Jak se dostat do dabingu?

Jak si vyzkoušet dabing

Pak si určitě stáhněte do svého smartphonu aplikaci nazvanou MadLipz, která právě v Česku frčí. Ta nabízí hromadu ikonických scének z filmů, seriálů nebo reálných událostí. Díky speciální funkci pak můžete do těchto videí nahrát svůj hlas a vytvořit vtipnou nahrávku, kterou potěšíte své kámoše.

Jak studovat dabing

Ahoj, dabingu se většinou věnují herci, takže bych ti doporučil po konzervatoři (nebo střední škole) vystudovat třeba JAMU nebo FAMU. Jen bych se na tvém místě ještě zamyslel nad tím, jestli ti profesi dabérky nesežere v příštích letech automatizace.
Archiv

Jak probíhá dabing

Herec si sedne k mikrofonu, ve sluchátkách slyší zvuk originálu a na televizi sleduje film nebo seriál s časovým kódem. Ve správný okamžik začne mluvit, aby se „trefil do pusy“ herci na obrazovce. Odborně se tomu říká, že je synchronní. Větu by měl správně vyslovit a dát do svého projevu stejnou emoci jako v originále.
Archiv

Kdo dabuje dokumenty

Mezi nejoblíbenější práce Pavla Soukupa však patří dabování francouzských filmů a komentování dokumentů.

Kde vznikl dabing

První dabingy se dělaly živě přímo do televize a rovnou se vysílalo. Koncem padesátých let vznikla dabingová studia na Barrandově i v České televizi. Dabingu se také nevyhnula totalitní cenzura.

Jak dabovat video

Odpověď zní ano, můžete použít software pro dabing videa! Video dabing je kompletní nástroj pro dabing videa pomocí souborů titulků. Vše, co musíte udělat, je poskytnout soubor s titulky videa. Video dabing generuje zvuk na základě titulků, poté syntetizuje zvuk a video a okamžitě získáte nové dabingové video!

Jak vznikl dabing

Vznik. S nástupem zvukového filmu vznikl problém, jak zpřístupnit film, namluvený v jedné řeči, všem divákům. Jedním řešením bylo natáčení několika verzí – ve dvou, třech jazycích, i ve verzi němé.

Co to je dabing

Dabing (z anglického dubbing) je umělecký proces užívaný ve specifických částech scénického umění (nejčastěji film, televize, počítačové hry), při kterém jsou původní dialogy herce nebo herců přemluveny jinými herci (jde o specifické hlasové herectví) s úmyslem nezměnit ostatní zvukové složky filmového díla (ruchy, …

Co obnáší dabing

Dabing je postup, kterým lze překládat cizojazyčné filmy do jazyka diváků. K původnímu filmu je přidán přeložený dialog a prostřednictvím úpravy je tento překlad pečlivě přizpůsoben načasování a pohybu rtů herců ve filmu.

Co jsme komu udělali dabing

Obsazení

Christian Clavier Claude Verneuil, otec rodiny (český dabing: Miroslav Donutil)
Noom Diawara Charles, manžel Laure (český dabing: Ondřej Brousek)
Pascal Nzonzi André Koffi, otec Charlese (český dabing: Zdeněk Maryška)
Salimata Kamate Madeleine Koffi, matka Charlese (český dabing: Lucie Juřičková)

Kdo mluví Olafa

Obsazení filmu Ledové království

Tereza Martinková .. Anna
Ondřej Gregor Brzobohatý .. Hans
Václav Kopta .. Olaf
Jaroslav Kaňkovský .. Vévoda z Kradákova
Lukáš Pečenka

Kdo dabuje Tom Cruise

Dabér Gustav Bubník daboval min. 15 let herce Toma Cruise, ale pak byl nahrazen Pavlem Vondrou a to navíc šokujícím způsobem – třetím pokračováním trojdílné Mission Impossible.

