Jak se dělá poznámka pod čarou?

Jak číslovat poznámky pod čarou

Formální úprava poznámek pod čarou

Poznámky pod čarou se číslují průběžně v celém textu arabskými číslicemi pomocí „horního indexu“. Písmo v poznámkách pod čarou je zpravidla o dvě velikosti menší než hlavní text práce a řádkování je jednoduché (např. písmo Times New Roman, velikost písma 10 bodů, řádkování 1).
Archiv

Co patří do poznámky pod čarou

– první odkaz (poznámka pod čarou) by měl obsahovat všechny údaje, které zajistí propojení citace s textem – pokud daný informační zdroj v práci citujeme poprvé, píšeme celou citaci (zpravidla doplněna o konkrétní stranu, ze které právě čerpáme); pokud zdroj využíváme znovu, daný odkaz na zdroj můžeme zkrátit s …
Archiv

Jak vytvořit seznam poznámek pod čarou

Postupujte prosím následovně. Kliknutím umístíte kurzor na libovolnou poznámku pod čarou k dokumentu, stiskněte současně klávesy Alt + A, poté budou okamžitě vybrány všechny poznámky pod čarou v aktuálním dokumentu.

Jak vložit poznámku pod čarou se stejným číslem

Jak tedy na vytvoření poznámky pod čarou Stačí vybrat záložku Reference, označit text v dokumentu, na který se bude poznámka vztahovat. A pomocí tlačítka (viz obrázek) vložit poznámku pod čarou. Kurzor se automaticky přepne do poznámky, takže stačí dopsat konkrétní poznámku.
ArchivPodobné

Jak se značí poznámka

V textu je zastoupena pořadovým číslem nebo symbolem formátovaným zpravidla jako horní index a umístěným bezprostředně za související text. Pokud je poznámka umístěna na konci věty za interpunkcí, považuje se za relevantní pro celou větu. V jednom místě jich může být i více.

Jak správně citovat

Existují dva základní způsoby, jak využít ve svém textu cizí informace či myšlenky: citace a parafráze. V citaci uvádíte doslovné znění svého zdroje a dáváte ho do uvozovek. Parafráze je naopak volným zopakováním myšlenek a do uvozovek se nedává. Pro obě ale platí, že je třeba původní text reprodukovat přesně.

Jak na přímou citaci

Přímá citace (citát) – část textu převzatá doslova, pro odlišení od textu vlastního se citát píše kurzívou (nebo jiným typem písma) a dává se do uvozovek, následuje odkaz na původní pramen. Přímé citace používejte v práci co nejméně, lepší je parafrázovat.

Jak mají vypadat poznámky pod čarou

Poznámky pod čarou jsou většinou číslovány podle stránek a umístěny v dolní části odpovídající stránky. Jsou vytištěny menší velikostí písma než základní text, obvykle o dva body. Od ostatního textu jsou odděleny krátkou čarou s mezerou mezi řádky.

Jak aktualizovat poznámky pod čarou

V nabídce View (Zobrazení) klikněte na Print Layout (Rozložení při tisku).V dokumentu poklikejte na značku odkazu na poznámku. Word stránku automaticky posune na poznámku pod čarou nebo na vysvětlivku.Proveďte požadované změny.

Co to je poznámka

Poznámka je text umístěný zpravidla pod čarou ve spodní části stránky dokumentu, případně souhrnně na konci kapitoly nebo celého dokumentu. Slouží k doplnění dané pasáže o další komentáře, citace nebo odkazy.

Co to je poznámkový aparát

poznámkový aparát. Doplňující složka textu v podobě souboru poznámek, v nichž autor nebo editor textu uvádí komentář k textu, popř. bibliografické citace. Poznámky bývají s textem propojeny průběžným číslováním, starší označování grafickými značkami bývá dnes někdy užíváno pro redakční poznámky.

Jak citovat poznámky z přednášek

Citace vysokoškolské přednáškypříjmení – příjmení přednášejícího.jméno – jméno přednášejícího.téma – název přednášky.předmět – předmět vyučovaný na dané vysoké škole, jehož výukou byla přednáška součástíobor – obor studia, pro nějž je předmět určen.fakulta – fakulta vysoké školy, na níž byla přednáška přednesena.

Co se nemusí citovat

Kdy nemusíte citovatkdyž píšete z vlastní životností zkušenosti, vlastní postřehy, vlastní myšlenky a pod. nebo když popisujete výsledky vlastních pokusů či pozorovánípoužijete-li vlastní kresby, digitální fotografie, video, audio, atd.odkazujete-li na tzv.když používáte všeobecně známá fakta, např.

