Jak se dostat do Japonska?

Co je potřeba pro vstup do Japonska

S platností od 29. dubna 2023 jsou zrušena všechna covidová opatření při příletu do Japonska. Cestující se tedy již nemusí prokazovat dosud vyžadovanými dokumenty (certifikáty o očkování proti Covid či potvrzením o negativním PCR testu), ani není nutné vyplňovat aplikaci Fast Track na webu Visit Japan.
Archiv

Jak se co nejlevněji dostat do Japonska

Nejlepší cena jednosměrné letenky Česká republika–Japonsko za posledních 72 hodin je 9 431 Kč (Praha Letiště Václav Havel–Tokio Letiště Haneda). Nejlepší cena zpáteční letenky Česká republika–Japonsko za posledních 72 hodin je 17 754 Kč (Praha Letiště Václav Havel–Tokio Letiště Narita).
Archiv

Jak sehnat levné letenky do Japonska

Nejvhodnější doba k nákupu letenek do Tokya je dva až tři měsíce před plánovaným odletem. S blížícím se datem odletu cena roste nahoru. V případě exponovaných termínů (vánoční svátky & Nový rok, Velikonoce či letní prázdniny) doporučujeme letenky kupovat klidně s větším předstihem.

Co je dobře vedet a před cestou do Japonska

Pro vstup do země je třeba mít platný cestovní pas, který bude platný ještě nejméně 2 měsíce po návratu zpět do České republiky. Plánujete-li v Japonsku pobývat déle než 90 dní v kuse, musíte si na Japonském velvyslanectví v Praze vyřídit dlouhodobé vízum. Co mě čeká po příletu do Japonska
Archiv

Kdy se vydat do Japonska

Nejlepší čas na návštěvu Japonska je od konce března do začátku dubna a od září do listopadu. Na jaře zemi zdobí kvetoucí třešně. Podzim si potom vybírá novou paletu barev a poklidné zahrady a parky se zahalují do odstínů červené, oranžové a zlaté.

Kam se podívat v Japonsku

12 míst, která byste v Japonsku neměli vynechatFudži – Svatá hora ze všech pohlednic z Japonska.Nikko – Objevte krásu japonských vodopádůTakayama – Treking na vulkán s výhledem, který stojí za to.Nara – Roztomilost mezi lucernami.Kóbe – Do Japonska na steakNiseko – Na lyžovačku do Japonska…Okinawa –

Jak dlouho trvá let do Japonska

Nejsnadnější cesta do Japonska vede vzduchem. Let z Prahy trvá asi 15 hodin a vyžaduje alespoň jeden přestup. Z velkých evropských letišť míří přímé linky do Tokia na letiště Narita International Airport vzdálené asi hodinu jízdy od centra metropole.

Kdy jsou nejlevnější letenky do Japonska

Let do destinace Japonsko

Nejlevnější letenka, kterou jsme našli 15 202 Kč
Nejlevnější měsíc k odletu listopad
Možné destinace 78

Jak dlouho trvá let do Japonska z Prahy

Nejsnadnější cesta do Japonska vede vzduchem. Let z Prahy trvá asi 15 hodin a vyžaduje alespoň jeden přestup. Z velkých evropských letišť míří přímé linky do Tokia na letiště Narita International Airport vzdálené asi hodinu jízdy od centra metropole.

Proč jet do Tokia

Japonsko je jednou z nejbezpečnějších zemí světa s téměř nulovou kriminalitou. Japonci jsou velice milí lidé. 2. Naprosto odlišné kulturní tradice a moderní způsob života, zcela rozdílný od ostatních asijských společností.

Kdy nejlepe do Japonska

Nejlepší čas na návštěvu Japonska je od konce března do začátku dubna a od září do listopadu. Na jaře zemi zdobí kvetoucí třešně. Podzim si potom vybírá novou paletu barev a poklidné zahrady a parky se zahalují do odstínů červené, oranžové a zlaté.

