Jak se dostat z Říma na pláž?

Kam vlakem z Říma

Přehled jednodenních výletů z Říma

Možnosti jednodenních výletů Cena od
Jednodenní výlet z Říma do Toskánska € 117 Více info
Celodenní výlet malé skupiny z Říma do Florencie a Pisy € 268 Více info
Jednodenní výlet do Benátek vysokorychlostním vlakem z Říma € 450 Více info
Jednodenní výlet z Říma na Capri € 237 Více info

Co vidět v okolí Říma

Nechte se inspirovat, kam vyrazit na tu „svou“ pláž číslo jedna.Lido di Ostia a „cancelli“ – lidová pláž a „moře Římanů“Torvajanica – bohaté vyžití i „opuštěné“ pláže na okraji města.Sabaudia, Sperlonga – křišťálově čistá voda a malebné okolíSanta Marinella, Santa Severa – z Říma pohodlně vlakem až na pláž
Archiv

Co vidět v Římě za 2 dny

27 míst, která v Římě navštívitFontána di Trevi. Fontána di Trevi by měla být vaším prvním bodem zájmu, protože se rychle plní turisty, a proto je vhodné ji navštívit hned ráno.Římské forum – Forum Romanum.Palatin.Koloseum.Piazza Venezia.Pantheon.Piazza Navona.Fontana dei Quattro Fiumi – Fontána Čtyř řek.

Co s sebou do Říma

1. Vhodné oblečení Chodit v Itálii v nevhodném oblečení je tak trochu faux pas, být situaci přiměřeně oblečen je tu bráno jako projev úcty k okolí i k sobě samému. Při návštěvě Říma myslete především na nutnost mít zakrytá ramena a kolena při návštěvě kostelů, kterých jsou tu desítky.

Jak z Říma k moři

Nejjednodušší cesta vede do Ostie příměstkým vlakem ze stanice metra Pyramide. Stačí vystoupit na konečné stanici Cristoforo Colombo a dát se asi 200m napravo k moři. Na cestu k moři využijete standardní jízdenky, takže pokud máte Roma pass, cesta k moři je zdarma.

Jak se nejlevněji dostat do Říma

Z Česka nebo Slovenska vede do Říma jediná schůdná cesta, a to letecká. Nejnižší průměrná cena zpátečních letenek se pohybuje kolem 3 500 Kč, ale v akcích, především u společnosti Ryanair, se můžete dostat i k hranici 1 500 Kč. Akce se objeví zhruba 3x za rok a ve většině případů na zimní období.

Kam na nákupy v Římě

Možností jsou desítíky, favority jsou: Mercato Via Melaina (na ulici Via Giovanni Conti), Mercato Trionfale (Via Andrea Doria) nedaleko vatikánských muzeí, Mercato Esquilino (Via Pincipe Amedeo) nedaleko stanice Termini, Mercato Italia (Via Catania) a Mercato Testaccio (na náměstí Piazza Testaccio).

Na co si dát pozor v Římě

Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích, pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži. Velice časté je vykrádání vozidel a karavanů.

Co si přivézt z Říma

Pokud budete přemýšlet nad dalšími delikatesami, které domů přivézt, můžete si vybrat například parmskou šunku, olivový olej, voňavé sušené hříbky, olivy, sušená rajčátka, vynikající vína, výbornou čokoládu či kvalitní kávu. V Římě je k sehnání spousta suvenýrů s náboženskou tematikou.

Kdy nejlépe jet do Říma

Nejlepší čas na návštěvu Itálie je na jaře od dubna do června nebo na podzim od září do října. V těchto obdobích jsou v rozmanitých regionech této země mírnější teploty a často i méně turistů než v hlavní letní sezóně.

Jaké je moře u Říma

Leží na řece Tibeře asi 27 km od pobřeží Středozemního moře. Žije zde přibližně 2,87 milionu obyvatel.

Kam k moři v okolí Říma

Město Řím leží v regionu Lazio. Jeho pobřeží omývá Tyrhénské moře, které je velmi vhodné pro rekreaci. Jedinečné písečné pláže naleznete hlavně v okolí měst Terracina, Sperlonga, Lido di Fondi, Gaeta a Sabaudia (viz Google maps). Povrch pláží je pokryt jemným bílým až zlatým pískem, pláže mají pozvolný vstup do moře.