Jak správně parafrázovat

U parafráze musí být uveden bibliografický odkaz na zdrojovou literaturu. Z textu musí být jednoznačně jasné, kde parafráze začíná a kde končí. Lze to udělat kupříkladu tím, že odkazy na bibliografické citace budeme důsledně uvádět vždy na konci parafráze.

Jak se dělá čára ve Wordu

Na kartě Vložení klikněte ve skupině Ilustrace na tlačítko Obrazce. V části Čáry klikněte pravým tlačítkem na čáru nebo spojnici, kterou chcete přidat, a potom klikněte na Zamknout režim kreslení. Klikněte na místo, kde chcete čáru nebo spojnici začít, a přetáhněte kurzor na místo, kde má čára nebo spojnice končit.

Co je to seminárky

Seminární práce (hovorově též seminárka) je typ školní práce, kterou zhotovují žáci či studenti škol. Týkat se může např. školy vysoké, vyšší odborné, střední či jiné. Zhotovována může být buďto samostatně (samostatná práce), nebo v určitých skupinách (skupinová práce), kupř.

Jak udělat přímou citaci

Přímá citace neboli citát je doslovně převzatý text, který uvádíme vždy v uvozovkách, můžeme jej i typograficky zvýraznit kurzívou. V případě delšího citátu než 40 slov nebo 4 řádky lze citát napsat do samostatného odstavce s odsazením 5 pt či o jeden bod menším písmem.

Jak citovat tamtéž

12. 5) Při prvním výskytu je v poznámce pod čarou třeba uvést přesný a úplný odkaz na dílo, při dalších výskytech pak již jen jméno autora, název knihy nebo stati a zkratku c.d. V poznámkách, které následují bezprostředně po sobě a odkazují ke stejnému dílu je třeba užít slovo „Tamtéž“: např.: Tamtéž, s. 52.

Jak citovat část textu

Přímá citace (citát) – část textu převzatá doslova, pro odlišení od textu vlastního se citát píše kurzívou (nebo jiným typem písma) a dává se do uvozovek, následuje odkaz na původní pramen. Přímé citace používejte v práci co nejméně, lepší je parafrázovat.

Co vše je nutné citovat

Citujeme pokaždé, když přebíráme obsah z jiných děl(myšlenku, teorii, text, tabulky, grafy, statistická data apod.). Citovat bychom měli i myšlenky převzaté z rozhovorů (veřejně publikovaných i soukromých) a neveřejně dostupných pramenů.

Jak nakreslit přerušovanou čáru

Nakreslete čáru tečkovanou nebo přerušovanou

Pokud karty Nástroje kreslení nebo Formát nevidíte, poklikejte na čáru, abyste měli jistotu, že jste ji vybrali. Přejděte na Pomlčky a klikněte na styl čáry, který chcete použít. Vlastní styl vytvoříte tak, že kliknete na Další čáry a vyberete požadované možnosti.

Jak udělat dlouhou čáru

Nejrychleji přidáte vodorovnou čáru (neboli linku) pomocí funkce Automatický formát. Když zadáte určité znaky třikrát do vlastního odstavce a pak stisknete Klávesu Enter, stanou se tyto znaky okamžitě vodorovnou čárou s plnou šířkou. Umístěte kurzor na místo, kam chcete vložit vodorovnou čáru.

Jak má vypadat Seminarka

Seminární práce musí vždy obsahovat přehlednou strukturu. Základní členění je na úvod, stať a závěr. V závěru musí být uveden seznam použité literatury, který bude řádně citován. Součástí může být příloha (text, tabulka, graf, schéma apod.).

Co se píše do závěru

Závěr by měl především korespondovat s úvodem. Je vhodné znovu zopakovat, co bylo cílem práce a uvést, jakým způsobem byl tento cíl naplněn (k jakým výsledkům autor došel, jak postupoval) – pokud nebylo možné splnit všechny dílčí cíle, pak by nemělo chybět zdůvodnění.

Jak se správně cituje

V citaci uvádíte doslovné znění svého zdroje a dáváte ho do uvozovek. Parafráze je naopak volným zopakováním myšlenek a do uvozovek se nedává. Pro obě ale platí, že je třeba původní text reprodukovat přesně. Tedy v citaci opravdu doslova a v parafrázi dodržet význam.