Kam jet do Japonska

12 míst, která byste v Japonsku neměli vynechatTokio – Pulzující velkoměsto.Hirošima – Hmatatelný důkaz historie.Kamakura – Nejznámější, i když ne největší socha Buddhy.Kjótó – Město, kde si každý najde to svoje.Ósaka – Zábava na každém rohu.Okinawa – …Niseko – Na lyžovačku do Japonska…

Kdy jet na dovolenou do Japonska

Nejlepší čas na návštěvu Japonska je od konce března do začátku dubna a od září do listopadu. Na jaře zemi zdobí kvetoucí třešně.

Proč jet do Japonska

Japonsko je svou kulturou pro mnohé cestovatele kouzelné svou specifičností. Ve městech uvidíte spěch, shon a zástupy turistů, zatímco mimo města budete mít možnost zahlédnout i vesnický život.

Jak žijí Japonci

Součástí každodenního japonského života je náročné dojíždění – vstávat, zamířit na nádraží, čekat na vlak, stání ve vlaku, chůze z dalšího nádraží do práce a pokračovat dál v životě. Veřejná doprava je v Japonsku standard. Lidé skočí na kola a naskočí do vlaku – auto je považováno za luxus.

Kdy jsou v Japonsku tajfuny

Od konce léta do podzimu pak nastává v Japonsku sezóna tajfunů. Obecně se dá říci, že nejstudenějším měsícem je po celém souostroví leden a naopak nejvýše se teploty vyšplhají v srpnu.

Kdy jet na Okinawu

Pláž Emerald (ostrov Okinawa)

Za ideální čas pro návštěvu okinawských pláží je považováno období mezi květnem a říjnem, kdy teplota vody dosahuje 30 °C.

Kdy je teplo v Japonsku

Nejteplejším měsícem bývá srpen s průměrnými teplotami okolo 27°C, nejstudenějším měsícem je leden, kdy průměrné teploty klesají ke 4°C.

Co je za rok v Japonsku

Od roku 1868 je navíc příslušná éra vždy spojována s vládou daného císaře, a při změně na trůnu tak dojde k faktickému vynulování kalendáře. Například všechny události roku 2019 budou až do 30. dubna datovány jako 31. rok Heisei (název éry současného císaře Akihita), zatímco od 1.

Kdy je nejlepší jet do Japonska

Nejlepší čas na návštěvu Japonska je od konce března do začátku dubna a od září do listopadu. Na jaře zemi zdobí kvetoucí třešně.

Co se dá delat v Tokiu

Co vidět a navštívit v TokiuCísařský palác Kókjo. Nachází se ve čtvrti Čijoda.Park Ueno. Obdivovat krásy rozkvetlých třešní můžete i v tomto parku, který je pro to přímo stvořen.Tokijská věž Je napodobeninou Eiffelovi věže a dosahuje výše 333 m.Rybí trh Tsukiji.Muzeum Edo-Tokyo.Chrám Sensoji.Svatyně Nogi.Shiba Park.

Jaký je průměrný plat v Japonsku

Diskriminace je v Japonsku samozřejmě zakázaná, Japonsko je vyspělá země. Přesto jsou tu faktické rozdíly mezi muži a ženami. Průměrný plat v Japonsku činí přibližně za rok 1 478 760 Kč.

Jaký je život v Japonsku

Japonci rychle stárnou a porodnost dlouhodobě klesá. Děti si nemohou dovolit! Japonsko se potýká dlouhodobě s vysokým přirozeným úbytkem populace. V rychle stárnoucí zemi je už více než 20 % populace starší 65 let.

Jak casto prsi v Japonsku

Prší obvykle 11 dní v měsíci, výjimečně mohou být srážky i sněhové. Více sněhu najdete v severním Japonsku a na pobřeží s Japonským mořem.

Jak se chovat v Japonsku

Japonci se vždy vyhýbali fyzickým kontaktům, tedy i podávání ruky či dokonce obejmutí, především z hygienických důvodů. Japonská tradice považuje stálý oční kontakt za známku agrese. Naopak vyhnout se přímému očnímu kontaktu je výrazem úcty. Základem pro dobrou pozici v dalším jednáním je vzájemné předávání vizitek.