Jak se řekne italsky meloun?

Jak se řekne dobrý den italsky

Vyskytuje se v

vespolek: Dobrý den/Nazdar vespolek. Buongiorno/Ciao a tutti. giorno: Buon giorno! Dobrý den!

Jak se řekne italsky

Základní výrazy

Česky Italsky
Nerozumím. Non capisco. [non kapísko]
Jak se řekne italsky … Come si dice in italiano … [kome si diče in italjáno]
Nevím Non lo so
Ahoj Ciao [čao]

Archiv

Jak se řekne italsky prosím

per favore, per cortesia(výzva, předávání ap.) prego(do telefonu ap.)

Jak se řekne italsky večeře

cena večeře(641)
cenetta večeře(AT:16612)
cenando (+/-) večeříce; tvar slova #cenare (večeře)(19549)
cenone večeře(AT:45391)
cenette večeře(AT:86280)

Jak pozdravit v Itálii

Pozdravy v italštině: základní frázeAhoj – Ciao [čao] (používá se jako pozdrav při setkání i při loučení)Dobré ráno/dopoledne – Buon giorno [bón džórno]Dobrý večer – Buona sera [bóna séra]Dobrou noc – Buona notte [bóna note]Jak se máš –Mám se dobře, děkuji – Sto bene, grazie [sto béne, grácije]A ty –

Jak se rekne italsky děkuji

Grazie. — Di niente. mnohokrát: Děkuji mnohokrát. Molte grazie!, Grazie mille!

Jak se italsky řekne ahoj

Frasi utili (užitečné fráze)

Buon giorno, Buona sera, Buona notte (buon džorno, buona sera, buona notte) Dobré ráno / odpoledne / dobrý večer / dobrou noc
Buon giorno / Ciao (čao) Dobrý den / Ahoj
Arrivederci / A dopo / A presto (arivederči) Nashledanou / Nashle / Zatím

Jak se italsky řekne děkuji

Grazie. — Di niente. mnohokrát: Děkuji mnohokrát. Molte grazie!, Grazie mille!

Jak se domluvit v Itálii

V Itálii je úředním jazykem italština. Kromě ní se používá mnoho místních dialektů či jazyků, např. piemontština, lombardština, furlánština a benátština.V některých částech země se můžete také domluvit jinými jazyky. Na severovýchodě německy, na severozápadě francouzsky, v okolí Terstu pak slovinsky.

Jak se mluví v Itálii

V Itálii je úředním jazykem italština. Kromě ní se používá mnoho místních dialektů či jazyků, např. piemontština, lombardština, furlánština a benátština. V některých částech země se můžete také domluvit jinými jazyky.

Jaké náboženství je v Itálii

Itálie

Italská republika Repubblica Italiana
Náboženství 83,3 % křesťané, převážně katolíci 12,4 % bez vyznání 3,7 muslimové 0,2 % buddhisté 0,1 % hinduisté 0,3 % jiná vyznání
Státní útvar
Státní zřízení parlamentní republika
Vznik 17. března 1861 (sjednocení Itálie)

Jak se cte italský ch

c se čte jako k před a, o, u, souhláskou a ve skupinách che, chi. c se čte jako č před e, i a ve skupinách cia [ča], cio [čo], ciu [ču]. g se čte jako g před a, o, u, souhláskou a ve skupinách ghe, ghi.

Jak těžká je italština

Možná už jste slyšeli, že italština je jednoduchý jazyk, který se poměrně snadno naučíte. Prakticky vše se v ní čte tak, jak se to píše a obráceně. Slovní zásoba také není komplikovaná a ani samotná výslovnost vám jazyk nezamotá. Jediný problém může nastat, pokud se chcete věnovat italštině na vyšší úrovni.

Kdy je v Itálii siesta

Mezi 13 a 16 hodinou přichází siesta. Na tento čas by si měli dát pozor všichni turisté. Většina obchodů a restaurací zavírá, Italové odpočívají a nikdo nepracuje. Pokud se nestihnete včas najíst, je možné, že budete až do odpoledne o hladu.

Jak se vyslovuje Bruschetta

Začneme-li rovnou od předkrmu, dejte si pozor u slova bruschetta. Často můžeme slyšet brušeta, správná výslovnost je brusketa!

Jak dlouho trvá se naučit italsky

Pokud to máte tak jako já a Italštinu jste si zamilovali, pak základní věty zvládnete zhruba za rok. Jak jsem ale psal, je nutné se Italštině věnovat s chutí a často.

Jak se jmenuješ italsky

Základní italská slovíčka

Come ti chiami Jak se jmenuješ
Ciao! Ahoj!
Buongiorno! Dobrý den!
Buonasera! Dobrý večer!
Arrivederci! Na shledanou!

Co se nesmí dělat v Itálii

Co se nesmí v Itálii

V Benátkách krmit holuby, v Lerici chodit pouze v plavkách. Pozor ale i na líbání, v Eboli můžete dostat pokutu za líbání v autě. V celé Itálii potom platí zákaz nákupu zboží u plážových či pouličních prodejců. K zakoupenému zboží je zákazník povinen vzít si účtenku.

Jak se jí v Itálii

Samotná večeře se skládá typicky ze tří až čtyř chodů: antipasto – předkrm (například salát caprese, žlutý meloun obalený šunkou, plody moře atd.), primo piatto – první chod (těstoviny nebo rizoto), secondo piatto – druhý chod (maso, ryba) a dolce – dezert (tiramisu, panna cotta, sorbet, zmrzlina atd.).

Jak se vyslovuje mozzarella

Hned v úvodu italského menu většinou najdete už zmiňovanou bruschettu /brusketu/, která je obvykle opečenou formou ciabatty /čabáty/ s rajčaty. S těmi se zase potkává mozzarella /mocarela/ v předkrmu zvaném caprese /kapreze/.

Jak se vyslovuje Halloumi

I když jsem člověk, kterého při pohledu na gril nejvíc potěší pěkný steak nebo dozlatova opečené klobásky, musím se přiznat, že mám i jednu bezmasou slabůstku – řecký grilovací sýr halloumi (čte se „chalumi“).

Na co si dát pozor na dovolené v Itálii

Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích. Dejte si pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži.

Co se vyplatí koupit v Itálii

Oblíbeným suvenýrem je italské víno, Grappa, různé likéry. Mezi nejoblíbenější likéry patří Limoncello, Limoncillo, které se vyrábí v oblasti kolem Neapole, v Sorrentu. Známý je také likér mandlový Amaretto, který se používá na výrobu oblíbeného zákusku Tiramisu. K tomu potřebujeme ještě Mascarpone.

Jak se jí pizza v Itálii

Italové u své pravé pizzy příbor neuznávají a říkají, že se má jíst rukama, kdy se začíná od tenkého středu a pokračuje se až ke křupavým okrajům. Tento způsob je nejčastější a nejednoduší. Rukama můžete jíst pizzu téměř všude.

Na co si dát pozor v Itálii

Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích. Dejte si pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži.