Jak se dělá zabíjačka?

Kdy se dělají zabijačky

Tradičně proto zabijačkové období začíná v prosinci a trvá až do masopustního úterý před Velikonocemi. Jako první si připravte prostory, kde se bude provádět porážka a vykrvení prasete a kde budete prasátko po zabití pařit a zbavovat štětin. K paření prasete vám nesmí chybět dřevěné necky.
Archiv

Co je potřeba na domácí zabijačku

Co potřebuji na zabijačku

Potřebovat budeme necky na spaření prasete, velké hrnce na škvaření sádla a vaření kusů masa, sklenice nebo hrnec na hotové sádlo, lavor nebo pekáč na zachycení krve, velkou nádobu na promíchání směsi do jitrnic, jelit, sulcu, tlačenky atd.

Jak se zabíjí prase na Zabijacce

Jak se prase má správně usmrtit Zabíjení prasete je historicky pořád stejné. Je na to speciální špičatá sekera, kterou se trefí do spojnice mezi pravým uchem, levým okem a levým uchem a pravým okem. Nebo je to omračovací pistole.

Co se dělá na zabijačce

Jak to chodí na zabijačce

„Vstává se v šest ráno, zabije se prase a pak se jede až do večera. Některé speciality se jedí rovnou, třeba mozeček, prdelačka nebo ovar, jiné se uchovávají na později – tlačenka, jitrnice, jelita a další. Máme co dělat až do večera,“ popisuje den na zabijačce šéfřezník Kantýny Jirka Michal.
Archiv

Jak dlouho trvá zabíjačka

Tradiční období zabijaček trvá až do masopustního úterý. Po něm následuje popeleční středa, která je začátkem postního období. Masopustní radovánky a hodování končí až do velikonočních dnů.

Jak ochutit zabijačkovou polévku

Do polévky vložíme obrané nakrájené maso, dochutíme česnekem, majoránkou, solí a pepřem. Chvíli povaříme a podáváme.

Jak zabít domácí prase

Nejčastěji se k omračování používá střelné zařízení s upoutaným projektilem, projektil prorazí lebku prasete a v vnikne do mozku prasete. Omračování úderem do týla nebo zátylním vpichem nožem nebo sekerou je zakázáno, prase se pouze ochromí, ale neomráčí, a plně cítí bolest.

Jak se jí jelito

Jelito pokrájíme na kolečka a rozložme na talíř. Komu by vadilo střívko, předem si jelito sloupne. Jelito opepříme, posypeme pokrájenou cibulí, pro odolné jedince můžeme přidat i nasekanou chilli papričku. Vše dle chuti pokapeme octem a podáváme.

Jak se anglicky řekne zabíjačka

Překlad "Zabijačka" do angličtina. pig slaughter je překlad "Zabijačka“ do angličtina.

Jak dlouho vydrží zabijačková polévka

V plastových nádobách při – 20 °C vydrží mnoho měsíců. Budete-li ji rozmrazovat, pamatujte si, že se polévka při ohřívání musí míchat.

Jak dlouho vydrží zabijačková polévka v lednici

Jídla vydrží v lednici 30, 45 a 60 dnů bez konzervantů a zbytečné chemie.

Kde Strelit prase

Střílet jakoukoliv zvěř přímo zezadu, „na pírko“ či na „obřitek“, považuji za nemyslivecké z důvodu již zmíněné devastace břišní dutiny. Pokud musíme střílet na přímo čelně běžící prase a je to pro nás přijatelné (pokud například nechceme nechat vypreparovat hlavu trofejového kusu), pak lze střílet přímo na hlavu.

Jak na jitrnici aby nepraskla

Když opékáte jitrnice na pánvi, stačí rozehřát pánev na střední teplotu a rozpálit na ní trochu oleje nebo sádla (tuk však nesmí být úplně horký, jen zahřátý) a na něm pak pomalu opéct jitrnice přiklopené pokličkou z obou stran do zlatohněda. Čím víc dáte tuku, tím víc zabráníte přichycení jitrnice na pánev.

