Jak se dostat do vatikánských muzeí?

Jak se obléci do Vatikánu

Ženy i muži by měli mít zahalená ramena, ženy sukně pod kolena a muži kalhoty („kraťasy“ nejsou tolerovány). Upozorňujeme na skutečnost, že z uvedených důvodů bývá odmítnut vstup nejen do baziliky sv. Petra.

Jak dlouho trvá prohlídka Vatikánu

Prohlídka trvá přibližně 2 hodiny. PRAKTICKÉ TIPY: Vatikánská pohřebiště jsou ve správě Vatikánského úřadu Scavi, který prohlídky zajišťuje. Vstupenky tedy není možné zakoupit přes oficiální web Vatikánu, ale právě přes Scavi.

Kde koupit listky do Říma

Jediný oficiální web, přes který lze napřímo koupit online vstupenky do Kolosea a do jiných památek je https://www.coopculture.it/en/. Rezervace vstupenek Koloseum probíhá tak, že na této stránce půjdete nejprve do sekce „online ticket“ a dále na „Roma Colosseum“.
Archiv

Co navštívit v Římě zdarma

Před návštěvou Říma si můžete zařídit ROMA PASS, jde o turistickou kartu, se kterou lze navštívit zdarma památky, které jsou do tohoto projektu zapojeny, tedy Koloseum, Forum Romanum, Trajánovo fórum, Andělský hrad, Kapitolská muzea, Galerie Borghese, Caracallovy lázně, Circus Maximus, Římské národní muzeum aj…
Archiv

Proč jet do Říma

Dopravní chaos, otevřenost místních lidí, kouzlo zdejších uliček, kulturní akce, přítomnost papeže, inspirativní výhled na římské střechy, dechberoucí pohled na západ slunce za Koloseem… Město je kosmopolitní i svoje. Najdete tu všechno, na co si vzpomenete, i moře je doslova na dosah.

Na co si dát pozor v Rime

Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích, pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži. Velice časté je vykrádání vozidel a karavanů.

Jak koupit lístky do Vatikánu

Vstupenky do Vatikánských muzeí lze zakoupit osobně nebo online. Osobní nákup vstupenek je sice levnější než nákup online, ale je nutné stát ve frontě a riskovat, že se do muzeí a Sixtinské kaple nedostanete.

Kdy nejezdit do Říma

Nejhorší období pro návštěvu Říma je červen až září. To jsou v Římě velká vedra a velké davy. Aby jste se tomu vyhli, raději jeďte v období od října do května.

Kdy je nejlepší navštívit Řím

Nejoblíbenější období pro návštěvu Říma je jaro a podzim. V létě teploty v rozpáleném městě stoupají až ke 40 °C. V srpnu je Řím tichý – místní odjíždí na dovolenou a potkáte proto spíše turisty.

Co musíte vidět v Římě

Místa, která vám nesmí uniknout, až se do historického, romantikou protkaného Říma konečně vydáte!Vatikánská muzea a Sixtinská kaple.Bazilika sv.Forum Romanum.Koloseum.Panteon.Piazza Navona.Piazza di Spagna a Španělské schody.Fontána di Trevi.

Co vědět před cestou do Říma

25 věcí, které je třeba vědět před cestou do Říma 2023Nepřijímejte dárky od cizích lidí na ulici.Dávejte si pozor na kapsáře.Letiště Řím je vzdáleno od centra města.Nezapomeňte si vzít láhev s vodou.Pečlivě si vyberte ubytováníVeřejné toalety nejsou zdarma.Pokud je to možné, vyhněte se jízdě po Římě

Kdy nejlépe cestovat do Říma

Nejlepší čas na návštěvu Itálie je na jaře od dubna do června nebo na podzim od září do října. V těchto obdobích jsou v rozmanitých regionech této země mírnější teploty a často i méně turistů než v hlavní letní sezóně.

Kdy jít do Vatikánu

3. Jaká je nejlepší denní doba pro návštěvu Vatikánu Doporučená nejlepší doba pro návštěvu Vatikánu je velmi brzy ráno nebo po 16:00. Fronty před Vatikánským muzeem se začínají tvořit již v 7:30, přestože muzeum otevírá v 9:00.

