Jak se dříve jmenovala Billa?

Jak se jmenovala Billa

Billa v Česku

BILLA, spol. s r. o.
Datum založení 9. listopadu 1990
Předchůdci Delvita Plus
Sídlo Modletice, Česko
Adresa sídla Modletice 67 251 01 Říčany u Prahy

Kdo je majitel Billy

V roce 1996 se stala novým majitelem koncernu (s výjimkou firem Billa-Real a Libro) německá skupina REWE, která je největším obchodním řetězcem v oblasti prodeje potravin v Evropě.
Archiv

Co je to penny

Jsme jedním z největších diskontních řetězců v České republice a provozuje nejširší síť prodejen ve všech regionech. Naším mottem je: Nakupujte hezky česky.

Kdo je majitel jednoty

COOP, Jednota nebo Konzum je označení pro spotřební družstva skupiny COOP v České republice. Provozují zejména maloobchodní prodejny potravin a dalšího spotřebního zboží téměř na celém území České republiky.

Kdo je vlastníkem OBI

OBI

OBI Group Holding SE & Co. KGaA
Zaměstnanci 34 932 (2021)
Mateřská společnost Tengelmann Group
Majitel Tengelmann Group (74,2 %)
Dceřiná společnost OBI Česká republika

Kdo koupil Kaufland

Vlastní Lidl a Kaufland a v poslední době má hned několik důvodů k radosti. Dieter Schwarz stojí v čele žebříčku německých boháčů. Prosperují mu přitom i pobočky v Česku, dle webu E15.cz mu vynesly miliardy – odnesl si prý největší balík dividend z tuzemského maloobchodu za posledních 10 let. A to 31 miliard korun.

Z jaké země je PENNY

Pochází z Omahy ve státě Nebraska. Penny je servírka v místní restauraci Cheesecake Factory s plánem stát se herečkou. Je ve znamení Střelce, narodila se 2. prosince 1986.

Z jaké země pochází PENNY

Diskontní řetězec Penny Market působí na českém trhu od roku 1997 a zaměstnává přes 5500 lidí. V současné době provozuje 360 prodejen. Je dceřinou společností německého řetězce REWE, který v Česku provozuje také supermarkety Billa.

Kdo vlastní Rewe

Cestovní kancelář Fischer Group má ode dneška nového majitele, německou skupinu Rewe. Koupila ji od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka, která ji vlastnila 16 let. Transakci v dubnu povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), nyní byla dokončena.

Kdo je majitel Bauhaus

Bauhaus v Česku

BAUHAUS k.s.
Vlastní kapitál ▲ 3,382 mld. Kč (2020)
Zaměstnanci ▲ 909 (2020)
Mateřská společnost BAUHAUS AG
Majitel Bauhaus Depot GmbH

Kdo je majitelem Hornbachu

Albrecht Hornbach (61)

Vystudovaný stavební inženýr a otec čtyř dětí stojí v čele rodinné firmy, jejíž historie sahá až do roku 1877.

Kdo je vlastníkem prodejen COOP

Jednota

Svaz českých a moravských spotřebních družstev
Celková aktiva 728 mil. Kč (2019) 709,4 mil. Kč (2018)
Zaměstnanci 12 (2019)
Identifikátory
Oficiální web www.skupina.coop

Kdo vymyslel Lidl

Svůj první vlastní (na otci majetkově nezávislý) diskontní supermarket Lidl otevřel Dieter Schwarz v roce 1973 v Ludwigshafenu (Ludwigshafen am Rhein). Původní firma měla sice v názvu jméno Lidl, avšak neměla na jeho užití právo.

Odkud je Kaufland

První hypermarket Kaufland byl otevřen v roce 1984 ve městě Neckarsulm v Bádensku-Württembersku. V roce 1990 už měl Kaufland v západním Německu 51 prodejen.

Kdo je vlastníkem Kauflandu

Dieter Schwarz (* 24. září 1939, Heilbronn) je německý podnikatel a vlastník německých obchodních řetězců Lidl a Kaufland v rámci tzv. Schwarz-skupiny (Schwarz-Gruppe),kterou založil již ve 30.

Co znamená slovo Bauhaus

Bauhaus byla škola výtvarného umění, která vznikla v roce 1919 v Německu. V roce 1933 byla z ideologických důvodů zrušena. Období její existence se tak časově shoduje s existencí Výmarské republiky. Šlo o jednu z nejvýznamnějších škol umění, designu a architektury moderní doby.

Odkud je norma

Norma (obchodní řetězec)

NORMA
Právní forma Stiftung (Německo)
Datum založení 1921
Sídlo Fürth, Německo
Adresa sídla Fürth

Kdo ukradl pismena HORNBACH

I přes křišťálově jasnou placenou propagaci se HORNBACH snaží zachovat ve spotu jakousi formu organičnosti. Skupina „vandalů“ působí, že je k aktu vedlo umělecké zapálení, nikoli slíbený honorář.

Odkud je Lidl

1930. V německém Neckarsulmu je založena společnost Lidl & Schwarz KG, velkoobchod s potravinářským sortimentem.

Odkud je Tesco

Historie. Tesco založil ve Velké Británii obchodník Jack Cohen, syn židovských imigrantů z Polska. Po návratu z války, ve které sloužil u britského královského letectva Royal Air Force, si v roce 1919 otevřel stánek s potravinami v Hackney na východě Londýna.

Co znamená slovo Lidl

Lidl je německý řetězec diskontních prodejen, který působí ve 30 zemích Evropy a ve Spojených státech amerických. Stejně jako Kaufland je Lidl součástí skupiny Schwarz-Gruppe, která je největší maloobchodní společností v Evropě. V Česku měl Lidl za účetní rok 2021–2022 tržby 76,465 mld.

Kdo založil Bauhaus

Umělecká škola založená v roce 1919 ve Výmaru mohla působit jen do roku 1933, kdy ji zavřeli nacisté. Architekt Walter Gropius, její zakladatel, musel odjet do Spojených států, kde zemřel v roce 1969. Za svůj život zde vytvořil řadu pozoruhodných moderních staveb. Domy profesorů Bauhausu, které navrhl Gropius.

Proč se kradou písmena z Hornbachu

Firma opakovaně prohlašovala, že chce svá písmena zpět. Přestože pracovali s kamerovými záznamy, aktéry krádeže se vypátrat nedařilo. HORNBACH se tedy obrátil na své příznivce prostřednictvím sociálních sítí. Ty během několika dní zaplavila videa a fotografie poukazující na to, kde se některá z písmen nacházejí.

Kdo ukradl pismena Hornbach

I přes křišťálově jasnou placenou propagaci se HORNBACH snaží zachovat ve spotu jakousi formu organičnosti. Skupina „vandalů“ působí, že je k aktu vedlo umělecké zapálení, nikoli slíbený honorář.