem.

Jak vyrobit rajčatový džus

Domácí rajčatový džus – recept

Rajčata nakrojíme na spodní straně do kříže, spaříme vroucí vodou a oloupeme. Nakrájíme na malé kousky, podlijeme trochou vody a dusíme doměkka asi 10 minut. Rajčata rozmixujeme a pokud nechceme v džusu zrníčka, tak i přecedíme přes síto. Zalijeme vodou a osladíme medem dle chuti.

Jaké ovoce se hodí k pomeranči

Saláty s pomeranči

Pomeranče jsou skvělé do zimních salátů, dají jim vůni a projasní je. Chuťově a barevně je doplňujeme se sladkými plátky banánů. Hodí se k nim mandarinky, kiwi a hrozny. Použití je snadné – stačí je oloupat, rozdělit na měsíčky a nakrájet na menší kousky.

Na co pomaha pomeranč

Konzumací pomerančů přispíváme k celkové hydrataci těla, která podporuje psychické i fyzické zdraví, zlepšuje krevní oběh, optimalizuje funkci orgánů a maximalizuje metabolismus.

Jak je zdravý pomeranč

Kromě vitamínu C (kyseliny askorbové) jsou však pomeranče také významným zdrojem vápníku (pro ovoce nezvyklé) a draslíku. Dále malého množství vitamínu B1 a B2, karotenoidů a v populaci často deficitní kyseliny listové (udržuje zdravé spermie a chrání je před genetickým poškozením!).

Co udělat z pomeranče

Využití v kuchyni

Oblíbený jsou pomerančové džusy, limonády, míchané nápoje i likéry. V kuchyni používáme pomerančovou kůru na provonění pokrmu a čerstvý do moučníků, krémů, džemů, salátů, cukroví, ke kachně – kachna na pomerančích, huse a jiné drůbeži, k jehněčímu, mořským plodům i rybám.

Jak dlouho vydrží džus

Po otevření působí na džusy a spol. různé faktory, zejména zvýšená teplota a kyslík, které zkracují trvanlivost těchto produktů. Po otevření je proto vhodné džus co nejdříve vypít a v každém případě skladovat v ledničce, nejdéle však 48 hodin. Další doporučení uvádějí výrobci na obalech.

Co se starými pomeranči

Další využití je např. nakrájet ho (samozřejmě po pečlivém omytí slupky) do svařáku, svařeného vína. Jedna z dalších variant zpracování je udělat z něj pomerančový džem, v něm totiž nevadí, že pomeranč obsahuje méně šťávy – naopak to může být výhodou.

Proč pít rajčatový džus

Rajčatová šťávadobře zasytípůsobí antisepticky i detoxikačně a podporuje obranyschopnost organismu.pomáhá potlačovat záněty, které jsou spojeny s celou řadou chronických onemocněnípozitivní vliv na trávení a pravidelnou stolici.čistí celý trávicí trakt.

Jak zavařit rajskou stavu

Postup:Rajčata rozvaříme a propasírujeme přes síto.Na 1 l šťávy přidáme lžičku soli a lžíci cukru, promícháme a v kameninové nádobě nebo smaltové nádobě zahřejeme na 90 °C, po cca 5 minutách horkou šťávu nalijeme do sklenic.Sterilujeme 20 minut při teplotě 95 °C.