Kdy je nejlepší kupovat letenky do Říma

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Řím od 600 Kč.

Kam v Rime zadarmo

Dáme vám tu pár tipů na památky, ve kterých se vstupné nekoná.PANTHÉON.Bazilika sv.Fontána di Trévi.La Bocca della Verita (Ústa pravdy)Konstantinův vítězný oblouk.Zahrady villy Borghese.Cestiova pyramida.Vatikánská muzea s malou výjimkou.

Proč jet do Říma

Dopravní chaos, otevřenost místních lidí, kouzlo zdejších uliček, kulturní akce, přítomnost papeže, inspirativní výhled na římské střechy, dechberoucí pohled na západ slunce za Koloseem… Město je kosmopolitní i svoje. Najdete tu všechno, na co si vzpomenete, i moře je doslova na dosah.

Kde se nakupuje oblečení v Římě

Pokud máte rádi rozmanitost, velké oděvní řetězce, módní butiky, mezinárodní značky a římské značky, pak jděte Via del Corso ! Tato třída je nejdůležitější obchodní ulicí v Římě. Táhne se v délce 1,6 kilometru od náměstí Piazza del Popolo k náměstí Piazza Venezia.

Co je levné v Itálii

Levnější jsou lokální produkty (zelenina, ovoce, těstoviny, …), o něco dražší jsou sýry a uzeniny, které jsou ovšem kvalitní. V supermarketech se dívejte po akcích, dobré víno můžete v akci koupit za 3–4 eura. Drahé jsou cigarety. Na trzích se prodávají místní kvalitní potraviny a oproti cenám u nás jsou dražší.

Jak se mluvilo v Římě

Latina, jazyk Římanů, se stala úřední řečí říše. V některých částech impéria, hlavně na východě, kde byla řečtina používána více než latina, se přesto dokázaly udržet i původní jazyky. Latina tak byla po staletí jazykem Evropanů a později až do nástupu baroka také jazykem vzdělanců.

Jak daleko je z Říma k moři

Z Říma k moři příměstským vlakem

Římské předměstí Ostia leží pouhých 23 kilometrů od Říma se na břehu Tyrhénského moře, je známé díky přímořskému letovisku Ostia di Lido a archeologické oblasti Ostia Antica.

Jak casto se mění ceny letenek

Ceny letenek se mohou měnit až třikrát denně. Samozřejmě platí i fakt, že aerolinky mohou mít jednou za čas speciální akce, kdy letenky vychází opravdu výhodně a může se jednat i o blížící se termín. Toto většinou platí na krátké lety jako např. Londýn, Řím, Amsterodam, Paříž, atd.

Kde koupit listky do Říma

Jediný oficiální web, přes který lze napřímo koupit online vstupenky do Kolosea a do jiných památek je https://www.coopculture.it/en/. Rezervace vstupenek Koloseum probíhá tak, že na této stránce půjdete nejprve do sekce „online ticket“ a dále na „Roma Colosseum“.

Jak letět do Říma

Z Česka nebo Slovenska vede do Říma jediná schůdná cesta, a to letecká. Nejnižší průměrná cena zpátečních letenek se pohybuje kolem 3 500 Kč, ale v akcích, především u společnosti Ryanair, se můžete dostat i k hranici 1 500 Kč.

Co se vyplatí koupit v Italii

Oblíbeným suvenýrem je italské víno, Grappa, různé likéry. Mezi nejoblíbenější likéry patří Limoncello, Limoncillo, které se vyrábí v oblasti kolem Neapole, v Sorrentu. Známý je také likér mandlový Amaretto, který se používá na výrobu oblíbeného zákusku Tiramisu. K tomu potřebujeme ještě Mascarpone.

Jak nejlépe platit v Itálii

eurozóny, tedy se zde platí eurem. Kromě těchto moderních bankovek můžete použít také platební karty Visa, MasterCard, Diners a American Express. Kolik peněz v Itálii ponecháte, záleží také na místu a na době, kdy tuto přátelskou zemi navštívíte. K nejdražším městům patří Benátky a Řím.

Jak jsou drahe potraviny v Itálii

Oproti České republice jsou ceny potravin v Itálii dražší o 22 %. Ušetříme tam jenom výjimečně, například za oleje, tuky a nápoje. Vyrazíme do zahraničí, abychom změnili prostředí, protáhli tělo a osvěžili hlavu.