Jaký je rozdíl mezi Jitrnicí a Jelitem

Jitrnice jsou na rozdíl od jelit šedé. Jelita – připravují se podobně jako jitrnice, ale navíc obsahují krev a kroupy. Krev tak dodává jelitům typickou tmavě hnědou barvu.

Jak se řekne anglicky krkovice

krkovice

Hlavní překlady
Čeština Angličtina
krkovice pork shoulder

Jak se dělá Zabijackova polévka

Vařené studené kroupy smícháme s vymíchanou scezenou studenou krví a postupně za stálého míchání přidáváme do vývaru. Tip: Krev přiléváme postupně a stále mícháme, aby se nesrazila. Následně přidáme česnek, pepř, nové koření, majoránku a sůl. Za stálého míchání přivedeme znovu do varu a vaříme asi 15 minut.

Jak dlouho vydrzi polévka se smetanou v lednici

Záleží na druhu polévky

Obvykle se uvádí, že polévka obsahující maso vydrží v lednici zhruba 3-4 dny. Zeleninová polévka pak teoreticky může vydržet při nízké teplotě i týden. Naopak polévka obsahující smetanu se většinou kazí již po třech dnech a podobně je na tom i polévka obsahující ryby nebo mořské plody.

Jak dlouho ohřívat polévku

Polévky a dušená jídla přiveďte k varu a vařte tak dlouho, aby uvnitř celého pokrmu bylo dosaženo teploty alespoň 70 °C po dobu 10 min.

Jak zabít těle

Po veterinárním vyšetření je zvíře omráčeno povoleným způsobem – nejčastěji elektrickým proudem (drůbež, prasata), plynem (CO2) nebo střelou z porážecí pistole do hlavy (skot), u domácích porážek také úderem palice, tupé strany sekery apod. – a usmrceno vykrvením – exsanguinací.

Jak péct v troubě jitrnice

Bud jitrnice na více místech propícháme špejlí s hrotem nebo je před pečením namočíme na minutu do horké (ale ne vřelé) vody a osušíme. Troubu rozehřejeme na 190 °C, jitrnice vložíme na nepřilnavý pekáč (nasucho) a dáme péct na asi 25 – 30 minut. V polovině pečení jitrnice obrátíme.

Jak dlouho ohřívat jitrnici

Hotový prejt plníme do připravených střívek, zašpejlujeme a necháme volně táhnout (zvolna vaříme) 10–15 minut (uvařené jitrnice vyplavou na povrch a špejle se dá ve střívku snadno pootočit) v masovém vývaru, poté ochladíme studenou vodou a necháme v chladu ztuhnout.

Jak dlouho se vaří jelita

03. Zašpejlovaná jelítka vkládejte do vroucí vody a vařte při teplotě 90 stupňů 20 až 30 minut (podle velikosti jelítek). Stupeň uvaření kontrolujte propíchnutím naostřenou špejlí – z jelita nesmí vytékat krev, ale jen čirá šťáva. Hotová jelita můžete skladovat v lednici tři až čtyři dny.

Jak se anglicky řekne tlačenka

tlačenka

Hlavní překlady
Čeština Angličtina
tlačenka headcheese
haggis

Jak přeložit svíčková do angličtiny

svíčková(pravá) tenderloin.(pečený pokrm) roast tenderloin(omáčka) (sour) cream sauce.

Co se dává do zabijačkové polévky

Doměkka uvařené kroupy několikrát propláchneme a necháme okapat. Do polévky přidáme okapané kroupy, na kostičky nakrájenou a rozpuštěnou slaninu, na drobno nakrájenou a osmaženou cibulku, třený česnek, drcenou majoránku. Podle chuti osolíme. Prohřejeme, ozdobíme čerstvou majoránkou a podáváme s čerstvým pečivem.