Co vidět ve Vatikánských muzeích

Asi největších lákadlem je Sixtinská kaple se svou výzdobou od největších renesančních umělců včetně Michelangela, který vymaloval strop a výjev posledního soudu. Na prohlídku zdejších muzeí je třeba si vyhradit spoustu času. Doporučuje se také přijít co nejdříve, abyste se nemuseli prodírat davy turistů.

Kdy je v Itálii nejtepleji

Středozemní moře má průměrnou teplotu v létě mezi 22 až 28 stupni. Nejteplejší je moře v srpnu a v září. Podívejte se na aktuální předpověď počasí pro Itálii.

Co si přivézt z Říma

Pokud budete přemýšlet nad dalšími delikatesami, které domů přivézt, můžete si vybrat například parmskou šunku, olivový olej, voňavé sušené hříbky, olivy, sušená rajčátka, vynikající vína, výbornou čokoládu či kvalitní kávu. V Římě je k sehnání spousta suvenýrů s náboženskou tematikou.

Na co si dát pozor v Římě

Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích, pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži. Velice časté je vykrádání vozidel a karavanů.

Kdy nejlépe jet do Říma

Nejlepší čas na návštěvu Itálie je na jaře od dubna do června nebo na podzim od září do října. V těchto obdobích jsou v rozmanitých regionech této země mírnější teploty a často i méně turistů než v hlavní letní sezóně.

Kdy je možné vidět papeže

Setkání s papežem ve středu i v neděli

Anny. Totéž platí pro pravidelné středeční generální audience s papežem Františkem. U nich ale doporučujeme rezervovat si místo alespoň dva měsíce dopředu. Pokud není papež na cestách, můžete ho také vidět na vlastní oči a opět zdarma, každou neděli.

Kde je nejtepleji v Itálii

Průměrná teplota v letních měsících činí 24 °C, nejtepleji je na ostrově Sicílii, kde teplota dosahuje až 40 °C. Příčinou je teplý vítr scirocco, který vane od Afriky. Ve střední části Itálie panuje kontinentální podnebí, pro něž jsou typické chladné zimy, doplněné sněhem a mlhami, a teplá léta.

Jaká je teplota v Itálii

Předpověď počasí pro Itálii, největší města a letoviska.

Řím 42/24 °C
Cagliari 38/25 °C
Cagliari 35/26 °C
Parma 37/24 °C
Parma 35/25 °C

Co je levné v Itálii

Levnější jsou lokální produkty (zelenina, ovoce, těstoviny, …), o něco dražší jsou sýry a uzeniny, které jsou ovšem kvalitní. V supermarketech se dívejte po akcích, dobré víno můžete v akci koupit za 3–4 eura. Drahé jsou cigarety. Na trzích se prodávají místní kvalitní potraviny a oproti cenám u nás jsou dražší.

Co se vyplatí koupit v Itálii

Oblíbeným suvenýrem je italské víno, Grappa, různé likéry. Mezi nejoblíbenější likéry patří Limoncello, Limoncillo, které se vyrábí v oblasti kolem Neapole, v Sorrentu. Známý je také likér mandlový Amaretto, který se používá na výrobu oblíbeného zákusku Tiramisu. K tomu potřebujeme ještě Mascarpone.

Co delat ve Vatikánu

Ve Vatikánu turisté nemohou minout proslulé stavby a památky jako je Sixtinská kaple nebo Bazilika svatého Petra. Oblíbeným místem jsou také Vatikánské zahrady, kde návštěvníky osloví jak kousek historie a umění, tak flory. Turisté také často navštěvují apoštolský palác nebo hlavní náměstí svatého Petra.

Kde je v Itálii nejčistší moře

Baia dei Turchi, Apulie

Tato rozlehlá pláž je zastrčená v chráněné přírodní rezervaci v Apulii, severně od města Otranto. Obklopuje ji hustý borový les. Má kilometr bílého písku a jedny z nejčistších vod v zemi, díky čemuž také získala Modrou vlajku.