Koho dabuje Holan

Herec, dabér. Absolvent Pražské konzervatoře, obor hudebně-dramatický (herectví). Namluvil nespočet televizních reklam pro mnoho významných klientů: Datart, Skittles, Nivea, Skechers, Mattoni, Kaktus a mnoho dalších. Daboval například tyto herecké hvězdy: Channing Tatum, Justin Long.

Co znamená dabing P

postsynchron, což je dodatečné ozvučování filmu.

Kdo mluví Elsu

Obsazení filmu Ledové království

Tereza Martinková .. Anna
Andrea Elsnerová .. Elsa
Miloslav König .. Kristoff
Ondřej Gregor Brzobohatý .. Hans
Václav Kopta .. Olaf

Kdo namluvil Dory

Obsazení

Původní dabing Český dabing Postava
Ellen DeGeneresová Barbora Munzarová Dory, bodlok pestrý
Albert Brooks Ivan Trojan Marlin, klaun očkatý
Hayden Rolence Šimon Fikar Nemo, syn Marlina
Ed O'Neill Jaromír Meduna Hank, chobotnice

Kdo dabuje Top Gun

Obsazení filmu Top Gun

Gustav Bubník .. Divočák Mitchell (dabing 1993, dabing Nova)
Jaromír Meduna .. (dabing ČT)
Pavel Vondra .. (dabing ČT)
Svatopluk Schuller .. (dabing ČT)
Jana Poltoržickaja .. (dabing ČT)

Kdo mluví Výměna manželek

Gustav Bubník má dceru Andreu. Byl se svou ženou v známé reality show Výměna manželek. Je to skvělý dabér.

Co dabuje Bohdan Tůma

Jeho nejvýznamnější dabérské role jsou android Dat ve Star Treku, Semir Gerkhan v Kobře 11, Eric Cartman v Městečku South Park, Peter Griffin v Griffinových, Clancy Wiggum v Simpsonových, Brandon Walsh v Beverly Hills 90210 nebo Bobby v Brickleberry.

Kdo dabuje Will Smith

NEČUM NA MĚ SHOW: Jim Carrey i Will Smith: Dabér Bohdan Tůma předvádí dabing svých nejlepších postav – YouTube.

Jak dabovat ve filmu

Chcete-li dabovat film, budete potřebovat hlas jiných herců, kteří mluví daným jazykem, a postup úpravy zvuku na původním záznamu tak, aby obsahoval nahrávky scénáře v alternativním jazyce. Nejde jen o překlad, ale o adaptaci obsahu filmu do úplně jiného jazyka. Zde jsou tón a emoce kritickými faktory.

Kdo zpívá Najednou

Ve filmu ji nazpívala Idina Menzel v roli královny Elsy. Anderson-Lopezová a Lopez také napsali popovou verzi písně, kterou nazpívala Demi Lovato a která hraje během závěrečných titulků. Tato verze byla také vydána mimo film jako hudební video. Česká verze písně se jmenuje „Najednou“ a nazpívala ji Monika Absolonová.

Koho dabuje Stepnicka

Jiří Štěpnička propůjčil svůj hlas nejen Neilu Dudgeonovi, ale i Harrisonu Fordovi, Stevenu Segalovi či Michaelu Douglasovi. „Třeba skvělý herec Jiří Sovák natočil spoustu děl s postsynchrony, ale dabovat neuměl.

Kdo dabuje Hledá se Nemo

Obsazení filmu Hledá se Nemo

Ivan Trojan .. Marlin
Marek Páleníček .. Nemo
Martin Štěpánek .. Bruce
Bedřich Šetena .. Baloun
Karel Gult .. Bubla

Kdo mluví Toma Cruise

Herec, dabér. Absolvent Pražské konzervatoře. Propůjčil hlas hereckým hvězdám jako jsou: Tom Cruise, Hugh Grant, Kevin Bacon, a další. Namluvil reklamní spoty pro Velkopopovický kozel, Staropramen, a mnoho dalších.